Şampuan-yıkama ürünleri tavsiyelerinizi rica ediyorum

Cam, cam gibi olsun gözüm gönlün açılsın diyorsan, İzopropil alkolu bi araştırabilirsin. Cam filmi zararı filan açısından bilgim yok.
selamlar,;
bir süredir ön cam şoför kısmında çıkmayan bir buğu leke tarzı bir durumum var,özellikle akşamlar görüşümü olumsuz etkiliyor,klimayı çalıştırınca kayboluyor ama sonra yine çıkıyor ordan hiç gitmiyor,oto yıkmacıya götürdüm su bazlı alkolle temizlendi am bir süre sonra yine çıktı kalıcı çözüm önerileriniz nelerdir? acil yardım lütfen!!

Merhabalar herkese. Sunroof'un önündeki yani camla arasındaki parçadaki kireç lekelerini gidermem için ürün tavsiye eder misiniz ?

Merhabalar herkese. Sunroof'un önündeki yani camla arasındaki parçadaki kireç lekelerini gidermem için ürün tavsiye eder misiniz ?
https://ty.gl/d4soqwg9jn Bu ürün fiyat performans olarak güzel. 3D eraserle aynı işi görüyor. Kaporta ve camda kullandım memnun etti. Kireç katmanlaşmışsa bir kaç kere deneyin. Kullanım talimatı üzerinde yazıyor ama benim tavsiyem temiz yüzeye wax pediyle veya süngerle biraz bastırarak sürün, kurutmadan suyla durulayın. Asidik bir ürün diye hatırlıyorum uzun süre yüzeyde kalmaması iyi olur.

Divortex, antpa, auto cher yetkili satıcıları onlardan almanızı tavsiye ederim.

https://ty.gl/d4soqwg9jn Bu ürün fiyat performans olarak güzel. 3D eraserle aynı işi görüyor. Kaporta ve camda kullandım memnun etti. Kireç katmanlaşmışsa bir kaç kere deneyin. Kullanım talimatı üzerinde yazıyor ama benim tavsiyem temiz yüzeye wax pediyle veya süngerle biraz bastırarak sürün, kurutmadan suyla durulayın. Asidik bir ürün diye hatırlıyorum uzun süre yüzeyde kalmaması iyi olur.

Divortex, antpa, auto cher yetkili satıcıları onlardan almanızı tavsiye ederim.
Çok teşekkür ederim en kısa zamanda deneyeceğim . 3D eraser plastikte kullanılmıyor diye üründen vazgeçmiştim ancak bu kullanılabiliyormuş sanırım

Ben geçen ay arkadaşımın tanıdığına pasta boya koruma yaptırdım dost işi. Orda sohbet muhabbet ederken ne ile yıkayayım arabayı dedim bundan sonra şampuan olarak. Dalin dedi, hatta çıkardı ordan büyük boy pompalı Dalin kutusunu. Yıkama işi de yaptığından özellikle dedi seramik kaplı araçları bununla yıkıyorum dedi. Şaşırdım da biraz. Sizce doğru bi uygulama mı?

Ben geçen ay arkadaşımın tanıdığına pasta boya koruma yaptırdım dost işi. Orda sohbet muhabbet ederken ne ile yıkayayım arabayı dedim bundan sonra şampuan olarak. Dalin dedi, hatta çıkardı ordan büyük boy pompalı Dalin kutusunu. Yıkama işi de yaptığından özellikle dedi seramik kaplı araçları bununla yıkıyorum dedi. Şaşırdım da biraz. Sizce doğru bi uygulama mı?
Arkadaş sanırım küçükken La Fontaine ‘den masalları fazla okumuş,

İşin çok teknik kısmına girersem uzun uzun yazmam gerekir, şu kadarını söyleyeyim; seramik kaplı araçlar cila içermeyen pH nötr (pH 7) şampuanlar ve yine Ph nötr ön yakıma köpükleriyle yıkanmadı gerekir ve fakat belirli bir zaman sonra (1 sene sonrası) şebeke suyundaki kireç seramik üzerine tutunarak yüzeye işleyerek seramik kaplamanın etkisi azaltır, Bunun neticesinde seramiğin hidrofobik etkisi (su iticiliği) ve kir tutmama özelliği azalır.

Bu sebebten seramik kaplı araçlar yeri gelir agresif (asidik şampuanlar) ile yıkanarak kireç yüzenden çözünerek uzaklaştırılır,

Dalin şampuan iş yerindeki sarf malzeme maliyetini düşürür, sineğin yağını çıkarıp elde edeceği kârı maksimize etmekte oldukça yararlı bir sıvıdır. :)

Arkadaşlar selam,

aracımdaki ppfli kısımlar özellikle sonax BSD sonrası alacalı kalıyor ve cila izleri kalıyor. Aracı nanotech pure shampoo ile yıkıyorum. BSD yi ıslak ve kuru uygulamayı denedim ve sonrasında 2 farklı kuru bez ile kabasını almaya çalışıyorum. PPF üzerinde ne yaparsam yapayımgüneşte belli olan izler ve alacalı renk farkı kalıyor. Önerilerinizi bekliyorum. aracımdaki PPF TPU.

Arkadaşlar merhaba jantlarım için önerebileceğiniz ürünler nelerdir amatör işi olsun lütfen...

Aşağıdaki konu gibi başıma herhangi bir sorun gelmesini istemiyorum aslında konuyu paylaşan arkadaş konuyu askıda bırakmış tamamlasaydı en azından nasıl bir çözüm buldu öğrenmiş olurduk ama maalesef iki yıldır forma girmiyor şöyle güzel bir önerinizi bekliyorum teşekkürler...

https://www.golftutkusu.com/topic/8966-jant-temizleyici-sprey-sonrasi/

Arkadaşlar selam,

aracımdaki ppfli kısımlar özellikle sonax BSD sonrası alacalı kalıyor ve cila izleri kalıyor. Aracı nanotech pure shampoo ile yıkıyorum. BSD yi ıslak ve kuru uygulamayı denedim ve sonrasında 2 farklı kuru bez ile kabasını almaya çalışıyorum. PPF üzerinde ne yaparsam yapayımgüneşte belli olan izler ve alacalı renk farkı kalıyor. Önerilerinizi bekliyorum. aracımdaki PPF TPU.
SONAX BSD ‘nin leke iz kalmadan silinmesi ve uygulaması biraz zahmetli bir üründür, Bunu gidermek için şişenin %15 ‘ kadar su ilavesi yapıp ürünü biraz seyreltirseniz uygulaması ve silmesi kolaylaşacaktır, bir de ürünün çok fazla sıkılması silmeyi zorlaştırır leke iz bırakması

Sonax BSD güzel bir ürün olsa da biraz eski nesil bir hızlı ciladır. Sonax ‘ın hızlı cila olarak en başarılı ürünü Sonax Xtreme Ceramic Spray Coating daha başarılı ve kaliteli bir üründür.

Arkadaşlar merhaba jantlarım için önerebileceğiniz ürünler nelerdir amatör işi olsun lütfen...

Aşağıdaki konu gibi başıma herhangi bir sorun gelmesini istemiyorum aslında konuyu paylaşan arkadaş konuyu askıda bırakmış tamamlasaydı en azından nasıl bir çözüm buldu öğrenmiş olurduk ama maalesef iki yıldır forma girmiyor şöyle güzel bir önerinizi bekliyorum teşekkürler...

https://www.golftutkusu.com/topic/8966-jant-temizleyici-sprey-sonrasi/
Jant temizleyici mi, jant cilası mı.? Ne tür bir ürüne ihtiyacınız var hocam.

Jant temizleyici mi, jant cilası mı.? Ne tür bir ürüne ihtiyacınız var hocam.

Hocam temizleme olmalı muhtemelen, ben genelde aracımı kendim yıkıyorum cilasını çekiyorum jantı da su ile temizliyorum ama onun içinde bir ürün alayım bir kova su ile temizleyeyim diyorum...

Ya da hem jant temizleme ve parlatma ikisi bir arada bir ürün

Valet Pro Dragons Breath (demir-tozu/balata-tozu temizleyici / Jant temizleyici) fırça gerektirmeden temizlik sağlar fakat haftalık araç yıkamalarında ve sürekli kullanım için uygun değildir, 6 ay da bir veya sene de bir kullanıma uygundur., Gölgede ve fren diskleri soğukken uygulanmalıdır, Etkili temizlik için jantlar su ile ıslatmadan uygulanmalıdır, 4-5 dk. içinde (bol su) ile durulanmalıdır, temizlik esnasında eldiven giymenizi öneririm. Ürün araç içinde veya bagajda kesinlikle muhafaza edilmemelidir.

Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner (Jant temizleyici) temizlik esnasında fırça ile müdahele gerektirir, rutin haftalık yıkamalarda kullanılabilir, 2 yıkamada bir kullanılması daha doğru olur, yani bir yıkamada jant temizleyici kullanılmış ise bir sonraki yıkama da es geçilir, 3. yıkamada yeniden kullanılır. Gölgede ve fren diskleri soğukken uygulanmalıdır, diğer ürünün aksine temizlik öncesi jantları ıslatıldıktan sonra uygulanmalıdır, ve jant fırçası ile “temaslı temizlik” yapılmalıdır, 7-8 dk. içinde (bol su) ile durulanmalıdır, temizlik esnasında eldiven giymenizi öneririm. Ürün araç içinde veya bagajda kesinlikle muhafaza edilmemelidir.

SONAX BSD ‘nin leke iz kalmadan silinmesi ve uygulaması biraz zahmetli bir üründür, Bunu gidermek için şişenin %15 ‘ kadar su ilavesi yapıp ürünü biraz seyreltirseniz uygulaması ve silmesi kolaylaşacaktır, bir de ürünün çok fazla sıkılması silmeyi zorlaştırır leke iz bırakması

Sonax BSD güzel bir ürün olsa da biraz eski nesil bir hızlı ciladır. Sonax ‘ın hızlı cila olarak en başarılı ürünü Sonax Xtreme Ceramic Spray Coating daha başarılı ve kaliteli bir üründür.
cevabınız için teşekkür ederim,
BSD yi sulandırarak deneyeceğim.
xtreme ceramic biraz pahalı geldi, sulandırılmış BSD işimi görürse ondan devam ederim.
ppf üzerinde daha da bi uygulaması zor oldu. sulandırmak cok mantıklıymış. sağolun

arkadaşlar merhaba, kokpitte kullanılan piyano black parlak malzemenin temizliğini nasıl yapabiliriz ya da yapıyorsunuz? en ufak bir silme girişiminde bile çizildiğini fark ediyorum, şu an çok belli etmiyor ama ilerde bu çizikler göze batacak diye tahmin ediyorum. tavsiyeleriniz var mıdır?

arkadaşlar merhaba, kokpitte kullanılan piyano black parlak malzemenin temizliğini nasıl yapabiliriz ya da yapıyorsunuz? en ufak bir silme girişiminde bile çizildiğini fark ediyorum, şu an çok belli etmiyor ama ilerde bu çizikler göze batacak diye tahmin ediyorum. tavsiyeleriniz var mıdır?
Gratis ve Watsons mağazalarında kadınların pudra sürmek için kullandıkları ektra yumuşak fırçalar var, elektrik süpürgesiyle yüzeyde biriken tozu bu fırça yardımıyla alıyoruz, Sonrasında (temiz ve nemli) uzun tüylü mikrofiber bezle siliniz, silerken mikrofiber bezin kenarlarındaki dikişleri piano black ‘lere temas ettirmeyiniz.

Geri
Üst Alt