H7 LED tavsiyesi

DeliTerbiyecisi

Yeni Üye
İsim
Yavuz
Araç
Golf MK7
Arkadaşlar aracıma J LED li far taktırdım. Farlarda Photon H7 Milestone LED kullanıyorum. Fakat uzun ve kısa yaptığımda daha doğrusu selektör yaptığımda ve de uzunlara aldığımda ne farkediliyorum ne de uzunlar da etkili bir şekilde önümü göremiyorum. Selektör attığımda yol dahi vermiyorlar. Bana kaliteli LED tavsiyesi verebilecek var mı?

Photon lar aslında kaliteli acaba farlarınız mı ayarsız?

Golf 7 aracimda 2 set j far kullanmistim

Uzunlar degismiyordu ve hic etkisi yoktu

Kisa farlarimda xenon vardi muhteşem aydinlatmasi vardi

Sizin j farlar uzunlarin ampulu sok tak degisebilen model mi ? Baktiniz mi ?

Golf 7 aracimda 2 set j far kullanmistim

Uzunlar degismiyordu ve hic etkisi yoktu

Kisa farlarimda xenon vardi muhteşem aydinlatmasi vardi

Sizin j farlar uzunlarin ampulu sok tak degisebilen model mi ? Baktiniz mi ?
Uzunlarda J fara ait olan ledler var. Kısa farda perde sistemi var. H7 ile hem kısa hem de uzun atabiliyor.

H7 ile aynı yerden hem uzun hem kısa olarak çalışıyor diye söylesem doğru olur. Yani uzuna geçtiğimde kısalardaki perde kalkıyor ve uzun oluyor.

benim aracımda da aynı şekilde far var, uzunlar tamamiyle berbat. yapılabilecek bence en mantıklı şey eğer uzun tarafındaki kendinden olan ledleri söküp üzerine çok daha kaliteli led takılabiliyorsa o şekilde olur. yoksa geceleri sislerle birlikte selektör atmaktan başka çözüm pek yok gibi.

Sislerle selektör kodlaması yaptırın sisleri kaliteli bişey alırsanız sorun bence çözülür diye düşünüyorum

Kısa farda kullanılan ledin lümen değeri fazla , uzun fardaki led lümeni az ise bu durumu yaşıyor olabilirsiniz. Tabii ki aynı ledi kullanmıyorsa. Eğer ki aynı ledleri kullanıyorsa yuvası ile uyumlu olup olmadığını kontrol ettiriniz.

Bazı teknik bilgi eksikliği olan kullanıcılar bu şekilde 10.000 lümen olunca daha iyi oluyor zannediyorlar ancak bunun belirli bir standartı vardır.

Sislere led taktırmayınız. Bu tür sürücüler trafikte maalesef bencil, teknik bilgi ve donanım eksikliği sebebiyle diğer sürücüleri zor durumda bırakıyor.

Bir de amerikan park gibi, selektör ile sis gibi abidik gubidik kodlamalar yaparak farkedilebilmekten çok dikkat çekmeye çalışıyorlar. Onlardan olmayınız

Kısaca farklı ampul kullanıyorsa lümen değerlerini kontrol ediniz, aynı ledi kullanıyor ve perdeleme ile yapıyorsa önde ya da geride kalması sebebiyle mercekte odaklama sorunu yaratıyor olabilir.

Keyifli sürüşler dilerim.

Son düzenleme:
@DeliTerbiyecisi
Aşağıdaki videoda benzer bir değişim sonucu far aydınlatması örneği var.

Görsel olarak kıyaslama yapabilirsiniz, yorumları kontrol ederseniz daha iyi fikir verebilir.

@DeliTerbiyecisi
Aşağıdaki videoda benzer bir değişim sonucu far aydınlatması örneği var.

Görsel olarak kıyaslama yapabilirsiniz, yorumları kontrol ederseniz daha iyi fikir verebilir.

Farı değiştirerek sorunu çözeceğiz. Sanırım farın mercek ve perdesinden kaynaklı bir sorun yaşıyorum.

Geri
Üst Alt