18 jant pişmanlık mı?

Boeing738

Üye
İsim
Boeing737
Araç
Golf 7
Arkadaşlar selamlar, golf 7 1.2 tsi aracıma 18 babayaga jantı 225 40 18 lastikler ile takacaktım fakat çevremdeki herkes aracı yorarsın, konforun çok bozulur, pişman olursun gibisinde şeyler söylediler. Takıp deneyimleyen arkadaşlardan fikir bekliyorum gerçekten pişman olunur mu? İnternette çok araştırdım ama kimse yoğurdum ekşi dememiş abartmasalar 18 inç takınca konfor iyileşti diyecekler neredeyse. Lastik olarak continental premiumcontact düşünüyorum ama jant lastik takımlarında hep milestone markası var uygun diye. Nasıldır Milestone? Eğer 17 inç derseniz de rline valencia jantı hoşuma gidiyor ondan takmayı düşünüyorum.

yaklaşık 2 hafta önce 16 inç janttan 18 inç oz msw jantlara geçiş yaptım. konfor tabii ki değişti 16 inçteki gibi değil ama aşırı derece de bir bozulma söz konusu değil. lastiklerin konfora etkisi çok büyük, hamur sertliği vs. bunlara dikkat ederek alırsanız çok problem yaşamazsınız.

özetle 16 inçteyken konforu 10 üzerinden puanlayacak olursam 8/10, 18 inçte ise 6.5-7/10 diyebilirim.
lastiklerim michelin primacy 4+

Arkadaşlar selamlar, golf 7 1.2 tsi aracıma 18 babayaga jantı 225 40 18 lastikler ile takacaktım fakat çevremdeki herkes aracı yorarsın, konforun çok bozulur, pişman olursun gibisinde şeyler söylediler. Takıp deneyimleyen arkadaşlardan fikir bekliyorum gerçekten pişman olunur mu? İnternette çok araştırdım ama kimse yoğurdum ekşi dememiş abartmasalar 18 inç takınca konfor iyileşti diyecekler neredeyse. Lastik olarak continental premiumcontact düşünüyorum ama jant lastik takımlarında hep milestone markası var uygun diye. Nasıldır Milestone? Eğer 17 inç derseniz de rline valencia jantı hoşuma gidiyor ondan takmayı düşünüyorum.
Babayaga + spor lastik böbrek düşürür + arabaya da yazık edersiniz her yerinden sesler gelmeye başlar. Burda bir diğer önemli mesele orijinal, kaliteli markalar ve olabildiğince hafif olmasıdır.

Replika kalitesiz ağır janta kalitesiz lastik takılırsa evet pişmanlık olur.

18 jant ile kullanımda lastikler kesinlikle premium marka olmalı. Konfor güvenlik sönümleme vs en üst seviyede olacakki 18 in getirdiği eksiler törpülensin.

Ayrıca soğuk pres, coil gibi ekonomik çalışmalar herşeyi daha keyifsiz bir hale sokar.

205/55/16 nexen + eibach 35 mm yay ile 225/40/18 cpc + eibach 35 mm yay kombinasyonunda golf 8 1.0 etsi araçta aynı konforda sürüş sağlıyorum. 18 lastiklerim ve yay işini iyi yapıyor. Nexen de o kadar kötüki 55 yanakla zor idare ediyor .

18 olunca, yakıt arttı, hızlanma ivmelenme zorlaştı, lastikler daha pahalı ama
Duruş şekil efsane, iyi dönüyor, iyi duruyor, iyi hissettiriyor 😀

yaklaşık 2 hafta önce 16 inç janttan 18 inç oz msw jantlara geçiş yaptım. konfor tabii ki değişti 16 inçteki gibi değil ama aşırı derece de bir bozulma söz konusu değil. lastiklerin konfora etkisi çok büyük, hamur sertliği vs. bunlara dikkat ederek alırsanız çok problem yaşamazsınız.

özetle 16 inçteyken konforu 10 üzerinden puanlayacak olursam 8/10, 18 inçte ise 6.5-7/10 diyebilirim.
lastiklerim michelin primacy 4+
Teşekkür ederim, aracımda 15 inç olmasına rağmen hafif bir sertlik var şuan. Corolla hybrid bir tık daha yumuşak kalıyor kıyaslarsam. Belki de amartisörler de değişmesi gerekiyordur bende

Babayaga + spor lastik böbrek düşürür + arabaya da yazık edersiniz her yerinden sesler gelmeye başlar. Burda bir diğer önemli mesele orijinal, kaliteli markalar ve olabildiğince hafif olmasıdır.
Katılıyorum hocam size en kötü continental düşünüyorum şuanlık

Replika kalitesiz ağır janta kalitesiz lastik takılırsa evet pişmanlık olur.

18 jant ile kullanımda lastikler kesinlikle premium marka olmalı. Konfor güvenlik sönümleme vs en üst seviyede olacakki 18 in getirdiği eksiler törpülensin.

Ayrıca soğuk pres, coil gibi ekonomik çalışmalar herşeyi daha keyifsiz bir hale sokar.

205/55/16 nexen + eibach 35 mm yay ile 225/40/18 cpc + eibach 35 mm yay kombinasyonunda golf 8 1.0 etsi araçta aynı konforda sürüş sağlıyorum. 18 lastiklerim ve yay işini iyi yapıyor. Nexen de o kadar kötüki 55 yanakla zor idare ediyor .

18 olunca, yakıt arttı, hızlanma ivmelenme zorlaştı, lastikler daha pahalı ama
Duruş şekil efsane, iyi dönüyor, iyi duruyor, iyi hissettiriyor 😀
CMS üretimi vw R line valencia 17 inç jant buldum. Continental ile birleştirip takmayı düşünüyorum. Babayaga dan daha iyi durur kanısındayım. Ne diyorsunuz ? Duruş tatmin eder mi füme renk

1 yıldır 18 kullanıyorum aşırı iyi şahsen 10a geçeceğim bunları satıp 18 iyidir yani emin ol sorun yaşamazsın konforlu

Replika jant ve orjinal jant nasıl farkettirir bilmem ama 17 Dijon+ Continental sportcontact5'ten 18 orj durban+ Continental PremiumContact7'ye geçtim. Yay değişimi yapmadım. Araba taş gibi olur mu acaba diyordum ama bariz bir fark görmedim. Arabaya binenlere de soruyorum ama öyle bariz konfor kaybı yok, 18 diyince şaşırıyorlar hatta. 16 18 geçişinde fark hissedilebilir ama 17 18 geçişinde bence hissedilen bariz bir fark yok.

Valencia modelini pek iddialı bulmasamda forumda 7,7.5 kasaya takanların araçlarını beğendim. Kasaya uygun sade zarif duruyor. Forumda valencia yazarak bulabilirsiniz belki . Hangi konuda paylaşıldığını hatırlayamadım

Benim Caddy aracımda 17(215 55 17) jant ile geldi, ben fabrikasyon 18(225 45 18) opsiyonu olduğu için sonradan 18 janta geçtim, orijinal lastik ebatları ile, benim aracımda fark edilir bir konfor düşüşü olmadı, lastik olarak premiumcontact 7 var, 36psi hava ile kullanıyorum.
Çok konfor düşkünü değilseniz fark etmiyorsunuz.

Dikkat etmeniz gereken tek şey orijinal veya kaliteli aftermarket (OZ,MSW,Konig vb.) ve çok ağır olmayan jant kullanmanız, çok sert takoz gibi kalitesiz lastik kullanmamanız olacaktır. Görüntüye bir şey diyemiyorum, konfor süspansiyon varsa bence 17 den sonrası biraz leylek gibi duruyor. Ancak 17 den 18 e acayip bir değişiklik olmaz. Zaten fabrika verisi 18 için 225/45/18 çok üstünü veya altını kullanmadığınız sürece sıkıntı çıkmaz.

burda dikkat edtmen gereken orjinal yada orjinal e yakin bir jant almaniz
Golf icin bence en uygun jant 17 inch hem konfordan az kaybiniz olur hemde goruntu olarak guzel durur
Arac ta 18 jant kullaniyorsaniz yola cok dikkat edtmelisiniz en ufuk bir cukur a bile girseniz janti kiyma riskiniz var 18 inch aracta yakitida artirir diye dusunuyorum

Ben direkt 16 hita Michelin primacy 4 lastikli jant lastik kombinasyonundan 18 inç orjinal jurva ve Michelin primacy 4 + lastiğe geçiş yaptım spor yay takmadım orjinal comfortline yayları ile kullaniyorum konfordan gerçekten çok memnunum önemli olan jant ve lastiğin kalitesi bence spor yay da daha önce eibach kullandım onların da konforu gayet iyiydi
Eibach+orjinal 18 jant+Michelin primacy 4+ bu üçlüyü oneririm ben pişman olmazsınız
Spor yay takmazsaniz daha da iyi görseli beni rahatsız etmiyor hatta size bir de foto koyayım
Not: 16 janttan geçişte illa ki kayıp olacak ama benim yaptığım kombinasyon da bu kayıp beni hiç rahatsız etmedi ailecek uzun yol da yaptın gayet memnunum

Geri
Üst Alt