Hangi Golf bana uygundur: 2018 1.0 mı? Yoksa 2016 1.4 mü ?

Arkadaşlar Cümleten selamun aleykum.
Buna benzer konuları inceledim ama tam sorumun cevabını bulamadım.
Daha önce 2008 1.4 tsi 140 hp manuel Golf kullandım ve performansından çok memnundum.
Şimdi iki araç var karşımda. İkisinin de Km ve Tramer'leri hemen hemen aynı. Sadece donanım ve Yıl farkı var. Fiyatlarda aynı sayılır.
-2018 1.0 comfort paket ortalama 100 bin km .
(Ekstra donanım yok. Sadece kararan dikiz aynası var.)
-2016 1.4 125 hp yine comfort paket ve 102 bin de.
(Ekstra anahtarsız giriş-çalıştırma, ön-arka park sensörü, 17 inc jantlar, ışık ve yağmur sensörü gibi donanımlar var. Bir de farkeder mi bilmiyorum ama 2016 olanın arka bagajda bluemotion yazıyor. )
İki araçta da sunroof yok. İki aracında fiyatı hemen hemen aynı sayılır.
İkisi de görünüşte temiz görünüyor.
Kafam allak bullak oldu. Bu kararsızlık ne zor şeymiş böyle.
Gönlüm 1.4 ten yana doğru evriliyor ama diğerinin 7.5 olması ve daha yeni ve güncel motor olması beni geri döndürüyor.
Lütfen yardımcı olun ne yapmak gerekir ?
2013 122 bg 1.4 tsi dsg comfort kullandım memnundum sadece rolanti titremesi oluyordu arada genelde cogundada gözüküyor o o sorun 125 bg lerde var mı bilmiyorum ama benim canımı sıkmıştı bende park sensörü anahtarsız çalıştırma gibi şeyler yoktu simdi 1.0 tsi comfort var yine dsg park sensörleri mevcut gerisi aynı diyebilirim motor 3 silindir başta 30 saniye gibi bi zaman sesli çalışıyor sonra normal 1.4 gibi bastın mı kafayı tam arkaya yaslamıyor ama öyle birşey aramıyorsan onada alışıyorsun ben model yükseltip km düşürmek için değiştirmiştim ama motor dışında aramıyorum 1.4 ü

Evet. Direksiyon solundaki far anahtarı üzerinde auto yazıyor ve direksiyonda hız sabitleme/sınırlama tuşları var. Yani 2018 olan araçta yukarıda içeriğini paylaştığım ışık görüş ve sürüş konfor paketi mevcut. 2016 olan araçta da var sizin söylediğiniz kadarıyla. Uzun vadeli kullanım açısından 2016 olan araç tercih edilebilir anahtarsız giriş çalıştırma opsiyonu da olduğundan dolayı.

Ekli dosyayı görüntüle 76700
Teşk ederim açıklamalar için.

1.4 motor 140’lık olsa dengesiz tepkileri olan ve çok yakan bir motor olduğu için onun yerine 1.0 derdim ama 125’lik olduğuna göre donanıma göre bakın derim. Bu nedenle 2 yaş için değmez 1.4 olan donanımıyla öne geçer.

2013 122 bg 1.4 tsi dsg comfort kullandım memnundum sadece rolanti titremesi oluyordu arada genelde cogundada gözüküyor o o sorun 125 bg lerde var mı bilmiyorum ama benim canımı sıkmıştı bende park sensörü anahtarsız çalıştırma gibi şeyler yoktu simdi 1.0 tsi comfort var yine dsg park sensörleri mevcut gerisi aynı diyebilirim motor 3 silindir başta 30 saniye gibi bi zaman sesli çalışıyor sonra normal 1.4 gibi bastın mı kafayı tam arkaya yaslamıyor ama öyle birşey aramıyorsan onada alışıyorsun ben model yükseltip km düşürmek için değiştirmiştim ama motor dışında aramıyorum 1.4 ü
Hocam rolanti titremesi dedin ya bak yine içim cız etti. Yukarıda da yazmıştım. 2008 1.4 tsi 140 lık vardı. Aracı aldığımda rolantide ara ara titreme yapıyordu. Dolaşmadığım tamirci , araştırmadığım forum kalmadı. Herkes farklı bir şey söyledi. Her gittiğim tamirci tarafından tabiri caizse öpüldük. Kimisi triger zinciri değiştirdi kimisi bujileri, kimisi bobinleri.. En son motoru indirelim dediler. Valla onu bile yaptırdım. Yine olmadı yine olmadı. Sorun neymiş biliyor musunuz ? Motor takozları...Vibrasyonun sebebi takozların yırtılmasıymış meğer. Kaliteli bir takoz takıldı ve bütün sorun halloldu.
Siz rolantı ve titreme deyince yazayım dedim. Belki birilerinin işine yarar. Beni arabamdan sanayilerden ve ustalardan soğutmuştu.

1.4 motor 140’lık olsa dengesiz tepkileri olan ve çok yakan bir motor olduğu için onun yerine 1.0 derdim ama 125’lik olduğuna göre donanıma göre bakın derim. Bu nedenle 2 yaş için değmez 1.4 olan donanımıyla öne geçer.
Hocam kasa olarak 2 yaşın bir farkı yok mudur? Yani metal ve diğer aksamın yorgunluğu-yıpranması, ya da üretim sürecindeki bir değişiklik/yenilik gibi bir fark var mıdır?
Kusura bakmayın sorularım komik olabilir ama cidden öğrenmek için soruyorum.

Hocam kasa olarak 2 yaşın bir farkı yok mudur? Yani metal ve diğer aksamın yorgunluğu-yıpranması, ya da üretim sürecindeki bir değişiklik/yenilik gibi bir fark var mıdır?
Hocam bir otomotiv fabrikasında çalışan olarak söyleyim bu yaşlarda pek metal yorgunluğu sorgulamak mantıklı degil zaten japon arabaları hariç çoğu firma sac ı kalındır.Şaseler genelde aynı , iç aksam vw gerçekten kaliteli malzeme kullanıyor.mesela bir havalandırmada fiat 4 tırnak kullanıyorsa vw 10 tane var ayriyetten sünger destekli ha şu olabiliyor malzeme hatta takılacagı esnada parçası eksik oluyor bazen , çalışanın keyfi yoksa takıyor geçiyor sonra iç trim sesi başlıyor malesef birazda şans işi yani bence ikisinide sürün inceleyin içinize sineni alın

Son düzenleme:
İki yaşın farkı var hocam. Olumsuz anlamda var. Makyajda her yerden ufak ufak çaldılar. Ön kapıdaki kapı içi izolasyonlar dahi gitti diye biliyorum. Hatta en basit örnek aynayı kapıya sabitleyen vidaların görüntüsünü kapatan siyah kapak vardı o bile gitti. Kaput altına çamurluk içlerine bakarsanız makyajsızda boyalı, makyajlıda boyasızdır. Metal yorgunluğunu engelleyen koruyucu, korozyon önleyici etkenlerdir. İyi bir boya iyi bir metal koruyucudur. Boya olmazsa elbette durum başka olur.

Bu arada modern araçlarla da rekabet edebilmesi için şerit takipli bir araç öneririm. Sonrası acc retrofit zaten zor değil. Böylelikle yarı otonom bir sürüş elde edebiliyorsunuz.

Arkadaşlar Cümleten selamun aleykum.
Buna benzer konuları inceledim ama tam sorumun cevabını bulamadım.
Daha önce 2008 1.4 tsi 140 hp manuel Golf kullandım ve performansından çok memnundum.
Şimdi iki araç var karşımda. İkisinin de Km ve Tramer'leri hemen hemen aynı. Sadece donanım ve Yıl farkı var. Fiyatlarda aynı sayılır.
-2018 1.0 comfort paket ortalama 100 bin km .
(Ekstra donanım yok. Sadece kararan dikiz aynası var.)
-2016 1.4 125 hp yine comfort paket ve 102 bin de.
(Ekstra anahtarsız giriş-çalıştırma, ön-arka park sensörü, 17 inc jantlar, ışık ve yağmur sensörü gibi donanımlar var. Bir de farkeder mi bilmiyorum ama 2016 olanın arka bagajda bluemotion yazıyor. )
İki araçta da sunroof yok. İki aracında fiyatı hemen hemen aynı sayılır.
İkisi de görünüşte temiz görünüyor.
Kafam allak bullak oldu. Bu kararsızlık ne zor şeymiş böyle.
Gönlüm 1.4 ten yana doğru evriliyor ama diğerinin 7.5 olması ve daha yeni ve güncel motor olması beni geri döndürüyor.
Lütfen yardımcı olun ne yapmak gerekir ?
Bence 2018 model almak daha mantıklı, yeni 1.0tsi sandığımızdan daha yeterli, bahsettiğiniz keyless gibi artılar daha sonradan retrofit yapılabilir.

Arkadaşlar 2018 olan satıştan kalkmış. Sanırım satıldı. 2016 ya yöneleceğiz gibi duruyor. Zaten mesajların geneli itibariyle de tavsiyeler bu yöndeydi.

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Araçtaki Ses yalıtımı nasıl hocam ?
Ses yalıtımı gayet iyi, ortalama üzeri kesinlikle, sizin baktığınız aracın fiyatı nedir peki? Ev alma durumum var ben de piyasanın güncel halini öğrenmiş olayim

1.4 125 hp ve 1.0 tsi arasında aman aman bir fark yok ikisininde torku 200nm aralarında uçurum farklar yok size birisi 1.0 bir golf verse ve söylemese anlamazsınız bile(mevcut aracınız 140 lık golf zaten hem 1.4 125e göre hem de 1.0 a göre güçlü) bende golf alırken benzer ikilemde kalmıştım ama 7.5 kasa daha hoşuma gittiği için 1.0 aldım açıkcası memnunumda diğer bir aracım 1.5 tsi dsg süperb, süperbden inip golfe binince gitmiyor çekmiyor gibi bir durum yaşamadım benim gözümde 2 yaş az değil kaldıki bana göre görsel anlamda da 7.5 daha tatmin edici kararan dikiz aynası olan araçta far ve yağmur sensörüde vardır genede bunlar benim fikrim sizin kararınızı ihtiyacınız doğrultusunda vermeniz daha iyi olur

Bir de aldıktan sonra baskı balata+triger +standart yağ su bakımı gerekti. Bu ortalama kaça mal olur fikri olan var mıdır ?
Bu arada 7'nin ekran çok küçük geliyor bana. Onu değiştirmeye kalksak orta kalitede bir medya ekranı kaça patlar ?
Ben bugün aldım aracım 1.4 TSİ 2015 golf 7 birlasda indirim var şimdiden alın bence link bırakıyorum

https://www.birlasshop.com/top-tec-...OO_OrGdkPMJgXVfD3dYyZsWgTCgGBQwAaAvS9EALw_wcB

Filtre içinde Online yedek parça güvenilir ve set olarak fiyat uygun

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-4-tsi-periyodik-bakim-seti-mann-marka

1.4 125 hp ve 1.0 tsi arasında aman aman bir fark yok ikisininde torku 200nm aralarında uçurum farklar yok size birisi 1.0 bir golf verse ve söylemese anlamazsınız bile(mevcut aracınız 140 lık golf zaten hem 1.4 125e göre hem de 1.0 a göre güçlü) bende golf alırken benzer ikilemde kalmıştım ama 7.5 kasa daha hoşuma gittiği için 1.0 aldım açıkcası memnunumda diğer bir aracım 1.5 tsi dsg süperb, süperbden inip golfe binince gitmiyor çekmiyor gibi bir durum yaşamadım benim gözümde 2 yaş az değil kaldıki bana göre görsel anlamda da 7.5 daha tatmin edici kararan dikiz aynası olan araçta far ve yağmur sensörüde vardır genede bunlar benim fikrim sizin kararınızı ihtiyacınız doğrultusunda vermeniz daha iyi olur
Kalabalık bir aile değiliz. Sadece eşim ve ben. Yani araç çok dolu olmayacak. Düz yolda gitmeme problemi yaşayacağımı zaten düşünmüyordum. Ama rampa da çekmeme problemi yasatırsa cidden çok üzülürüm.
Ama sizin "1.5 ten inip 1.0'a bindiğimde pek fark göremiyorum" minvalindeki yorumunuz beni umutlandırdı.

Geri
Üst Alt