Golf 8.5 Impression, Life, Style ve R-Line Donanım Özellikleri

Elle tutulur tek araç life olmuş ondada koltuklar insanın canını sıkıyor golf 7 deki gibi alcantara kumaş ve yan destekleri daha güçlü olsaydı kimse style almazdı sanırım.
-Ekranlar hayal kırıklığı. Videolardan gördüğüm kadarıyla ağır çalışıyorlar ve navigasyon yok r line da bile yok, r line’a bile Avrupadaki en baz versiyonlarda bulunan ekranı koymuşlar. Neden tiguan gibi yapmazsınız ki tiguan Elagance de bulunan ekranı style dan itibaren koy geç. Golf eskiden bu yönleriyle çok iyi bir araçtı premiumlara göz kırpardı maalesef şuan bazı yönlerden Astra ve 408’in gerisine düşme yönünde ilerliyor gibi.
-Gelelim r line donanıma, ekran büyümüş (ama hala baz versiyon ekran var) kablosuz CarPlay gelmiş başka hiç bir değişiklik yok. Değişiklik olmadığı gibi kötüye giden şeyler var. Mesela arka difüzor nedir öyle çok basit duruyor görüntü berbat aracı çok boş göstermiş, eski r line daha iyiydi. Jantlar iç açıcı değil en azından valencia jant devam etmeliydi. Tek güzel yanı R tarzı ön tampon gelmiş o biraz daha iyi göstermiş önden.
-Özetle 8 den 8.5’a geçilecek fark üst donanımda yok gibi, impression ve life 8 den ise 8.5 impression ve Life’a maddi durumlar el verirse geçilir.

Merhaba,
eskiden beri ben golf modellerini tarkan şarkılarına benzetiyorum. ilk dinlerken hoşuma gitmiyor, sonrasında alışıp seviyorum. 6-7 yıl sonra yeni single çıkınca eski şarkıyı daha cok begendiğimi farkediyorum. Kısır bir döngü gibi :)
Fiyattan bağımsız olarak golf 8 1.0 kullanıcısı olarak ACC şerit takip ve 1.5 motor için almak isteyebilirdim.
Fiyatı düşününce başka şarkı dinlerim. Rap falan :)

dostlar 1,5 imp. modelde arkalar bağımsız süspansiyon mu? wv sayfasında bulamadım.

O kadar para veriyorsam eğer ben tarz bir arabaya binmek isterim. Bu araçlara baktığımda hiç tarz bişey göremiyorum. R line dışında yine diğerleri vasat görünümde hatta poloya benziyor. Gerçekten bu arabaları kim tasarlıyor hiç albenisi yok. Artık herke cupraya yönelecek sanırım böyle giderse. İnşallah golf 8 deki sorunları bunda çözmüşlerdir. Benim için golf 8,5 ta bitmiştir. Yeni araç alırsam cupra alacağim artık.

6 ay önceki bir yazımda;
(1.0 TSI ve eTSI motorun) artık tarih olduğunu, yeni Golf Mk8,5 ile beraber sadece (1.5 TSI ve eTSI motorların) kullanılacağını yazmıştım, bunun aksini düşünen ve 1.0 motorun (yeni Golf) için üretimde olacağını iddea eden forumda sevgili dostlarımız olmuştu,

6 ay önceki ilgili yazım;

Yabancı kaynaklarda Mk8,5 ‘ta (1.0 TSI ve eTSI motorun) tarihe karıştığını söylüyorlar.

GTI ‘da manuel vites seçeneği artık yok,

Golf R ve GTI ‘da (ön konsol ve kapı trimleri) artık opsiyonel olarak “gerçek karbon fiber” olarak satın alınabilecek,

Sadece 1.5 TSI motorda manuel vites seçeneği tercih edilebilecekmiş, Doğuş Oto (manuel vites) getirmediği için bu zaten bizi pek ilgilendirmiyor, Ancak Avrupa’da bayaa bir eleştiri konusu olmuş, Çünkü adamlarda manuel vites halaa oldukça fazla tercih ediliyor, bizdeki gibi DSG fanı değilller,

1.5 TSI ve eTSI motor artık 115ps ve 150ps olarak üretimde olacak,,

MIB 4 multimedya sistemi ve yazılımsal olarak komple yeniden tasarlanmış.

(mesaj 2);
1.0 motorun üretimi durdurulmuyor hocam, bunu demek istemedim, 1.0 motor Polo, Fabia, Scala, Ibiza için devam edecektir,

VW Almanya resmi web sitesine girdiğinizde yeni Golf mk8.5 Facelift ile ilgili yapılan iyileştirmeler, yeni teknojiler, donanım seviyeleri, seçilen ilgili donanım hakkında (Life/Style/R-Line/Edition-50/GTI) hangi standart donanımlar ile geleceği, hangi özellikleri içerdiği, Life donanımdaki multimedya ekranın büyüklüğü, jant seçenekleri, koltuk seçenekleri, vs.. herşey detaylı şekilde açıklamışlar,

VW resmi sitesinde herşey net bir şekilde açıklanmışken, motor seçeneklerini olarak kullanılacak tüm motor seçenekleri açıklanmışken, mevzu 1.0 TSI motora geldiğinde bu motor kullanılacak mı kullanılmayacak mı hiç bir bilgi verilmiyor,
VW Almanya resmi web sitesine göre Golf Mk8,5 için motor seçenekleri;

1.5 TSI / eTSI 115ps

1.5 TSI / eTSI 150 ps

1.5 TSI PHEV (eHybrid)

2.0 TSI 200ps 4Motion

2.0 TSI 265 ps (GTI)

2.0 TSI 300 ps (GTI Clubsport)

2.0 TDI 115 ps

2.0 TDI 150 ps

Örneğin yeni kasa Audi A3 ‘te ilk zamanlar 1.0 TSI motor ile gelmesine karşın, sonrasında 1.0 motorun A3 ‘te kullanılmasına son verilmişti.

O kadar para veriyorsam eğer ben tarz bir arabaya binmek isterim. Bu araçlara baktığımda hiç tarz bişey göremiyorum. R line dışında yine diğerleri vasat görünümde hatta poloya benziyor. Gerçekten bu arabaları kim tasarlıyor hiç albenisi yok. Artık herke cupraya yönelecek sanırım böyle giderse. İnşallah golf 8 deki sorunları bunda çözmüşlerdir. Benim için golf 8,5 ta bitmiştir. Yeni araç alırsam cupra alacağim artık.
hocam ben böyle sıradan tasarım seviyorum ve golfü çok begeniyorum , ve grup her tür müşteri için aracı çeşitlendirmiş , aynı platformu, 10-15 modelde çeşitlendirmiş , ister a3 olarak al, ister cupra olarak ister golf ister ateca… inşallah golf r nasip olur sana

Avek fotoğraf paylaşmış stoplar eskisi gibi anlamadım dünyanın parasını ver yine boş yine boş...

IMG_0515.jpeg
IMG_0516.jpeg
IMG_0517.jpeg
IMG_0518.jpeg
IMG_0519.jpeg
IMG_0520.jpeg
IMG_0521.jpeg
IMG_0528.jpeg
IMG_0527.jpeg

Arka aynı herhalde yeni animasyonlu stopları bizim araçlara takabiliriz...

IMG_0529.jpeg

Tüm araçlarda ledli kapı kolu var
IMG_0531.jpeg

Artık ledler aşağıda...

IMG_0532.jpeg

Son düzenleme:
Bu piano black illetinden ne zaman kurtulucaz iple çekiyorum, 10-15 sene önce HD Televizyonlar ile hayatımıza giren bu parlak plastikten artık kurtulsak ne güzel olurdu,

Arabaların dış kısmında, sürekli ağır çevre şartlarına (sıcak-soğuk-yağmur-toz-kir), Güneş UV radyasyon vs.. etmenlere maruz kalan bir aracın tamponlarında, marşpiyellerinde, difüzör gibi yerlede üreticeler tarafından ısrarla-inatla hayatımıza sokulan bu malzemeden umarım bir gün kurtuluruz,

Aynı şey Jantlar içinde geçerli siyah renk jantlı bir araca yan profilden baktığımızda orada gördüğüm tek şey kapkara bir demir parçasından ibaret oluyor, Jantın hatları, tasarımı hiç bişey belli olmayan kara delik görüyorum aslında bişey göremiyorum.

Bu piano black illetinden ne zaman kurtulucaz iple çekiyorum, 10-15 sene önce HD Televizyonlar ile hayatımıza giren bu parlak plastikten artık kurtulsak ne güzel olurdu,

Arabaların dış kısmında, sürekli ağır çevre şartlarına (sıcak-soğuk-yağmur-toz-kir), Güneş UV radyasyon vs.. etmenlere maruz kalan bir aracın tamponlarında, marşpiyellerinde, difüzör gibi yerlede üreticeler tarafından ısrarla-inatla hayatımıza sokulan bu malzemeden umarım bir gün kurtuluruz,

Aynı şey Jantlar içinde geçerli siyah renk jantlı bir araca yan profilden baktığımızda orada gördüğüm tek şey kapkara bir demir parçasından ibaret oluyor, Jantın hatları, tasarımı hiç bişey belli olmayan kara delik görüyorum aslında bişey göremiyorum.

Tamamen katılıyorum...

Selam arkadaşlar,
Bu sabah servise geldim sol sürücü koltuğumda yolda giderken gacur gucur ses gelmeye başladı bir kaç gündür teste çıktık video çektik sonucu bekleyeceğiz bu arada boş durmayayım dedim size bir kaç fotoğraf çektim...

Büyük bir ekran,tampon,ledli logo,difüzör,acc radarın tamponda olması ya da far içinin değişimi haricinde gözle görünen birşey yok değermi bence değmez...
araçların kıymetini bilmek lazım...
ha şu olur impression aracın vardır dsg ye geçeceksin tercih edilebilir belki ama golf9 çıkar daha değişik olur alınabilir ama bu alınmaz benim aracım şahsen bunu tokatlar...

IMG_0668.jpeg
IMG_0667.jpeg
IMG_0669.jpeg
IMG_0670.jpeg

Açıklık devam ediyor, çıkarmak için araç piyasaya sürmüşler, yani bundan hiç mi haberleri yok ben kaç kez mail attım yada hiç mi şikayet edilmiyor yani memnun herkes demekki düzeltme gereği duymamışlar enteresan...

IMG_0673.jpeg

IMG_0674.jpeg

Kamera şakası gibi bugün yine zam geldi...

IMG_0683.jpeg

Son düzenleme:
Adamlar 15 gün önce gelen arabaya bile hemen zam yaptılar! Sorduğunuzda dövizden diyorlar birde!

2023 model ile birlikte vites değiştiricinin olduğu orta-alt bölümü eskiden mat plastik iken, full piano black yaptılar, Açıkçası yeni araç alacak olsam ilk işim 2021-2022 model araç bulup onun şasi numarasaından eskisi gibi o plastik mat olarak sipariş geçer taktırırdım,

Bu piano black ‘i icat eden şahısı bir yerde tanıştırsalar, dinlene dinlene döverdim, Ne illet kötü bir materyal arkadaş..

2023 model ile birlikte vites değiştiricinin olduğu orta-alt bölümü eskiden mat plastik iken, full piano black yaptılar, Açıkçası yeni araç alacak olsam ilk işim 2021-2022 model araç bulup onun şasi numarasaından eskisi gibi o plastik mat olarak sipariş geçer taktırırdım,

Bu piano black ‘i icat eden şahısı bir yerde tanıştırsalar, dinlene dinlene döverdim, Ne illet kötü bir materyal arkadaş..
Aslında aracı dolu gösteriyor fakat dozunda kullanmak lazım. Araç dışında mat doblo tampon plastiği yerine piano tercih ederim, korumak da lazım tabi.. golf 7 deki gri yerine 7.5 daki piaono black trimler bana daha hoş geliyor.

Geri
Üst Alt