Hangi Golf bana uygundur: 2018 1.0 mı? Yoksa 2016 1.4 mü ?

İsim
İlhami
Araç
MK8 impression
Arkadaşlar Cümleten selamun aleykum.
Buna benzer konuları inceledim ama tam sorumun cevabını bulamadım.
Daha önce 2008 1.4 tsi 140 hp manuel Golf kullandım ve performansından çok memnundum.
Şimdi iki araç var karşımda. İkisinin de Km ve Tramer'leri hemen hemen aynı. Sadece donanım ve Yıl farkı var. Fiyatlarda aynı sayılır.
-2018 1.0 comfort paket ortalama 100 bin km .
(Ekstra donanım yok. Sadece kararan dikiz aynası var.)
-2016 1.4 125 hp yine comfort paket ve 102 bin de.
(Ekstra anahtarsız giriş-çalıştırma, ön-arka park sensörü, 17 inc jantlar, ışık ve yağmur sensörü gibi donanımlar var. Bir de farkeder mi bilmiyorum ama 2016 olanın arka bagajda bluemotion yazıyor. )
İki araçta da sunroof yok. İki aracında fiyatı hemen hemen aynı sayılır.
İkisi de görünüşte temiz görünüyor.
Kafam allak bullak oldu. Bu kararsızlık ne zor şeymiş böyle.
Gönlüm 1.4 ten yana doğru evriliyor ama diğerinin 7.5 olması ve daha yeni ve güncel motor olması beni geri döndürüyor.
Lütfen yardımcı olun ne yapmak gerekir ?

Son düzenleme:

Km ler aynı olunca 2 yaş daha yaşlı olması gözüme batmadı. Seçenek 2 diyorum.

1.0 tsi kullandım, bana yeterliydi ancak size yetmeyebilir. 140 hp deneyiminizden sonra hayal kırıklığı olabilir.

bence 2016 , 2 sene yaşlı olsun ama dolu olsun daha mantıklı. 18 model olan çok boş

2018 itibariyle Comfortline'larda ön arka park sensörü standart olmuştu diye hatırlıyorum. Bu iki tercih arasında 2016 model olan alınabilir gibi duruyor.

2018 itibariyle Comfortline'larda ön arka park sensörü standart olmuştu diye hatırlıyorum. Bu iki tercih arasında 2016 model olan alınabilir gibi duruyor.
Açıklama da park sensörüyle ilgili bir şey yoktu. Sadece + özellik olarak dikiz aynası yazılmış.

Km ler aynı olunca 2 yaş daha yaşlı olması gözüme batmadı. Seçenek 2 diyorum.

1.0 tsi kullandım, bana yeterliydi ancak size yetmeyebilir. 140 hp deneyiminizden sonra hayal kırıklığı olabilir.
Donanımı bir kenara bırakırsak birinin 7.5 diğerinin 7 olması kalite hissi ve kullanım açısından bir fark oluşturur mu?
Herkesin bir hassasiyeti vardır ya ben de araçlardaki yalıtım konusuna takığım. Yani ses yalıtımı düzeyi benim için çok önemli bir kriter.
Sırf bu yüzden beğeniyor olmama rağmen japon arabalarından uzak duruyorum.
Bu bağlamda 7 ile 7.5 arasında bir fark var mıdır?

Ben benzer durumda 2016 1.4 tsi motoru seçtim, çok memnunum, diğer seçeneğiniz olan 1.0 tsi daha yeni ve güncel demişsiniz ama motorun sonradan üretilmesi tek başına bir avantaj değil bence, 3 silindir motor tercih etmeyi düşünmüyorum şahsen

Ben benzer durumda 2016 1.4 tsi motoru seçtim, çok memnunum, diğer seçeneğiniz olan 1.0 tsi daha yeni ve güncel demişsiniz ama motorun sonradan üretilmesi tek başına bir avantaj değil bence, 3 silindir motor tercih etmeyi düşünmüyorum şahsen
Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Araçtaki Ses yalıtımı nasıl hocam ?

Şimdi siz dedikten sonra dikkatlice baktım.
Evet ön arka sensörler gözüküyor.
Fotoğrafta far anahtarı gözüküyor mu? Kararan dikiz aynası varsa far ve yağmur sensörü de olma ihtimali var. Forumumuzda bununla alakalı pek çok konu bulunmakta.

Ek donanım paketlerinin detayları;

Sürüş Konfor Paketi

1. Ön ve arkada park sensörleri

2. Hız sabitleyici(Cruise Control)

3. Hız sınırlayıcı

Işık Görüş Paketi

1. Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası

2. "Coming Home" yani eve geliş ve "Leaving Home" "yani evden çıkış. Kendiliğinden yanan kısa farlar ile stoplar ya da uzun far asistanı varsa uzun farlar

3. Kendiliğinden çalışan, yağmura duyarlı hızını ayarlayan silecekler.

Bir de aldıktan sonra baskı balata+triger +standart yağ su bakımı gerekti. Bu ortalama kaça mal olur fikri olan var mıdır ?
Bu arada 7'nin ekran çok küçük geliyor bana. Onu değiştirmeye kalksak orta kalitede bir medya ekranı kaça patlar ?

Fotoğrafta far anahtarı gözüküyor mu? Kararan dikiz aynası varsa far ve yağmur sensörü de olma ihtimali var. Forumumuzda bununla alakalı pek çok konu bulunmakta.

Ek donanım paketlerinin detayları;

Sürüş Konfor Paketi

1. Ön ve arkada park sensörleri

2. Hız sabitleyici(Cruise Control)

3. Hız sınırlayıcı

Işık Görüş Paketi

1. Kendiliğinden kararan iç dikiz aynası

2. "Coming Home" yani eve geliş ve "Leaving Home" "yani evden çıkış. Kendiliğinden yanan kısa farlar ile stoplar ya da uzun far asistanı varsa uzun farlar

3. Kendiliğinden çalışan, yağmura duyarlı hızını ayarlayan silecekler.
Far anahtarı dediğiniz bu kısım mı ?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    102.8 KB · Görüntüleme: 19
Aslında ilanları paylaşacaktım ama yasak mı değil mi bilmiyorum. Birde araç sahipleri de bu forumdaysa ayıp olur diye paylaşmıyorum.

Far anahtarı dediğiniz bu kısım mı ?
Evet. Direksiyon solundaki far anahtarı üzerinde auto yazıyor ve direksiyonda hız sabitleme/sınırlama tuşları var. Yani 2018 olan araçta yukarıda içeriğini paylaştığım ışık görüş ve sürüş konfor paketi mevcut. 2016 olan araçta da var sizin söylediğiniz kadarıyla. Uzun vadeli kullanım açısından 2016 olan araç tercih edilebilir anahtarsız giriş çalıştırma opsiyonu da olduğundan dolayı.

1719608980474.png

Geri
Üst Alt