golf 7 18" jant opsiyonu hakkında

gokayozyer

Üye
İsim
gökay
dostlar merhaba.. 18" jant opsiyonu olan bi golf 7'den çıkma bi yay takımı buldum. 2016 mdel 1.4 125lik manuel bi golften çıkma.. resmini ekledim. https://web.tecalliance.net/ sitesinden sorguladım. spor olduğu görünüyor. sadece golf için kullanılmış. niyetim fr yay denemekti ama bunu bulunca hemen aldım.
merak ettiğim; daha önce 1.4 act olan 150bg olan bi golf7 'nin 18" jant opsiyonunda "spor alt düzen" diye bi ibare de vardı. yani ops,iyonun içinde 18" durban jant ile birlikte spor alt düzen diye bi ibare de okumuştuk. ama benim yayı aldığım araçta sadece 18" durban jant yazıyor. 18" durban jantla gelen golf7 lerde ayıca bide spor alt düzen diye bi opsiyon daha mı ekleniyor yoksa tüm 18 " jantlı gelen golf 7 ler spor alt düzenlimi ?.. çok karışık olmadı umarım. selamlar sevgiler.. WhatsApp Image 2024-10-02 at 19.16.03.jpeg

Spor alt düzen ibaresi yaylarla birlikte daha sıkı amortisörler, farklı viraj demirleri gibi birkaç parça daha geliyor diye biliyorum. Hatırladığım kadarıyla sadece Rline donanımla geliyordu.

2016 fa golf7 de rline yoktu diye biliyorum. yani golf 7 lerde 3 bide allstar var 4 paket harici donanım olmaması lazım. 18 " jantla gelenlerin bazılarında spor alt düzen yok ozaman.. doğrumu ?

18 jant ile gelen araçta yaylar spordur. Yoksa leylek olur . Yay olduğu içim amortisörde ona göre kısmen farklı ayarlarda eklenir. Opsiyonlar konusunda bilgim yok. Eskiden araçlar daha özel şiparişler ile üretiliyordu

aynı model 2 farklı golf 7 'de; ikiside 18" jantlı gelmesine rağmen birinde spor alt düzen yazmasının sebebi nedir onu anlamadım. ikiside 18 jantlı geliyor.. ama birinde sadece 18 durban yazıyor , diğerinde 18 durbanın yanında spor alt düzende yazıyor. bu farkı anlayan varmı acaba..

Hocam benim aracımda da bu yaylardan var forumdaki Akko hocamdan aldım aracı 1.6 tdi rline dı . durban jantlarla gelmişti o yüzden üstünde 2cm r line yay bulunmaktaydı amortisör düzeni vs her şey aynı diye biliyorum bende alıp aracıma taktım çok memnunum.

bende sadece yay diye duymuştum ama amortisör , burç veya viraj demiri rot falan farklımıdır diye düşünmüştüm. 18" opsiyonlu bi golf act kullanmıştım. normal 17 " 1.4 lerden çok farklıydı sürüşü..fren gaz veya viraj tepkilerinde öne arkaya veya yana esnemesi neredeyse yoktu ve konforuda kötü değild. kendi aracımda buna ulaşabilirmiyim diye düşünüyorum. bakalım yaylar gelsin deneyeceğim..

arkadaşlar tekrar merhaba.. yaylar geldi ve taktirdim. ilk tepkilerim çok olumlu.. daha öncede presli yaya kullanmıştım. o sürüş ile alakası yok. presli olanlarda yerde sürünüyor hissi vardı bu spor yaylar çok farklı.
size sormak istediğim 18 jantlarda araç tekerler iz genişliği dahamı fazla , yani spacer etkisi oluyormu 18 jantlarda çünkü tekerlek özellikle arkalar fazla içerde geliyor. resimleri ekliyorum. aracımın yandan görünüşü ve arka çaprazdan görünüşünü ekliyorum. 18 jant çok iyi olurdu ama bunlarla devam edicem sanırım. yanlız tekerlekler fazla içerde değil dimi ? araç yere yaklaşınca biraz tuhaf geldi bana..
sormak istediğin,iz bişey varsa cevaplayabilirim.. selamlar.

Ekli dosyalar

• IMG_20241011_182340.jpg
    IMG_20241011_182340.jpg
    197.1 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20241011_182319.jpg
    IMG_20241011_182319.jpg
    206 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20241011_141324.jpg
    IMG_20241011_141324.jpg
    154.4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
2016 fa golf7 de rline yoktu diye biliyorum. yani golf 7 lerde 3 bide allstar var 4 paket harici donanım olmaması lazım. 18 " jantla gelenlerin bazılarında spor alt düzen yok ozaman.. doğrumu ?
Aracım 2016 model fabrika çıkışı Rline 2016 4. ay.

arkadaşlar tekrar merhaba.. yaylar geldi ve taktirdim. ilk tepkilerim çok olumlu.. daha öncede presli yaya kullanmıştım. o sürüş ile alakası yok. presli olanlarda yerde sürünüyor hissi vardı bu spor yaylar çok farklı.
size sormak istediğim 18 jantlarda araç tekerler iz genişliği dahamı fazla , yani spacer etkisi oluyormu 18 jantlarda çünkü tekerlek özellikle arkalar fazla içerde geliyor. resimleri ekliyorum. aracımın yandan görünüşü ve arka çaprazdan görünüşünü ekliyorum. 18 jant çok iyi olurdu ama bunlarla devam edicem sanırım. yanlız tekerlekler fazla içerde değil dimi ? araç yere yaklaşınca biraz tuhaf geldi bana..
18'' opsiyonuyla gelen jantların lastik ebatı 225/45/18. 19'' ise 235/35/19 ile gelir. Bence 225 bile özellikle Durbanlarda içeride kalıyor. ET'si çok yüksek (Durban ET51'di sanırım) jantlar araç yere indikçe daha da ezik duruyor.

18'' opsiyonuyla gelen jantların lastik ebatı 225/45/18. 19'' ise 235/35/19 ile gelir. Bence 225 bile özellikle Durbanlarda içeride kalıyor. ET'si çok yüksek (Durban ET51'di sanırım) jantlar araç yere indikçe daha da ezik duruyor.
lastik taban ölçüsünden değil de, acaba dedim jant kollarıı veya göbeği biraz daha dışarı çıkık olabilirmi ? diye düşündüm. değilse 18 takmamın görüntü haricinde bana bi faydası olmayacak ki konforundan fena halde memnunum. hatta esneme sesleri daha da azıldı sanki..

Aracım 2016 model fabrika çıkışı Rline 2016 4. ay.
2016 da rline diye bi donanım olduğunu bilmiyordum.. bende 2016 ocakta 2015 model bi aracı sıfır olarak aldım , ozaman 3 donanım vardı , sonradan allstar çıktı.. belkide 2015 ten sonra 2016'dan itibaren eklenmış olabilir veya bi donanım değil de "opsiyon" olabilir..

fabrikasyon 18 jant alabilmek için golf 7’nin tüm modellerinde spor yay veya dcc almak zorunlu idi.

hocam durbanlar ve dijonlar çok içerde duruyor kendi aracımda 17 istanbul passat jantları var ve tam çamurluk hizasında duruyor kesinlikle size tavsiye ederim . Aşağıya bir görsel ekledim gun metal renkle birlikte çok güzel bir uyum oldu çok pahalı bir jant değil dijondan çok daha iyi ve farklı duruyor bence

Ekli dosyalar

• IMG_7186.jpeg
    IMG_7186.jpeg
    118.6 KB · Görüntüleme: 23
  • C5B3CE27-9159-45EC-9A03-5670C9F19740.jpeg
    C5B3CE27-9159-45EC-9A03-5670C9F19740.jpeg
    120.5 KB · Görüntüleme: 23

Geri
Üst Alt