2Q Radarlı Side Assist ve Parktan Çıkış Asistanı (Tamamlandı)

Elinize sağlık, maşallah. Konu içeriği de son derece bilgilendirici açıklamalarla dolu, teşekkürler. Videoyu da merakla bekliyorum, güle güle kullanın

Elinize sağlık, maşallah. Konu içeriği de son derece bilgilendirici açıklamalarla dolu, teşekkürler. Videoyu da merakla bekliyorum, güle güle kullanın
Teşekkür ederim, daha iyileri sizlere nasip olsun...

İki asistanıda denemek için stabil hızda giden tanıdık bir araç üzerinde deneyerek yükleyeceğim...

Bende de öyle bir olay oldu. Aşırı sertti direksiyon. Kör noktanın böyle bir olayı da var demek ki.

Parktan çıkış asistanı, frene yarı basarak hareket edersek arkadan araç gelirse yine fren uyguluyor mudur?
Deneyip bilgilendireceğim hocam...

Radar parca kodunda bir hata olabilir mi? 685c-686c golf8 radarı bu araçta çalışmaz. Ancak h06 150 donanımlı mqb radar çalışır

Radar parca kodunda bir hata olabilir mi? 685c-686c golf8 radarı bu araçta çalışmaz. Ancak h06 150 donanımlı mqb radar çalışır
Evet hocam kusura bakmayın sonda ki harfi yanlış girmişim sonu C ile değil B ile bitiyor. Detayda düzelttim teşekkür ederim.

Teşekkür ederim hocam, tek sorun koyu cam filmine sahipseniz parlaklığı sonda dahi olsa ışık az belli oluyor gündüzleri. Geceleri sorun olmuyor yalnız
hocam aynada değilde ayna kapağında olması gerekmiyormu? Bu golf 7 deki gibi
Asagıdakı resim golf8

Ekli dosyalar

• IMG_0308.jpeg
    IMG_0308.jpeg
    430.6 KB · Görüntüleme: 14
Bende de öyle bir olay oldu. Aşırı sertti direksiyon. Kör noktanın böyle bir olayı da var demek ki.

Parktan çıkış asistanı, frene yarı basarak hareket edersek arkadan araç gelirse yine fren uyguluyor mudur?
Parktan cıkıs asistanı tehlike anında otamatik fren yapar
Çok güzel bir özelik beni kaç kere kazadan kurtardı

hocam aynada değilde ayna kapağında olması gerekmiyormu? Bu golf 7 deki gibi
Asagıdakı resim golf8
Aracım mk 7.5 golf olduğundan orjinalinde yeri ayna camının üzerindedir.

Sonradan ayna gövdesine taşınabilir. Orjinali ne ise o olarak kalmasını tercih etmek istedim

Bugün deneyimledim video olarak ekleyeceğim.

Manevra frenleme fonksiyonu mantığıyla çalışıyor. Frene basmazsanız ve hızınız 0-10 km/h aralığında ise kendisi 4 diski de kitliyor.

Frene basarak ilerlerseniz sarıdan kırmızıya doğru renk aldıkça parktan çıkış sensör boşlukları frenleme yapmıyor.

Bugün deneyimledim video olarak ekleyeceğim.

Manevra frenleme fonksiyonu mantığıyla çalışıyor. Frene basmazsanız ve hızınız 0-10 km/h aralığında ise kendisi 4 diski de kitliyor.

Frene basarak ilerlerseniz sarıdan kırmızıya doğru renk aldıkça parktan çıkış sensör boşlukları frenleme yapmıyor.
Aslında parktan çıkış asistanı özelliğinde frene yarı basarak geri geri çıkarken de araç bizim arkamıza gelmeden 10-20 metre öncesinden sensörler ötüyor, arkadan biri geldiğini anlıyorsun.

Aslında parktan çıkış asistanı özelliğinde frene yarı basarak geri geri çıkarken de araç bizim arkamıza gelmeden 10-20 metre öncesinden sensörler ötüyor, arkadan biri geldiğini anlıyorsun.
Evet hocam

Yeni 2024 Tiguan da frenli şekilde geri geri gelirken de manevra frenleme sistemi çalışıyor.

Yeni 2024 Tiguan da frenli şekilde geri geri gelirken de manevra frenleme sistemi çalışıyor.

Yeni Tiguan :) Her şey farklı dış görünüşü cezbetmesede b9 passat gibi akıllı robotlar olma yolunda gidiyor :)

Hayirli olsun gerçekten gerekli bir retrofit higline aracimda yoktu ben de yaptirdim fakat aynadaki uyari isigini yetersiz buldugum icin isikli anya kapagi taktim ve farkedilebilirlik super oldu kesinlikle tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• IMG_0462.jpeg
    IMG_0462.jpeg
    94.6 KB · Görüntüleme: 29

Hayirli olsun gerçekten gerekli bir retrofit higline aracimda yoktu ben de yaptirdim fakat aynadaki uyari isigini yetersiz buldugum icin isikli anya kapagi taktim ve farkedilebilirlik super oldu kesinlikle tavsiye ederim
Teşekkür ederim hocam. Bugün @ZaGani hocamdan da fikir aldıydım ayna gövdesine taşımak için ışığı. Sizler aliexpressden hazır kapak ve ışıklı set mi aldınız ?

Kafamda ayna kapağımı düzgünce ölçülerine uygun olarak kesip çapak kalan yerlerini de taşlama yaptıktan sonra yeniden boyayıp ayna ledini içerisini silikonla geçirmeyi düşünüyorum. Aliexspres'de dediğimin yapılmış hazırını sattığını gördüm. Ayna ledlerini bugün satın aldım orjinalini sağ-sol 2 bin tl olarak

Geri
Üst Alt