Stage 1 0-100 ?

1.6 tdi daha çok 60-160 ölçümü vesaire farkediyor. Ben de yaptırdım özellikle dsg ile beraber olan düşük devir hantallığı gitti. İlk yaptırdıgınızda farkediyorsunuz sonra alışınca 1.5 tsi istiyorsunuz ☺️.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Dragy diye bir uygulama var uydu üzerinden kesin ölçüm yapıyor 0-60 0-100 0-200 1/4mil 1km sürelerinin hepsini alıyor. Mesela Golf'lerde 200km/s görmeniz için kadranda 209km/s olması gerekiyor. Bu uygulama eğim, sıcaklık gibi etkenleri de işin içine katarak ölçüm yapıyor. Yurt dışında epey meşhur bizde ne kadar kullanılmasa da kesinlikle acayip iyi bir uygulama olduğunu duydum. GTD1449 zevklendirir olayı, ben de takmayı planlıyorum. Bizim araçlarda watercooler sistemi var pist setup kurup basmayacaksanız intercooler zahmetli ve masraflı bir yükseltme. Watercooler intercooler kadar etkili ve intercoolerdaki gibi hava oradan oraya dolaşmıyor, gecikme de yok. GTD1549 da var ancak onun olayını bilmiyorum 250+ güç alıyorlar motor içini değiştirmek gerekebilir Polocuların turbosu CAYlara takıyolar.

60a kadar iyi yürümüş sonrasında turbo basınç açamıyor yeteri kadar, 1449 taksan bir bu kadar daha fark eder. 7 saniyelere düşer o zaman. Tabi CAY motorlar intercooler da istiyor o güçlerde. Çabuk şişebilir çünkü.
Stok turbo (GTD1244) çabuk bitiyor özellikle 180km/s sonrası, 4000 devirden sonra yok oluyor gibi. GTD1449 almak hedefim şu an :).

Hocam bende de RSA yazılım var 110>145 e çıktı aynı sizin araç gibi 9 sn net süre alıyor. Torkta ciddi artış olduğu için özellikle 3 bin devirden sonra patlama yapıyor araç stock halinden eser yok. Gerçekten bu 1.6 tdi araçlara yazılımsız binilmez onu anladım.

Hocam bende de RSA yazılım var 110>145 e çıktı aynı sizin araç gibi 9 sn net süre alıyor. Torkta ciddi artış olduğu için özellikle 3 bin devirden sonra patlama yapıyor araç stock halinden eser yok. Gerçekten bu 1.6 tdi araçlara yazılımsız binilmez onu anladım.
Kesinlikle hocam birde turbo GtD1449 eklersek tadından yenmez istediğinde güç sende.
Top speed denediniz mi hocam
Ben 1 kez denedim 246 da çektim ayağımı

Kesinlikle hocam birde turbo GtD1449 eklersek tadından yenmez istediğinde güç sende.
Top speed denediniz mi hocam
Ben 1 kez denedim 246 da çektim ayağımı
Hocam bigturbo olmadıktan sonra topspeed denemenin pek anlamı yok ama 230 ları görüyor çok zorlmadım

Geri
Üst Alt