Yeni Araç Tavsiyesi

Hepsi hemen hemen birbirinin aynısı. 20-21 kasa Tiguan son yakışıklı kasalardan güzel duruyor doluysa düşünülebilir. Daha yeni olsun diyorsan 23 Ateca güzel olur, Cupra Ateca'lar daha güzel Seat'e göre aradaki fiyat farkını bilmiyorum ancak Cupralar çok şık. Karoq Kodiaq Kamiq hiç tutmadı gereksiz arabalar bence. En mantıklısı Elegance Tiguan 2.0TDI ya da 1.5TSI Cupra Ateca olur.
Sıfır cupra ateca ile sıfır seat ateca fr premium arasında pek fiyat farkı yok ama sıfır alamayacağım ve ikinci elde cupra ateca yok pek.

Tiguan, Karoq'u ölçüler anlamında cebinden çıkarıyor, özellikle yükseklik ve genişlik anlamında: https://www.carsized.com/en/cars/compare/skoda-karoq-2017-suv-vs-volkswagen-tiguan-2020-suv/

Karoq yerine Kuga'yı koyup inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 76180
Aile 3 kişi, 12 cmlik boy ve 6cmlik yükseklik fazlası var tiguanın diğerlerine göre, ölçü sebebiyle tercih yapacak bir zorunluluğum olmaz gibi. Model yılı ve donanım farklılıkları konusunda takıldım şuanda. Karoq ve Ateca 2023 model tiguan 20-21 model ve donanım olarak Ateca epey üstün, Karoq ile diğer ikisi arasında o kadar ciddi fark yok gibi, ikisinin arasında kalmış, ikisine de yakın

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
Bir de son zamanlarda Skoda, VW kalitesine yükselecek çok değişiklik yaptı ama Seat bu konuda çok geride gibi. Grubun Skodaya verdiği değer ile Seate verdiği değer arasında ciddi fark var gibime geliyor.

• Beğen
Bir de son zamanlarda Skoda, VW kalitesine yükselecek çok değişiklik yaptı ama Seat bu konuda çok geride gibi. Grubun Skodaya verdiği değer ile Seate verdiği değer arasında ciddi fark var gibime geliyor.
Polo-taigo ve t-cross ile kamiq karşılaştırınca Skoda görüntüde gösterişli ama kullanımda çok kalitesiz görünüyor. Görüntüde afilli olan araçlara bakmadan pek grubun premiumu olduğu düşüncesine girmemek gerekir diye düşünüyorum.

Škoda en son nesli ile beraber kalite bakımından Volkswagen den farkı kalmadı, hatta yer yer daha bile iyi.
Bir önceki nesil platform olan araçlar (Karoq,Kamiq )dediğiniz şeylere katılıyorum, hatta eski Octavia da veya Superb lerde tuşlar, vites topuzu, özellikle yeşil ambiyans demode ve kalitesiz duruyordu fakat şuan yeni gelen Octavia, Superb veya bizde olmayan Enyaq gibi modeller cidden kaliteli, görüntüsü ise bana kalırsa son Volkswagen lerden daha şık. Yeni Superb Sedan muhteşem ötesi bana kalırsa tasarımı, içi de dışıda. Kesinlikle tercih etmek isterdim.
Cupra ya gelecek olursak, onlar biraz daha genç veya sportif kitleye oynuyor, kalitede bariz fark yok ancak görünmeyen yerlerde örneğin yalıtım veya trim sesi farkı olabilir sadece. Birde Leon larda arkalar torsiyon.
Ben Cupra Leon ve Formentor a bindim, cidden koltukları ve kokpiti muhteşemdi. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim 2015 Audi A6 da gelen standart deri koltuklardan kat kat daha kaliteli hissetirdi, üstelik tasarımı ve kavraması muhteşem.

Ne aradığınıza bağlı markalar oldu kısacası.

Škoda: Hacim, kullanışlılık.
Cupra: Sportiflik, tasarım.
Volkswagen: Hepsinden biraz, tam ortası, bol bol ekstra ücrete tabii opsiyon :D

Zaten artık neredeyse hepsi MQB evo platforma geçti. (Karoq,Kamiq,Ateca hariç)

• Beğen
Polo-taigo ve t-cross ile kamiq karşılaştırınca Skoda görüntüde gösterişli ama kullanımda çok kalitesiz görünüyor. Görüntüde afilli olan araçlara bakmadan pek grubun premiumu olduğu düşüncesine girmemek gerekir diye düşünüyorum.
Genelleme değil, rakip modeller için demiştim bunu. Mesela fabia polodan, karoq tiguandan daha kaliteli malzemelere ve daha iyi donanımlara sahip bence

Škoda en son nesli ile beraber kalite bakımından Volkswagen den farkı kalmadı, hatta yer yer daha bile iyi.
Bir önceki nesil platform olan araçlar (Karoq,Kamiq )dediğiniz şeylere katılıyorum, hatta eski Octavia da veya Superb lerde tuşlar, vites topuzu, özellikle yeşil ambiyans demode ve kalitesiz duruyordu fakat şuan yeni gelen Octavia, Superb veya bizde olmayan Enyaq gibi modeller cidden kaliteli, görüntüsü ise bana kalırsa son Volkswagen lerden daha şık. Yeni Superb Sedan muhteşem ötesi bana kalırsa tasarımı, içi de dışıda. Kesinlikle tercih etmek isterdim.
Cupra ya gelecek olursak, onlar biraz daha genç veya sportif kitleye oynuyor, kalitede bariz fark yok ancak görünmeyen yerlerde örneğin yalıtım veya trim sesi farkı olabilir sadece. Birde Leon larda arkalar torsiyon.
Ben Cupra Leon ve Formentor a bindim, cidden koltukları ve kokpiti muhteşemdi. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim 2015 Audi A6 da gelen standart deri koltuklardan kat kat daha kaliteli hissetirdi, üstelik tasarımı ve kavraması muhteşem.

Ne aradığınıza bağlı markalar oldu kısacası.

Škoda: Hacim, kullanışlılık.
Cupra: Sportiflik, tasarım.
Volkswagen: Hepsinden biraz, tam ortası, bol bol ekstra ücrete tabii opsiyon :D

Zaten artık neredeyse hepsi MQB evo platforma geçti. (Karoq,Kamiq,Ateca hariç)
Kardeşime fabia aldık bu hafta, polodan çok daha iyi bence, hemen her konuda.

Ben de atecadan vazgeçtim gibi ama tiguan hala öncelikli olmakla birlikte karoqa tiguandan daha yakın gibiyim : )

Son düzenleme:
MG nin hybrit aracı çok donanımlı çok dikkat çekici gerçekten

Seatten aradılar bugün ve vazgeçtiğim Ateca Fr Premium için 1.830.000 TL fiyat verdiler. bekledikçe düşüyor fiyatları. 2-3 yıllık tiguan yerine daha donanımlı 0 ateca, böyle olunca da kafa karıştırıyorlar : )

Son düzenleme:
@SB1907_23 Hocam yanlış bilmiyorsam atecalarda dq200 kuru şanzuman var, bunu da göz önünde bulundurun.

Seatten aradılar bugün ve vazgeçtiğim Ateca Fr Premium için 1.830.000 TL fiyat verdiler. bekledikçe düşüyor fiyatları. 2-3 yıllık tiguan yerine daha donanımlı 0 ateca, böyle olunca da kafa karıştırıyorlar : )
1800 civari fiyatlara temiz düşük km 2020-2021 elegance veya rline alabilirsiniz. Tiguan dan şaşmayın, muadillerine göre kalite konfor iç mekan rahatlığı motor şanzıman olarak daha iyidir. sadece az biraz fazla yakar basarsanız. Neticede muadilleri 1350-1400 kg iken tiguan boş ağırlığı 1550kg.

Geri
Üst Alt