2015 1.6 tdi 110hp dsg golf 7 kavrama arızası (lütfen yardım)

evet orası hocam bakım için 7500 dedi 2700 e parçaları aldım 800 de ustama işçilik verdim 3500 tl ye bakımını yaptırdım arabamın adam keriz yerine koyuyor resmen altı üstü yağ değişimi toplasan 10 dakika sürmüyor tekstil kent avek servis 8000 tl fiyat verdi siz düşünün gerisini

Aynen dediğim gibi. Yeni nesil usta, bir de üstelik youteber olunca böyle oluyor. Tamirat, çözüm falan yok. Tertemiz ortamda seri bir şekilde yağ, filtre, disk balata değiştirsin. Tamirata, derin ve karışık arızaya, motor dağıtıp toplamaya falan hiç bulaşmasın. 3 gün uğraşıp 20 bin lira alacağına misal, seri basit bakımdan bir saatte 3-5 bin alsın. Liftler sürekli insin çıksın.

Bir de basınç tüpü gibi tevatürler çıkarılırsa ooh tadından yenmez. Kendin yapmazsan çırağa göster öğret, ezberden yapsın dursun.

Buna benzer bir tanesi, hani şu sıcak ve nemli diyarlardan yayın yapan ve basınç tüpünü meşhur eden "kaplan", kendi markası ile basınç tüpü ürettirmeye başlamış. Konya'dan bire al 5'e çak. valla güzel iş. Alman kamyon noktacısına yol verdi herhalde.

hocam bitik kavramanın çıkardığı sesin aynısı çok zorladığımda çıkıyor koku ise 2 kere oldu genellikle 5,6,7. viteslerde aptallık yapıyor şanzıman titreme yapmıyor ama vites atarken normalde tak diye çok hızlı atar dsg bende bazen uzatarak atıyo vitesleri sanki böyle debriyajdan ayağını yavaş yavaş çekerken gaz veriyormuş gibi düşünün
Kullanılan yağ ve mekatronikten oluyor kardeş uzaktarak vites atması da basınç tüpünden yapan usta karıştırmış herşeyi keşke hiç dokundurdurmasaydın şu sosyal medya ustalarına hiç itimadım yok hiçte merak edip gitmedim
Senin işini ya çok iyi bir dsg ustası ( işi sadece dsg şanzıman olan biri) yada yetkili servis çözer hiç sağa sola gidipte boşa para harcama
Kime gitsen 40 yıllık usta şanzımancıyım diyor ama yapılan iş ortada

Şu araçlara belirgin problemler olmadıkça dokundurmayin abi.
Şu basınç tüpü dedikleri olay mesela keyfi gidip değişenler var yav kardeşim bırak arıza basgosterdiginde git yaptır.
@Bluedrift hocamın da dediği gibi sen sanzimana alışmış beynin ayarları ile oynarsan oda bizim ayarlarımiz ile oynar.
Artı olarak ARACI 2 GUN MANUELDE kullanma olayına aklım sırrım ermedi nedenmiş acaba
dediğim gibi arıza sonucu gittim bende d ye alıp gaza basıyorum araba gitmiyor frene basın uyarısı çıkıyo frene basıp biraz bekleyince basıncı doldurup gidiyordu

Hmm, Ram… Ust… temel ayarı eski bir kavramaya yapması biraz isabetsiz olmuş. Bilemedim.

Yeni tüpün yağ basıncını artık fabrika tüpü gibi salmaz, ama kavrama için üzüldüm. Bayrampaşada mısın?

Hmm, Ram… Ust… temel ayarı eski bir kavramaya yapması biraz isabetsiz olmuş. Bilemedim.

Yeni tüpün yağ basıncını artık fabrika tüpü gibi salmaz, ama kavrama için üzüldüm. Bayrampaşada mısın?
evet bayrampaşadayım

Geri
Üst Alt