downpipe taktım, güç aldım diye bir ilişki yok sizin aracı ne kadar zorladığınıza bağlı. Yukarıda zaten downpipe'ın eksilerine değilinilmiş ama şu şekilde değerlendirebilirsiniz.

EGT sıcaklığına bakın. Araçla peş peşe 100-200 alınca 1200 C'nin üzerinde ise downpipe düşünebilirseniz. Ben taktıktan sonra 800-880C civarına düştü.
Koku konusu ise bence en kötü kısmı. Yol kenarında çocuğu ile yürüyen insanlar görünce gaza basmaya utanıyorsunuz benim bu insanları zehirlemeye ne hakkım var diye.

Bu işin en güzel orta yolu spor kat gibi gözüküyor. Bir arkadaşımızın aracına taktık ve kokuyu kesti, muayeneden geçti. EGT'yi de pek etikelemedi. Sanırsam Euro 4 emisyonunu hala tuttururuyordur. Yakın zamanda kendi aracımdan da ya downpipe'ı söktüreceğim ya da spor kat'a geçeceğim.

Son düzenleme:
downpipe taktım, güç aldım diye bir ilişki yok sizin aracı ne kadar zorladığınıza bağlı. Yukarıda zaten downpipe'ın eksilerine değilinilmiş ama şu şekilde değerlendirebilirsiniz.

EGT sıcaklığına bakın. Araçla peş peşe 100-200 alınca 1200 C'nin üzerinde ise downpipe düşünebilirseniz. Ben taktıktan sonra 800-880C civarına düştü.
Koku konusu ise bence en kötü kısmı. Yol kenarında çocuğu ile yürüyen insanlar görünce gaza basmaya utanıyorsunuz benim bu insanları zehirlemeye ne hakkım var diye.

Bu işin en güzel orta yolu spor kat gibi gözüküyor. Bir arkadaşımızın aracına taktık ve kokuyu kesti EGT'yi de pek etikelemedi. Sanırsam Euro 4 emisyonunu hala tuttururuyordur. Yakın zamanda kendi aracımdan da ya downpipe'ı söktüreceğim ya da spor kat'a geçeceğim.
Spor kat olarak ne kullandı arkadaşınız ?

downpipe değilde yazılım konusuna değinebilirim. Dr. Ecu tavsiye ederim. Dr ecu dışındada 2cr ve rsa tavsiye ederim. Önceki aracımda dr ecu stage 1 vardı çok memnundum. Şu an ki aracımda (1.0 tsi golf 7.5) 2cr stage 1 yazılımı mevcut, ondanda memnunum. Rsa yazılımlı arkadaşlarımın arabalarını sürdüm, onlarında yazılımı başarılıydı. Bu 3 markadan şaşma bence ama ben 1 numaraya dr ecu yaşarım. Şu an ki aracına neden dr ecu yaptırmadın dersen sahibi yurt dışındaydı, beklemek istemedim.

Geri
Üst Alt