1.4 TSI STAGE 1 ÖNERİ

Onlarda yazılım için 8-10 bin arası fiyat vermişti
Fiyatlar hakkında hiçbir piyasa bilgim yok hocam, sizi yanıltmak istemem, kimsenin işinide kötülemek istemem, işini beğendim yer dediğim gibi RSA, ancak ortalıkta dönen yanlış bilginin çoğalmasını istemediğim için belirttim.

Yoktan var edilmez, güç varsa yakıtta vardır.

Ben bu yazılım şirketlerinin ekonomi vaadlerini cidden hiç anlamıyorum. Herhangi bir mekanik müdahalede bulunmadan, sadece yazılımdan yakıt veya basınç açarak nasıl ekonomi sağlanabilir.

O yüzden önerdiğim tek marka RSA, yaptıkları işin farkında ve gereksiz bir vaad vermiyor, eğrisiyle doğrusuyla anlatarak iş yapıyorlar.

Birde zaten sakin kullanımda aracın belki 30 40hp sini kullanıyorsun, yani stokta neysen stage1 de de aynı yakıtı yakacaksın gaza çok az bastığında , ekstra bir tasarruf sağlamayacak, dip gaz yaptığın zaman ise sana ekstra güç ve ekstra yakıt olarak yansıyacak.
Kesinlikle katılıyorum. yakıt tasarufu yok
Ana bayisi ankarada olan benimde orada yaptırdığım. EMC TUNE var. Bir çok şrhirdede var bayisi. Bir bilgi almanızı öneririm

Neden her firma en az %15 en fazla %25 yakıt tasarufu iddiası koyuyor

Neden her firma en az %15 en fazla %25 yakıt tasarufu iddiası koyuyor

Sadece o olsa keşke.

Birisi 130 beygir diyor öbürü 140 diyor öteki 145 e kadar diyor...

3 Ay önce Infinite Performance'de Stage 2 + popcorn uygulamasına 10.000tl ücret ödedim nakit

Büyük turboya geçip( ıhı sanırım) stage 1 attırmak daha mantıklı gibi aradaki farka değmesi için. Benzinli araçta yazılım illaki motor ömrünü azaltıyor, hadi 1.6 tdi sağlam motor emisyon cart curt.. 2cr serhat inci youtube videosundan yapım aşamasını izleyebilirsin. Büyük turboyu da hibritliyor o ama bence gerek yok orjinal şekilde stage 1 ile gayet optimum olur.

Büyük turboya geçip( ıhı sanırım) stage 1 attırmak daha mantıklı gibi aradaki farka değmesi için. Benzinli araçta yazılım illaki motor ömrünü azaltıyor, hadi 1.6 tdi sağlam motor emisyon cart curt.. 2cr serhat inci youtube videosundan yapım aşamasını izleyebilirsin. Büyük turboyu da hibritliyor o ama bence gerek yok orjinal şekilde stage 1 ile gayet optimum olur.
Aracı satarken de orijinal turbonu takıp orjinal yazılımla satabilirsin.

Bazı arabalarda tasarruf sağlayabiliyor ancak modern arabaların emisyon şartlarından dolayı boşa yakıt yakacak töleransları olduğunu sanmıyorum. Kendi aracımda iki farklı markanın stage 1 yazılımını kullandım. Yakıt tassarufu en azından 1.4 122-125 için mümkün değil gibi duruyor.

Hatta şöyle bir durum oldu. Araç gazlarsanız ne kadar yaktığını bilmiyor. Yol biglisayarı 6.9L derken pompada 8.0L'ye kadar çıkmaya başladı. Önceden hata ne kadar gazlarsam gazlayım 0.3-0.4L'yi geçmiyordu.

Emisyonu kısmak için fazla yakıt yaktıracak bir uygulama varsa ve bu işlemler bunu kaldırabiliyorlarsa teoride az yakmak mümkün olabilir belki. Aksi durumda ben de yakıt düşüşü beklemiyorum. RSA bunu açıkça belirttiği için dürüst buluyorum bu tavırlarını. Yakıtı indiriyorum diyenler bunu bilimsel olarak kanıtlarlarsa ona da eyvallah derim. Aynı aracın bir tanesini yazarsın, diğerini stock bırakır 100 km sürüş yaparsın, test eder sonuçlarını yayınlarsın. Gerçekten tasarruf varsa millet kapıda sıra olur. Yapılmıyorsa bence şehir efsanesi...

sakin kullanımda yakıt tasarufu yapar mı
Benzinli araçlarda yapmaz ama dızel araclarda :/:10 a kadar bir tasarruf sağlar benim deneyimim bu yonde
Yaptırırsan aractaki fark seni tatmın edecektır. Bu arada yaptırdığın yer çok onemli
Ankara da yaptıracaksan tek yer RSA

Benzinli araçlarda yapmaz ama dızel araclarda :/:10 a kadar bir tasarruf sağlar benim deneyimim bu yonde
Yaptırırsan aractaki fark seni tatmın edecektır. Bu arada yaptırdığın yer çok onemli
Ankara da yaptıracaksan tek yer RSA
Nedenini bilmiyorum ama sosyal medyada ün yapmış arabacıların tanıdığı RSA 2CR gibi tuningciler 10 bin liradan aşağı yazılım yapmıyorlar bana acayip pahalı geliyor bu durum

Nedenini bilmiyorum ama sosyal medyada ün yapmış arabacıların tanıdığı RSA 2CR gibi tuningciler 10 bin liradan aşağı yazılım yapmıyorlar bana acayip pahalı geliyor bu durum
Söyle düşün rsa yaptığı ısın arkasında duran bir firma ve yapmadan önce senın aracını mutlaka konturol eder olacaksa yapar
Pıyasa olan bor çok yazılımcı hic araca bakmadan yaparım der
Eğer böyle bir dusuncen varsa rsa da yaptır ben birkaç kez yaptırdım ve inan pısman olmadım
Tabıkı senın secımın olacak yaptıracağın yer

Söyle düşün rsa yaptığı ısın arkasında duran bir firma ve yapmadan önce senın aracını mutlaka konturol eder olacaksa yapar
Pıyasa olan bor çok yazılımcı hic araca bakmadan yaparım der
Eğer böyle bir dusuncen varsa rsa da yaptır ben birkaç kez yaptırdım ve inan pısman olmadım
Tabıkı senın secımın olacak yaptıracağın yer
Uzun yol çok yapıyorum yakıt tüketimi için istemiştim yoksa performans aramıyorum öyle

Uzun yol çok yapıyorum yakıt tüketimi için istemiştim yoksa performans aramıyorum öyle
Benzınli araçta yakıt tuketımınde hiç bir azalma olmaz olur dıyenlerede hiç ınanma
Ama araçta gözle görülür bir serılık ataklık olur

Geri
Üst Alt