DSG Yağ değişimi

Mozakca

Üye
İsim
Murat
Araç
2017 Golf 7.5 TDI Highline 1.6
Aracımın kilometresi 65000 oldu. Yıllık bakım zamanı da geldi. DSG ve mekatronik yağını da değiştirmek istiyorum. Bu bakımı serviste mi yaptırsam iyi olur yoksa DSG yağını servisten isteyip diğer bakımlarıyla birlikte dışarda mı yaptırsam bilemedim. @forzaGilles bana bu konuda bir akıl verebilir misin? Bütün malzemelerini orjinal kendi sitelerinden aldığımda bile sadece malzemeler 6.500 tl tutuyor. Bir de DSG yağ değişiminde nelere dikkat etmeliyim? Usta ne yapmaya çalışırsa izin vermeyeyim? Sonuçta bakım sonrası yola çıkacağız. Tatilin rezil olmasını istemiyorum.
Araç 2017 TDI 115 BG Makyajlı kasa Highline.

Merhabalar dsg li araç almak istiyorum ama korkuyorum. Hep Japon kullandım. Bana ne gibi masraflar açar en kötü senaryoda? Mekatronikti kavramaydı tüptü? Yeriniz nerde hocam ? İnstagram yada Facebook sayfanız var mı? Güncel dediğim sorunlardan kaynaklanan maliyetler kalem kalem ne tutar hocam ?
2015 üretim ve sonrasında kolay kolay mekatroniğe birşey olmuyor.
Dsg kavramasıda 100-120 bin km gidiyor. Duruma göre dsg ankarada 30bin tl özel serviste tutar.
Al geç senle yaşlanmıcak sonuçta.

Ancaaaak japon demişken kendini güvende hisetmediğin bir araca binmek var. Alman kalitesi konforuna alışmak. Var.
Bir söz vardır. Vw alışan biri vw den vazgeçmez diye. Yaşayarak öğrenilecek birşey. Ha vazgeçersin tabi. Premium segment için... audi yıldız...

Upvote 0
2015 üretim ve sonrasında kolay kolay mekatroniğe birşey olmuyor.
Dsg kavramasıda 100-120 bin km gidiyor. Duruma göre dsg ankarada 30bin tl özel serviste tutar.
Al geç senle yaşlanmıcak sonuçta.

Ancaaaak japon demişken kendini güvende hisetmediğin bir araca binmek var. Alman kalitesi konforuna alışmak. Var.
Bir söz vardır. Vw alışan biri vw den vazgeçmez diye. Yaşayarak öğrenilecek birşey. Ha vazgeçersin tabi. Premium segment için... audi yıldız...
Peki motorlar açışından hangisini tavsiye edersin 1.0 tsi mi 1.4 tsi mi 1.2 tsi mi

Upvote 0

Geri
Üst Alt