Golf 1.2 tsi motorlar

YUSUFGOLF

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Araç
Golf 7 2014 comfortline
Golf 2014 dsg 1.2 tsi motorlar yağ eksilttiğini söyleniyor gerçekten böyle bişey var mı? Bende 1.2 tsi kullanıcısıyım yaklaşık aracımı 2 ay önce aldım gerçekten böyle bişry var mı merak ediyorum. tecrübelerinizle yardımcı olur musunuz?

Yakar.
1.2 TSI yağ eksiltme sorunu oldukça fazladır.
Gerçekten öyle.
Diğerleri de yakar, eksiltir.

Sıfır alıp 2016-2023 arası kullandım, bakımlarını zamanında yapıp 93.000kmde sattım. (Tabiri caizse efendi gibi kullandım diyelim😄)

Ne yağ eksiltme, ne dsg vb sorunla karşılaşmadım.

Yüksek devirde yakiyor malesef.. 1.2 tsi 2015 kullanicisiyim

Golf 2014 dsg 1.2 tsi motorlar yağ eksilttiğini söyleniyor gerçekten böyle bişey var mı? Bende 1.2 tsi kullanıcısıyım yaklaşık aracımı 2 ay önce aldım gerçekten böyle bişry var mı merak ediyorum. tecrübelerinizle yardımcı olur musunuz?
Forumda detaylı başlıklar bulabilirniz. Teknik olarak da bilgi bulabilirsiniz bu başlıklarda. yağ değişimlerinizi maks 7500'de yapmaya çalışın. Filtreleriniz 2 bakım rahat idare eder (toplam 15.000km). İyi sürüşler

Forumda detaylı başlıklar bulabilirniz. Teknik olarak da bilgi bulabilirsiniz bu başlıklarda. yağ değişimlerinizi maks 7500'de yapmaya çalışın. Filtreleriniz 2 bakım rahat idare eder (toplam 15.000km). İyi sürüşler
ufak bir not olarak: her yağ değişiminde, yağ filtresi muhakkak değişmelidir.
söylediklerinize de katılıyorum. benim de aracım tdi en ufak bir eksiltme söz konusu değil çok şükür ama eskiden beri alışkanlığımdır yağ bakımını 7bin den geçirmemeye çalışırım.

benim aracım 2015 95000 km de yağ eksiltme yok çok şükür yağımı 1 yıl dolmadan değişirim limitleri çok zorlamam dip gaz falan yapmam bunlarla ilgisi var mı bilmem ama su ve yağ eksiltme yok bende çok memnunum

Yüksek devirden kastınız nedir, hangi devir aralığı
1.0 ,1.2, 1.4 , 1.5 tsi hiç farketmiyor. Tsi motor zorlandığında yağ eksiltiyor. Yakmıyor. Bu sürekli ani kalkışlar olabilir, yokuşların çok olduğu yerlerde sürüşler olabilir, sürekli kısa mesafe sürüşler yapıyorsanız olabilir bunların sayısı arttırılabilir.
Eğer anormal bir yağ eksiltme yok ise tsi motorlar için normal bir durum bu. Eğer 1000 km de 1 l gibi yağ eksiltme var ise o zaman sıkıntı vardır. Yada motoru zorlamadığınızı düşünüyorsanız çok düşük kmde yağ eksiltiyorsa 1.000 2.000 kmde 1l gibi sorun vardır.

Hocam bu araçların klavuzunda 2000 km de 1 lt , yeni araçlarda 5000 km de daha fazla olabileceği yazıyor. Türk insanı biraz araçlara takıntılı . Klavuzu okuyan yok . Bu değerlerden fazlaysa o zaman sıkıntı var.

1.0 ,1.2, 1.4 , 1.5 tsi hiç farketmiyor. Tsi motor zorlandığında yağ eksiltiyor. Yakmıyor. Bu sürekli ani kalkışlar olabilir, yokuşların çok olduğu yerlerde sürüşler olabilir, sürekli kısa mesafe sürüşler yapıyorsanız olabilir bunların sayısı arttırılabilir.
Eğer anormal bir yağ eksiltme yok ise tsi motorlar için normal bir durum bu. Eğer 1000 km de 1 l gibi yağ eksiltme var ise o zaman sıkıntı vardır. Yada motoru zorlamadığınızı düşünüyorsanız çok düşük kmde yağ eksiltiyorsa 1.000 2.000 kmde 1l gibi sorun vardır.
Hocam yorumunuz için tşklr. Benim 1.2 tsi aracımın motor kaputunda her 1000 km’ de 1 lt. Gibi uyarı vardı. En son kontrol ettiğimde 5.000 km de yarım lt eksilttiğini gördüm. 64.000 km de aracım 2014. Her 2 bin devirde vites değiştiriyorum. Ben tsi motorlarda kronik sekman hastalığı olduğu düşüncesindeyim ustamda öyle belirtti zaten.

Yağ yakımı süreden çok yapılan km ve kullanım tarzıyla da alakalıdır.

Hepimiz 1 yıl ya da 15.000 km olduğunu biliyoruz. Bu sebeple yıl geçmeden değişim yapılıyor yaptığımızı düşünüyorum.

Buna göre 7.000 km'de değişim yapan yağ yakmaz diyecektir. Ki gerçekten düşük devirde kullanıyorsa da bu mümkün. Asıl olan uyarı verecek kadar yanmamıştır.

Limitinde, yani 15.000 km kullanıp yağ yakmayan araç yok bence. Uyarı vermesi için de kullanım tarzı ve devirli kullanıp kullanmamak etki eder.
Bir de DSG vites ile manuel vitesin vites geçişi ister istemez farklı olacaktır. Dsg için de s modunda kullanım da farklı olacaktır

2016 Kasımda 13.000 km'de iken aldım 2015 1.2 DSG.Şu an 98.000 km.de,hiç yağ eksiltme gözlemlemedim.
Ancak bir yakınımda yine 2015 model var,onda yağ eksiltme mevcut.

2016 Kasımda 13.000 km'de iken aldım 2015 1.2 DSG.Şu an 98.000 km.de,hiç yağ eksiltme gözlemlemedim.
Ancak bir yakınımda yine 2015 model var,onda yağ eksiltme mevcut.
Yakınınızın aracı manuel mi? Bir de bakım aralığı nedir? Yani uyarı şeklinde eksiltme ikazı alıyor mu, yoksa gözle kontrol edince mi bu kanıya varıyor?

hocam sürekli olarak 150 - 160 kullanırsanız çılgın gibi yağ eksiltiyor, 2 yıl kullandım, uzun yolda en az 250ml eksiltiyordu.

Geri
Üst Alt