Golf 8.5 Impression, Life, Style ve R-Line Donanım Özellikleri

Selam arkadaşlar,
Bu sabah servise geldim sol sürücü koltuğumda yolda giderken gacur gucur ses gelmeye başladı bir kaç gündür teste çıktık video çektik sonucu bekleyeceğiz bu arada boş durmayayım dedim size bir kaç fotoğraf çektim...

Büyük bir ekran,tampon,ledli logo,difüzör,acc radarın tamponda olması ya da far içinin değişimi haricinde gözle görünen birşey yok değermi bence değmez...
araçların kıymetini bilmek lazım...
ha şu olur impression aracın vardır dsg ye geçeceksin tercih edilebilir belki ama golf9 çıkar daha değişik olur alınabilir ama bu alınmaz benim aracım şahsen bunu tokatlar...

Ekli dosyayı görüntüle 77175
Ekli dosyayı görüntüle 77176
Ekli dosyayı görüntüle 77177
Ekli dosyayı görüntüle 77178

Açıklık devam ediyor, çıkarmak için araç piyasaya sürmüşler, yani bundan hiç mi haberleri yok ben kaç kez mail attım yada hiç mi şikayet edilmiyor yani memnun herkes demekki düzeltme gereği duymamışlar enteresan...

Ekli dosyayı görüntüle 77179

Ekli dosyayı görüntüle 77180

Kamera şakası gibi bugün yine zam geldi...

Ekli dosyayı görüntüle 77195
Koltuk ses olayından gelişme olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

Benimde koltuk sırtlığında problem bir ara yetkili servise gideceğim.

Koltuk ses olayından gelişme olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

Benimde koltuk sırtlığında problem bir ara yetkili servise gideceğim.

Ben tespiti yaptım ses kaydı almıştım ama kabul edilmedi video kaydı istendi onun için video çektik, çekilen videodaki sesi garantiye yolladılar ya içindeki mekanizma ya iskelet değişecek dedi ama tam bilmiyorum birkaç gün içinde haber verecekler sende de aynısı varsa gitmeden video çek ses net belli olsun kronik muhtemelen bu insanlar araçlara fazla bilmediği için o sesi algilayamiyor...

Aslında aracı dolu gösteriyor fakat dozunda kullanmak lazım. Araç dışında mat doblo tampon plastiği yerine piano tercih ederim, korumak da lazım tabi.. golf 7 deki gri yerine 7.5 daki piaono black trimler bana daha hoş geliyor.
Bu piano black olayı anlattığım gibi neden korumak için, ekstra önlem almak için uğraşayım, çizilmemesi için uğraşayım minnacık iç trimi korumak için yüksek fiyatlı ppf yaptırmak zorunda mı insanlar,

hele ki aracın dışında kullanılması çok ayrı bir sıkıntı zaten, Bana kalsa aracın içi-dışı en ufak bölgesinde kullanmasını istemem, Üreticiler aracı güzel göstermek istiyorsa krom kaplı yapsın eskisi gibi ama işlerine gelmiyor çünkü krom trim pahalı,

Bir de siyah jant olayı var o ayrı bir rezalet, eskiden Bağcılar TununingÇİ tayfanın araçlarında görürdük bu siyah jantları, sonra tüm dünyaya virüs gibi yayıldı, Spor otomobil üreticileri bile siyah jant kullanmaya başladılar, araba siyah renk, jantta siyah renk eyvallah ama araca yan profilden bakıyorsun orada siyah bir kütleden başka bişey görümüyorsun, Jantın tasarımı, hatları, çizgileri hiç bişey belli olmuyor,

90 yılldır aracın hatlarını ön plana çıkaran “gümüş renk” jantlar varken, yan profilden bakıldığında siyah jant gibi (Kara Fatma) bir demir parçası görmek resmen görüntü kirliliği.

2023 model ile birlikte vites değiştiricinin olduğu orta-alt bölümü eskiden mat plastik iken, full piano black yaptılar, Açıkçası yeni araç alacak olsam ilk işim 2021-2022 model araç bulup onun şasi numarasaından eskisi gibi o plastik mat olarak sipariş geçer taktırırdım,

Bu piano black ‘i icat eden şahısı bir yerde tanıştırsalar, dinlene dinlene döverdim, Ne illet kötü bir materyal arkadaş..
Katılıyorum piano black ile orası sonradan takılma çin malı aksesuar gibi duruyor ,kapı direğindeki piano blackleri bile sevmem açıkçası
not: life paketlerde o kısımlar mat olarak geliyor

Ben tespiti yaptım ses kaydı almıştım ama kabul edilmedi video kaydı istendi onun için video çektik, çekilen videodaki sesi garantiye yolladılar ya içindeki mekanizma ya iskelet değişecek dedi ama tam bilmiyorum birkaç gün içinde haber verecekler sende de aynısı varsa gitmeden video çek ses net belli olsun kronik muhtemelen bu insanlar araçlara fazla bilmediği için o sesi algilayamiyor...
Bende de sağ yolcu koltuğunda sırtlık da ses var. İstisnasız her geriye yaslanıp öne gelince(yaslanmayı bırakınca) ses geliyor. İçinde ki pedlerden ses geliyor gibi.

Koltukta merak ettiğim içini açıp kapatınca ileriye dönük verimli oluyor mu ? Komple sıfır koltuk değişse daha mantıklı olmaz mı?

Bende de sağ yolcu koltuğunda sırtlık da ses var. İstisnasız her geriye yaslanıp öne gelince(yaslanmayı bırakınca) ses geliyor. İçinde ki pedlerden ses geliyor gibi.

Koltukta merak ettiğim içini açıp kapatınca ileriye dönük verimli oluyor mu ? Komple sıfır koltuk değişse daha mantıklı olmaz mı?

Neyin değişeceğini şu an hiç bilmiyorum da komple koltuk değişmezler ayrıca komple koltuk diye bir şey yok zaten parçaları birleştiriyorlar...

Neyin değişeceğini şu an hiç bilmiyorum da komple koltuk değişmezler ayrıca komple koltuk diye bir şey yok zaten parçaları birleştiriyorlar...
Koltuk döşemesi tekrar birleşiminde iyi ustaları varsa iyi.

Türkiye paketleri yurtdışında opsiyonel donanım olan ön yolcu koltuğu (ISOFIX bağlantısı) ile geliyor, Hadi demirin minderde çirkin gözükmesinden vazgeçtim, mecburmuyum kapıyı açınca minderde demir çubukları görmeye, ses bundan kaynaklı olabilir.

Türkiye paketleri yurtdışında opsiyonel donanım olan ön yolcu koltuğu (ISOFIX bağlantısı) ile geliyor, Hadi demirin minderde çirkin gözükmesinden vazgeçtim, mecburmuyum kapıyı açınca minderde demir çubukları görmeye, ses bundan kaynaklı olabilir.
Eğer ondan kaynaklıysa çok rahatsız edici ses. Bir ara unutmazsam video çekeyim.

Hocam normalde çocuk koltuğu bağlıyoruz isofixlere. Ön koltuğa da çocuk koltuğu koyamayacağımıza göre ön taraftaki isofix'in amacı nedir?

Hocam normalde çocuk koltuğu bağlıyoruz isofixlere. Ön koltuğa da çocuk koltuğu koyamayacağımıza göre ön taraftaki isofix'in amacı nedir?
Ön yolcu koltuğuna da bebek koltuğu bağlamak için hocam,

2,5 milyon liranın üzerinde araç alıcam ama o demirler esnafının kepenklere taktığı asma kilidi gibi orada çok çirkin bir görüntü oluşturacak, Dünyanın en saçma şeyi, zaten avrupada isteğe bağlı opsiyonel donanım olarak sunuluyor ama bizde VW/Audi grubundaki neredeyse tüm modellerde standart donanım olarak mecbur kılıyorlar. Tabii standart donanım olması sizi yanıltmasın aracın satış fiyatının üzerine bindiriyorlar, Aşırı çirkin duruyor.

Ön koltuğa çocuk koltuğu bağlayabilmek için var. Özellikle bebek çağlarda arka koltukta başka bir ebeveyn yokken sürücünün arkasına dönüp bebeğe bakması risk oluşturduğundan, ön koltuğa bağlamak bebekle yalnız yapılan yolculukları daha güvenli hale getirebiliyor.

Tabi böyle bir durumda, Ön yolcu hava yastığını torpido gözünün içinden yada bazı araçlarda sağ dış tarafından anahtarla iptal etmek gerekiyor

Geri
Üst Alt