Golf 8.5 sağa çekme sorunu

sercan53

Yeni Üye
Merhabalar,

1 ağustos tarihinde makyajlı golf 116hp style paket araç aldım.Bir kaç gün şehir içinde kullandıktan sonra uzun yola gittim.Uzun yolda farkettiğim şey ise aracın sağa çekmeseydi.Direksiyonu elle tuttuğumda düz gidiyor fakat bıraktığımda sağa gidiyordu.Bunu yolun eğimsiz olduğuna emin olduğum birkaç yerde denedim.Döndüğümde aracı aldığım bayinin servisine götürdüm.İşlem sonunda rot balans değerlerini benimle paylaştılar ve sorun olmadığını söylediler.Aracı geri aldım yine test ettim ama durum aynı.İçim rahat etmedi iyi bir rot balanscıya götürdüm ve kontrol sonucu değerler çok iyi dedi.Ama sorun devam ederse yetkili serviste direksiyon mil ayarına baktırmamı tavsiye etti.Nitekim sorunun devam ettiğini gördüm

Bende randevu oluşturdum ve yeniden yetkili servise gideceğim.Başına buna benzer durum gelen varmı diye sormak istiyorum? Yada şundan olabilir şuna baksınlar şeklinde tavsiyesi olan? Araç 1800km henüz.Herhangi bir çukura vs girilmedi.Zaten sorunu farkettiğimde 250km bile değildi araç.

Şimdiden teşekkürler.Servis sonrasıda konuyu güncelleyeceğim.

Son düzenleme:

Eğer sağa çekme yaparken direksiyon düz duruyorsa rot ya da direksiyon milinden şüphelenmekte fayda görüyorum. Aksi halde araç çekme yaparken direksiyon da hafif dönüyorsa lastik, jant ya da yol eğimi gibi faktörlerden kaynaklanıyordur yüksek ihtimalle.

Lastik basınçlarında problem yok hocam.Bakalım şu servise derdimizi anlatalım.Birlikte sürüş yapmadan geri teslim almam.Sıfır arabada uğraştığım şeye bak…

Lastik basınçlarında problem yok hocam.Bakalım şu servise derdimizi anlatalım.Birlikte sürüş yapmadan geri teslim almam.Sıfır arabada uğraştığım şeye bak…
Sorunu cumartesi günü @Daghan_Bulanik yaşadı serviste halletti 5 deneme sürüşünde servise giderek bence bütün 8.5 larda var bu sorun sağ çekme azda olsa

Sorunu cumartesi günü @Daghan_Bulanik yaşadı serviste halletti 5 deneme sürüşünde servise giderek bence bütün 8.5 larda var bu sorun sağ çekme azda olsa
Selam @Daghan_Bulanik

Okuduğum kadarıyla aynı problemi farklı yönlerde yaşamışız.Şu an bende rotlar düzgün ama sağa çekmeden dolayı direksiyonu biraz solda tutma zorunluluğu oluyor.Siz çözerken yetkili serviste sırayla hangi işlemler ve kontroller yapıldı?

Üstad bir soru sende 10-20 km hız ile ilk kalkışta sağa ve sola dönüşlerde uğultu sorunu varmı forumda 4 kişi bende dahil bu sesi alıyoruz

Üstad bir soru sende 10-20 km hız ile ilk kalkışta sağa ve sola dönüşlerde uğultu sorunu varmı forumda 4 kişi bende dahil bu sesi alıyoruz
Nasıl bir uğultu hocam?

Benim garipsediğim dururken sağa ve sola çevirdiğimde tur sonuna gelirken ses gacır gıcır gelmesi ama buna normal dediler.Lastikten geliyor sanırım.

Merhabalar,

1 ağustos tarihinde makyajlı golf 116hp style paket araç aldım.Bir kaç gün şehir içinde kullandıktan sonra uzun yola gittim.Uzun yolda farkettiğim şey ise aracın sağa çekmeseydi.Direksiyonu elle tuttuğumda düz gidiyor fakat bıraktığımda sağa gidiyordu.Bunu yolun eğimsiz olduğuna emin olduğum birkaç yerde denedim.Döndüğümde aracı aldığım bayinin servisine götürdüm.İşlem sonunda rot balans değerlerini benimle paylaştılar ve sorun olmadığını söylediler.Aracı geri aldım yine test ettim ama durum aynı.İçim rahat etmedi iyi bir rot balanscıya götürdüm ve kontrol sonucu değerler çok iyi dedi.Ama sorun devam ederse yetkili serviste direksiyon mil ayarına baktırmamı tavsiye etti.Nitekim sorunun devam ettiğini gördüm

Bende randevu oluşturdum ve yeniden yetkili servise gideceğim.Başına buna benzer durum gelen varmı diye sormak istiyorum? Yada şundan olabilir şuna baksınlar şeklinde tavsiyesi olan? Araç 1800km henüz.Herhangi bir çukura vs girilmedi.Zaten sorunu farkettiğimde 250km bile değildi araç.

Şimdiden teşekkürler.Servis sonrasıda konuyu güncelleyeceğim.

Merhabalar,

Şimdiden teşekkürler.Servis sonrasıda konuyu güncell
Selamlar, forumdan uzaktim birkaç gün. Şimdi gördüm.
Ben ilk arabayi bayiden teslim aldığımda sorunu fark ettim. Hemen randevu aldim, bariz saga kayma vardi. Sonra götürdüm duzelttik dediler, bu sefer sola kaydi. Arac duz gidiyor ama direksiyon hafif saga kirikti. Sonra servisle çözemem diyip kendi rot balanscima gittim. O da rotlar düzgün. Direksiyon kalibrasyonu dediler. Sonra kendi sehrimdeki servise gittim. Tam 5 deneme sürüşü yaptik. Saga sola çekmesin diye. Artik mesai saatinin sonuna geliyordu, duzelmezse haftaya ugrarim diyip ciktim. Uzun yola ciktim, evet kahrolasi cekme sanki o gun yok gibiydi ama tekrar saga dogru olmaya basladi. Tatil dönüşü Onur Bey'in destegi sayesinde guzel bi yere goturecegim. Artik orasi da cozmezse tekrar servise. Yani 0 arac aldik dert sahibi olduk.

Geri
Üst Alt