Golf ile merhaba

Geçmiş olsun, erkenden farketmişsiniz neyse ki.

Yeni aracınıza kısa sürede kavuşursunuz umarım.

en azından değişenleri fark etmenizi iyi olmuş, golf'ü seviyorsanız ve arada birde performanslı gitmek istiyorsanız golf 8 1.5'i tavsiye ederim. 2 sene 1.0 life kullandım yakıt cimrisi bir araç idi şimdi bir senedir 1.5 r-line kullanıyorum arasında çok çok fark var ani hızlanma serilik bunda daha fazla,

en azından değişenleri fark etmenizi iyi olmuş, golf'ü seviyorsanız ve arada birde performanslı gitmek istiyorsanız golf 8 1.5'i tavsiye ederim. 2 sene 1.0 life kullandım yakıt cimrisi bir araç idi şimdi bir senedir 1.5 r-line kullanıyorum arasında çok çok fark var ani hızlanma serilik bunda daha fazla,
Bundan önce 1.6 Dizel bir aracım vardı. DP ve Soft yazılım vardı tahminim 130 BG güçlerindeydi ama tork 300 civarındaydı. 1.0 ile bir gün birlikteydik. Şanzımanda bir kararsızlık hissettim açıkcası ancak bu arabanın bakımı geldiğinden mi yoksa başka bir sorundan mı emin değilim.e-tsi motor süzülme vs yapması gerekirdi ama yapmıyordu. 1.5 bayide test etme şansım oldu ama bütçem el vermediği için şu an alamıyorum, aslında ilk hedefim 1.5'di. Büyük ihtimalle bir süre 1.0 kullanıp ileride 1.5'e geçebilirim.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Belki başka bir golf ile tekrar gelirim :)
Bu arada @metinkar abimiz, @driver_can abimiz ve diğer forumdaşlar. 7.5 spor süspansiyonlu 1.0 mı yoksa r-line etsi 1.0 mı ? Bir kere ağzımız yandı en azından doğru tercih yapayım.

1.0 rline 2022 ve üstü alacaksan...

iade etmek güzel bir avantaj kurumsal yerden almanın avantajı ama onlar bu durumu bilmiyor mu acaba araç alırken sonuçta bakıyor onlarda kimseye güven kalmadı arkadaş

iade etmek güzel bir avantaj kurumsal yerden almanın avantajı ama onlar bu durumu bilmiyor mu acaba araç alırken sonuçta bakıyor onlarda kimseye güven kalmadı arkadaş
Kendi cevapları şöyle ;
"Biz aracı zaten toplu ihale şeklinde AVEK'ten aldık.(Araç Avec'te 6 ay kısa dönem kiralamada kullanılmış).Bizim şubemizdeki eksperler lifte araç kaldırıp kontrol etmiyor ya da airbagleri tamamen sökmüyor. Göz ile bakıyor eğer patlama yoksa orijinal ise, bizde ekstra incelemiyoruz dedi."
Eksper arkadaşın göz ameliyat masraflarını ben karşılarım dedim. :D
Firmaya aracı iade edeceğiz dediler, ama bu ilk vukuatları değil bence bir alıcı ve bir satıcı heleki sürekli ticaret halinde ise biribirinin açıklarını bilir.
Şaka bir yana iade güzel bir olay, ancak alım için 1 kere satış için 1 ve ilk tescil ve ekspertiz masraflarıyla birlikte totalde 12000₺ yakın bir zararım oldu. Onları ödeyemeyeceklerini söylediler, o konular içinde bir mahkeme süreci başlattık bugün.

* Almadan önce eksper yapsaydın diyecek arkadaşlar muhakkak olacaktır tabii ki, ancak aracı verirken expertiz yapıyorlar ve 7 gün 500 km iade garantisi ile teslim ediyorlar. Aksi bir durum olursa iade alıyorlar. Airbagler orijinal demelerinin sebebide zaten orijinal parçalarla onarım görmüş olmasıydı. Tecrübesiz oldukları için airbag tarihlerine bakmamışlar.

Kısmet değilmiş

O zaman şöyle soralım: Aldıktan sonra neden eksper yaptırmak istediniz? Sizi bu karar iten şey neydi? Çok iyi bir karar olmuş.

Kendi cevapları şöyle ;
"Biz aracı zaten toplu ihale şeklinde AVEK'ten aldık.(Araç Avec'te 6 ay kısa dönem kiralamada kullanılmış).Bizim şubemizdeki eksperler lifte araç kaldırıp kontrol etmiyor ya da airbagleri tamamen sökmüyor. Göz ile bakıyor eğer patlama yoksa orijinal ise, bizde ekstra incelemiyoruz dedi."
Eksper arkadaşın göz ameliyat masraflarını ben karşılarım dedim. :D
Firmaya aracı iade edeceğiz dediler, ama bu ilk vukuatları değil bence bir alıcı ve bir satıcı heleki sürekli ticaret halinde ise biribirinin açıklarını bilir.
Şaka bir yana iade güzel bir olay, ancak alım için 1 kere satış için 1 ve ilk tescil ve ekspertiz masraflarıyla birlikte totalde 12000₺ yakın bir zararım oldu. Onları ödeyemeyeceklerini söylediler, o konular içinde bir mahkeme süreci başlattık bugün.

Ayrıca bilinçli tüketicilik örneğiniz için, hakkınızı aradığınız için tebrik ederim. Son olarak, foruma hoş geldiniz :) @bozoguz

O zaman şöyle soralım: Aldıktan sonra neden eksper yaptırmak istediniz? Sizi bu karar iten şey neydi? Çok iyi bir karar olmuş.

Ayrıca bilinçli tüketicilik örneğiniz için, hakkınızı aradığınız için tebrik ederim. Son olarak, foruma hoş geldiniz :) @bozoguz
İlk soruya cevap olarak şöyle diyeyim, otokoç diyorki; "biz sattığımız araçlarda eğer ön üç parçadan birinde işlem varsa (kaput ya da çamurluklar) sök tak ya da değişme, Airbag kontrolünü alıcıya öneriyoruz. 7 gün ve 500 km sorgusuz koşulsuz iade garantisi veriyoruz. Araçlara tescil yapmadığımız içinde almadan önce dışarıda bağımsız bir ekspertize sizinle birlikte aracı veremiyoruz", bu şekilde bir görüşmemiz oldu. Aracın zaten bir kaç yerinde ufak tefek göçükleri vardı, daha önceden 6 ay kadar kirada kaldığını biliyordum hemde babamdan bile araba alsam ekspere gitmek gibi bir alışkanlığım var. Araçlar artık ucuz değil ne yazık ki.

Kendi aracımı satarken eksper yapmayalım diyen alıcılarda geldiler satmadım onlara açıkcası, bu bir güvence ve her iki tarafıda korumalı.

Tedbir amaçlı gittim, çok ta iyi oldu açıkcası :)

Hoşbuldum tekrardan.

Bu tip ticari / kurumsal yerlerden araç alanlar zannediyorlarki ? Bunlar güvenli / delikanlı / yeminli / kurumlar

@bozoguz ???

Neymiş ? Kendilerininde haberi yokmuşşş (nahhh yokmuşşş)

Bal gibi biliyorlar araçta ne oldugunu ne olmadığını

Bu sekilde 10 adet defolu araç satsalar. Sadece 1 müsteri airbaglere expertiz yaptırır.
9 sazan hayırlısı oldu deyip araca biner geçer.

Aynen öyle, benim baktığım dönemde renk ve fiyat anlamında uyan alternatifim o olduğu için baktım açıkcası, birşey çıkmaması süpriz olurdu. Her sektörde olduğu gibi iyi kurumsalda var, iyi mahalle arası galeride,iyi satıcıda.

Bulabiliyorsanız 1.5 TSI 7.5 R-line öneririm😊 Piyasada az ama.

Geri
Üst Alt