Golf 8.5 Impression, Life, Style ve R-Line Donanım Özellikleri

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Makyajlı Golf 8'in geçen hafta ülkemize gelmesiyle birlikte fiyatları ve donanım seçenekleri şu konuda paylaşılmıştı.

Bu konuda ise detaylı donanım listesine ve ne gibi farklılıklar var bir bakalım.

Golf 8.5 ile birlikte artık motor tarafında 1.0 TSI seçeneği bulunmuyor. Onun yerine 1.5 TSI 116hp mevcut.

Tüm donanım seçeneklerindeki öne çıkan özellikler:

Golf 8'de standart bulunan 8.25 inç Composition Media ekranın yerine 10.3 inç Composition Media Plus getirilmiş.
Hız sabitleme/sınırlama, ön/arka park sensörü ve far ve yağmur sensörü artık Impression'da da standart olarak bulunuyor.
Katlanır ayna ve ACC seçeneği artık Life paketten itibaren standart geliyor.
Kablosuz şarj, ısıtmalı ön koltuk ve ısıtmalı direksiyon eski versiyonda olduğu gibi yine Life paketten itibaren standart olarak bulunuyor.
Golf 8'de olduğu gibi 8.5'da da Life pakette 10 renkli ambiyans aydınlatma yer alırken Style ve Rline donanımda 30 renk seçeneği mevcut.
Işıklı ön panjur ve ön logo Style ve Rline'da standart olarak bulunuyor.

Front Assist (Ön Bölge Asistanı) ve Lane Assist (Şerit Takip Asistanı) tüm donanımlarda standart bulunuyor.
Travel Assist (Yarı Otonom Sürüş Asistanı) ve Emergency Assist (Acil Durum Asistanı) Life paket itibariyle standart bulunuyor.
Side Assist (Kör nokta uyarı sistemi) ise Style ve Rline'da standart bulunuyor.
  • Motor Seçenekleri​

Golf 1.5 TSI 116 PS Manuel Impression
Golf 1.5 eTSI 116 PS DSG Life
Golf 1.5 eTSI 116 PS DSG Style
Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG Style
Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG R-Line

• İç Donanım Seçenekleri​

yeni-golf-8-ic-donanim-secenekleri.png

• Dış Donanım Seçenekleri​

yeni-golf-8-dis-donanim-secenekleri.png

• Güvenlik Donanım Özellikleri​

yeni-golf-8-guvenlik-secenekleri.png

• Konfor Donanım Özellikleri​

yeni-golf-8-konfor-donanim-secenekleri.png

• Renk Seçenekleri​

yeni-golf-8-renk-secenekleri.png

• Koltuk Döşemesi Seçenekleri​

yeni-golf-8-koltuk-secenekleri.png

• Jant Seçenekleri​

https://www.golftutkusu.com/

Allah affetsin buzdolabı gibi ya, 7.5 da beyaz bile ayrı bir ruhu var. Şu jantı düzeltin bari..Yollarda gözle görünce yorumlarız artık. Fakat life için 8’e göre daha alınası bir araç olmuş.Üst bantlarda ise fiyatla beraber kafa a3 , formentora kayıyor. Fanatiklik yapamayacağım.

8.5 jantlar leş. Bari valencia secenegi kalsaymıs. Donanim olarak guzel iyilestirmeler yapilmis impression ve life icin. Ama dış tasarim bence geriye gitmis. 8 deki difuzor goruntusu filan daha guzeldi. Zevkler renkler. Mevcut sartlarda 8 impression satıp 8.5 impression alsammi dedirtiyor aslinda. 1.5 motor cezbediyor

-Ön tampon ve jantlar iğrenç (alacak olsam bunları direk değişme derdine düşerim)
-multimedya sorunları devam ediyorsa 8.5 a geçmem. Yeterince sıkıldım bu hususta
-1,5/116 lık motor teknik olarak yazılıma açıksa 150 beygirlere taşınabiliyorsa insanın motivasyonu artar, kesin kilitli ise ne yapayım öyle 1.5 motoru
-hepsi 1.5 motor ama torsiyon varsa yine işim olmaz, o kadar para verip torsiyona eyvallah edemem,
-1.5/2 milyona ne araçlar var , (3/4 yaş ikinci elde)
-hayırdır yani !!!

3 ve 6 nolu jantları sevdim ben farklı görünüyor.

Şu jantlar da şık, Gti için özel galiba

images-1.jpeg

Gözüm alıştı belki de buna, ondan üstteki sıcak geldi.

1000028182.jpg

hevesle bekliyorduk güzel bir donanım ve aksesuar seçenekleri olur diye Avrupa'daki hiçbir doluluktaki bi araç satışa sunulmamış bugün 3 bayiyi gezdim golf r-line baktım hep siyah küçük ekranlı multimedyalı ve iq lght far yok , masajlı koltuk seçeneği yok... bu arada hakkını yemeyelim kablosuz carplay var, ön logoda ışık var birde orto konsolda kablosuz şarj yerinde telefon ısınmasın diye havalandırma menfezi var (iphone en büyük sıkıntısıdır ısındığında kendini korumaya alır ) aklıma geldi şimdi arka tamponda eskisinde parçalı galvaniz fake de olsa egzoz çıkışları vardı bunda siyah plastik bu kısım , daha da yazarım ama kendi kendimizi üzmeyelim

Makyajlı kasaya özel yeni renk seçeneği olmamasına anlam veremedim. Makyaj hususunda öncesi ve sonrası olarak (tüm markalar arasında) farkları bariz anlaşılan araç Mk7 Golf olarak tarihe geçecek sanırım. Yine devrim niteliğinde bir makyaj olur da yenileniriz diye bekledim ama benim için Golf defteri 7,5 (Turmerik💛) ile kapanmıştır. :)

Life donanım çok mantıklı olmuş. Katlanır ayna, çarpışma önleme, büyük ekran ve kablosuz CarPlay Golf 8 Life’ın en büyük eksikleri idi bana göre. Ek olarak şerit takip, adaptif hız sabitleme özellikler de gelmiş. Bir de arkası bağımsız ise bayiye gidip fiyat alırım.

Makyajlı Golf 8'in geçen hafta ülkemize gelmesiyle birlikte fiyatları ve donanım seçenekleri şu konuda paylaşılmıştı.

Bu konuda ise detaylı donanım listesine ve ne gibi farklılıklar var bir bakalım.

Golf 8.5 ile birlikte artık motor tarafında 1.0 TSI seçeneği bulunmuyor. Onun yerine 1.5 TSI 116hp mevcut.

Tüm donanım seçeneklerindeki öne çıkan özellikler:

Golf 8'de standart bulunan 8.25 inç Composition Media ekranın yerine 10.3 inç Composition Media Plus getirilmiş.
Hız sabitleme/sınırlama, ön/arka park sensörü ve far ve yağmur sensörü artık Impression'da da standart olarak bulunuyor.
Katlanır ayna ve ACC seçeneği artık Life paketten itibaren standart geliyor.
Kablosuz şarj, ısıtmalı ön koltuk ve ısıtmalı direksiyon eski versiyonda olduğu gibi yine Life paketten itibaren standart olarak bulunuyor.
Golf 8'de olduğu gibi 8.5'da da Life pakette 10 renkli ambiyans aydınlatma yer alırken Style ve Rline donanımda 30 renk seçeneği mevcut.
Işıklı ön panjur ve ön logo Style ve Rline'da standart olarak bulunuyor.

Front Assist (Ön Bölge Asistanı) ve Lane Assist (Şerit Takip Asistanı) tüm donanımlarda standart bulunuyor.
Travel Assist (Yarı Otonom Sürüş Asistanı) ve Emergency Assist (Acil Durum Asistanı) Life paket itibariyle standart bulunuyor.
Side Assist (Kör nokta uyarı sistemi) ise Style ve Rline'da standart bulunuyor.
  • Motor Seçenekleri​

Golf 1.5 TSI 116 PS Manuel Impression
Golf 1.5 eTSI 116 PS DSG Life
Golf 1.5 eTSI 116 PS DSG Style
Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG Style
Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG R-Line

• İç Donanım Seçenekleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76855

• Dış Donanım Seçenekleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76856

• Güvenlik Donanım Özellikleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76857

• Konfor Donanım Özellikleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76858

• Renk Seçenekleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76859

• Koltuk Döşemesi Seçenekleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76860

• Jant Seçenekleri​

Ekli dosyayı görüntüle 76861
eline sağlık. Makyajlıda standart donanımlar efsane olmuş. 8den geçilir mi düşündürücü..

Geri
Üst Alt