Güncel Bakım Masrafları

Yağı götürmek için önceden servis danışmanı ile görüştüm. Getirebileceğimi söyledi. Bakıma başlarken de yağdan kaynaklı bir sorun olması halinde bunun servis garantisinde olmayacağı söylendi. Daha önce Bursa, Doğuş servisiydi, Arca'ya geçtikten sonra ilk defa bakım yaptırdım. Doğuşta da yağı kendim götürerek bakım yaptırıyordum.
Garantisi devam eden araçlarda belki çok da gerekli bir durum değil ama araç bakım kayıtlarının serviste olması açısından bu yöntemi uyguluyorum.
Merhaba görüştüğünüz servis danışmanının ismini hatırlıyor musunuz ?

120k ya gelen golf için baskı balata volan triger devir daim bujiler ve normal periyodık bakım dahil komple ağır bakım fiyatı aldım doğuş maslaktan..herşey dahil komple 56 bin tl.. :) fiyatlar gayet uygun

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    213.3 KB · Görüntüleme: 75
  • 2.jpg
    2.jpg
    207.4 KB · Görüntüleme: 74
120k ya gelen golf için baskı balata volan triger devir daim bujiler ve normal periyodık bakım dahil komple ağır bakım fiyatı aldım doğuş maslaktan..herşey dahil komple 56 bin tl.. :) fiyatlar gayet uygun
TSI manuel araçlarda volan sabit göbekir. Kolay kolay yanıp yüzeyi bozulmamışsa tekrar kullanılabilir aslında ama söz konusu servis olunca kaldırıp atıyorlar. Oynar göbek olsa diyeceğim yok zaten o km'ye kadar belli bir yorgunluğu olacaktır...

Bu işler için dışarda nasıl yapılacağı şüpheli durumlar yerine servis en güvenilir seçim oluyor. Bu tür ağır bakımları serviste tecrübeli ustalara veriyorlar ki bu da önemli bir detay

• Beğen
Tepkiler: SCC
120k ya gelen golf için baskı balata volan triger ve normal bakım dahil komple ağır bakım fiyatı aldım doğuş maslaktan..herşey dahil komple 56 bin tl.. :) fiyatlar gayet uygun

TSI manuel araçlarda volan sabit göbekir. Kolay kolay yanıp yüzeyi bozulmamışsa tekrar kullanılabilir aslında ama söz konusu servis olunca kaldırıp atıyorlar. Oynar göbek olsa diyeceğim yok zaten o km'ye kadar belli bir yorgunluğu olacaktır...

Bu işler için dışarda nasıl yapılacağı şüpheli durumlar yerine servis en güvenilir seçim oluyor. Bu tür ağır bakımları serviste tecrübeli ustalara veriyorlar ki bu da önemli bir detay
Büyük olaslıkla değişmeyecek ben max ne öderim onu merak etmiştim sadece triger ve baskı balata değişeceğim oda 35 gibi birşey tutuyor dışarıdada 25 den aşağı zor gibi o nedenle serviste yaptıracagım

TSI manuel ‘ler; sabit volant

TDI manuel ‘lerin de sanki (sabit volant) diye haıtlıyorum ama emin olamadım iş yerindeki pc ‘den notlarıma bakmam lazım.

TSI manuel ‘ler; sabit volant

TDI manuel ‘lerin de sanki (sabit volant) diye haıtlıyorum ama emin olamadım iş yerindeki pc ‘den notlarıma bakmam lazım.
Hocam TDI'larda marka model, yıl değişken gibi sanırım. Antalyalı usta baskı balata değişimi için açtığında sabit çıkmıştı ama hatılıyorum birkaç yerde oynar göbek vardı diye anımsıyorum yanılıyor olabilirim bende emin olamadım.

Hocam TDI'larda marka model, yıl değişken gibi sanırım. Antalyalı usta baskı balata değişimi için açtığında sabit çıkmıştı ama hatılıyorum birkaç yerde oynar göbek vardı diye anımsıyorum yanılıyor olabilirim bende emin olamadım.
motor tipi ve modele göre değişebiliyormuş tdi larda. tsi lar sabit..dediğim gibi ben max ne veririm onu görmek istedim..bugunde motora kedi girdi v kayısının oraya bıraz tuyu bırakıp kaçtı hayvan allahan bişey olmadı..trigeri değişirken v kayısınıda değişicem.. bu arada tsilara malum açıklık fazla kedi girip neredeyse yuva yapacak bunun için ne yapılabilir koruma vs yokmudur satın alsak aşağıdaki açıklıkları kapasak caydırıcı olur diye düşünüyorum

motor tipi ve modele göre değişebiliyormuş tdi larda. tsi lar sabit..dediğim gibi ben max ne veririm onu görmek istedim..bugunde motora kedi girdi v kayısının oraya bıraz tuyu bırakıp kaçtı hayvan allahan bişey olmadı..trigeri değişirken v kayısınıda değişicem.. bu arada tsilara malum açıklık fazla kedi girip neredeyse yuva yapacak bunun için ne yapılabilir koruma vs yokmudur satın alsak aşağıdaki açıklıkları kapasak caydırıcı olur diye düşünüyorum
Aynı sorunu bende yaşıyorum. TDI'da hiç kedi tüyü olmuyor zaten el bile girmiyor yer darlığından..TSI'da özellikle akü kılıfının üzerine kaput izolasyonu tüy dolu :))

Eğer bir kedi (bu aylarda) motora girdiyse. Karterin oraya 3-5 tane evladını bırakmış olma ihtimali yüksek.

Yavruların sesini dinleyip çaresine bakmak lazım.

Martta nikahı kıyan bir kedi tam bu aralar...

IMG_20240508_114149.jpg..

Ilk bakım, ek olarak hava ve polen eklettim. Rakamlar feci...Ekli dosyayı görüntüle 75722
Hava filtresi ve polen filtresini değiştirmek çok kolay kendiniz de değiştirebilirsiniz, Ayrıca servis hava filtresini değiştirirken şarjlı matkap kullanır zamanla vidaların %50 ‘si yalama olur, diş tutmaz hale geliyor, polen filtresini serviste değiştirenlerin filtre kapağının tırnaklarını çoğunu kırarlar, paranızla araca zarar veriyorlar, bu işlemleri kendiniz yapmanız 10 dk.nızı alır.

Yaklaşık 2-3 ay önce özel serviste 1.4tsi 122hp aracımın kavrama + volan değişimini yaptırdım 28bin tl ödedim.

Yakın zamanda DSG araç için serviste kavrama değiştiren veya fiyat alan oldu mu? Yaş indirimi sebebiyle dışarıdaki fiyatlara yakınsa servis mantıklı hale gelebilir diye düşünüyorum

Geri
Üst Alt