Golf 8 Tavan aydınlatma ve direksiyon sorunu

yektadogan

Üye
Araç
Golf 8
Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle. 3 aylık bir golf8 aracım var sıfır almıştım. 3 adet problem yaşıyorum, süreçle ilgili fikirlerinizi almak istedim. İlk olarak klasik pek çok kişinin yaşadığı bileşen koruma sorununu yaşıyorum. Bu sorun devreye girdikten bir süre sonra park sistemi vs hata veriyor. İkinci sorunum taban aydınlatması. Aydınlatma araç çalışmadan önce çalışıyor diyelim ki çoğu zaman takılı kalıyor. Yarım saat yolculuktan sonra park ettiğimde aydınlatma dokunmatiği algılamıyor ve yanmıyor. Servise gittiğim zaman bu iki sorun içinde yazılım güncellemesi beklemem gerektiğini söylediler. Bileşen koruma için mantıklı geldi ama taban aydınlatma için bilemedim.

En önemli sorunum arkadaşlarım direksiyon problemi. Aracı kullanmaya başladığımdan beri bir sert bir yumuşak çok dengesiz. Otoparka girdim diyelim 10km/h ile giderken bile park esnasında bazen çok sert oluyor direksiyon, bazen ise yumuşacık oluyor. Aynı gün içerisinde aynı yerde belli aralıklarla bekleyince bile bu şekilde olduğu oldu. Aracın elektiriksel sıkıntısı olduğu bariz. Direksiyon da ne olmuş olabilir fikriniz veya daha önce yaşayan var mıdır? Servis yazılım güncellemesi gelince hepsine bir bakalım dedi geçiştirdi ama çok büyük ihtimal bir şey yok deyip gönderecekler gibi geliyor. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..

Evet hocam geldi bileşen koruma etkin hatası problemi vardı çözüldü fakat yaptırırken bu güncellemeden sonra park destek sistemi hatası almış kullanıcılar diye belirtin onunla alakalı da işlemleri yapsınlar sonra tekrar gitmek zorunda kalmayın servise.
Benim araçta bileşen koruma, park destek hatası veriyordu. En son multimedyayı resetledikten sonra yaklaşık 2 haftadır hata almadım. Umarım güncellemeden sonra tekrar hata vermeye başlamaz. Şu an tek istediğim tavan aydınlatmasının düzelmesi. Onu da bakalım yazılımla halledemezlerse büyük ihtimalle değiştireceklerdir.

Upvote 0

Benim araçta bileşen koruma, park destek hatası veriyordu. En son multimedyayı resetledikten sonra yaklaşık 2 haftadır hata almadım. Umarım güncellemeden sonra tekrar hata vermeye başlamaz. Şu an tek istediğim tavan aydınlatmasının düzelmesi. Onu da bakalım yazılımla halledemezlerse büyük ihtimalle değiştireceklerdir.

Upvote 0
Hocam ben yazılımdan sonra tavan panelinde takılma olayını yaşamadım deniyorum sürekli umarım sizin araçta da çözülür problem.

Upvote 0
Hocam ben yazılımdan sonra tavan panelinde takılma olayını yaşamadım deniyorum sürekli umarım sizin araçta da çözülür problem.
Benim tavan aydınlatma sıkıntılı hocam bakalım umarım düzelir... Hocam birde hazır konuşurken bir şey soracağım. Benim koltuk ısıtma çok hızlı bir biçimde ısıtırken, direksiyonun yüksek sıcaklıkta ısınması 10 15 dkyı bulabiliyor. Direksiyonun en alt kısımları ılıkkan üstler daha sıcak oluyor. Normali bu mudur acaba sizde de mi bu şekilde? Sizde durum nedir? Bu olayda aklıma takıldı duruma göre serviste bunu da söyleyeyim..

Upvote 0
Benim tavan aydınlatma sıkıntılı hocam bakalım umarım düzelir... Hocam birde hazır konuşurken bir şey soracağım. Benim koltuk ısıtma çok hızlı bir biçimde ısıtırken, direksiyonun yüksek sıcaklıkta ısınması 10 15 dkyı bulabiliyor. Direksiyonun en alt kısımları ılıkkan üstler daha sıcak oluyor. Normali bu mudur acaba sizde de mi bu şekilde? Sizde durum nedir? Bu olayda aklıma takıldı duruma göre serviste bunu da söyleyeyim..
Hocam açıkçası daha direksiyon ısıtmayı kullanmadım desem yeridir sadece bir iki defa denemek amaçlı açtım ama öyle çabuk ısıtmadı ılımaya başlamıştı yavaş yavaş sonra kapattım onun bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Upvote 0
Hocam açıkçası daha direksiyon ısıtmayı kullanmadım desem yeridir sadece bir iki defa denemek amaçlı açtım ama öyle çabuk ısıtmadı ılımaya başlamıştı yavaş yavaş sonra kapattım onun bir sorun olmadığını düşünüyorum.
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Direksiyon ısıtmayı kullandıgınız bir zaman gözleminizi bana bildirebilir misiniz? Benim dediğim şekilde mi acaba, benim de içim rahat etmiş olur

Upvote 0
Tavan lambasi ile ilgili daha öncede konu açmıştık. Parça değişimi yapıldı 1 ay parça bekledım. Sorun çözüldü takılma vs hata görmedım sonrasında.

Upvote 0
Bileşen koruması ile alakalı çözüm geldi bayilere güncelleme yapılacak

Upvote 0
Hocam denedim direksiyon ısıtmayı 3 kademeli ısıtma var 3.kademe de direksiyonun tam ısınması 3-4 dakika sürdü siz 1.kademede denemiş olabilir misiniz?
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Direksiyon ısıtmayı kullandıgınız bir zaman gözleminizi bana bildirebilir misiniz? Benim dediğim şekilde mi acaba, benim de içim rahat etmiş olur

Upvote 0
Direksiyon ısıtma hızlı bir şekilde ısıtma yapmaz, bu durum lüks markalarda da böyledir, o bölgede incecik saç teli gibi bir ısıtıcı mevcut, üreticiler zaten özellikle yavaş ısınması istedikleri için konfor odaklı bu şekilde yapıyorlar, elektrikli ısıtıcı gibi hızlı ısıtma beklemeyin.

Upvote 0
Bu hatayı ımp.paketlerde verdimi hiç ? ben karşılaşmadım aracımda.
arıza tüm araçlarda olacak diye bir olay yok, ama yazılım var mı yok mu diye kontrol ettirmek istiyorsanız mevcut yazılım sürümünü bana söyleyin kontrol edelim

Upvote 0
E-Tsi araçlarda araç çalıştırılmadan uzun süre müzik dinleme yada multimedya kurcalama sebebiyle elektrik kullanımı sonrası bileşen koruması hatası vermekte buna dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.

Upvote 0
Aralıkta çıkan multimedya sürümünün tam versiyonu nedir acaba? Çarşamba günü serviste aksiyon güncellemem var. Onu da söyleyeyim. Hatta yükleten arkadaşlarım bir fotoğraf paylaşırsa çok sevinirim. Teşekkürler.

Upvote 0

Geri
Üst Alt