DSG Optimizasyon Hakkında

UBC53

Üye
İsim
Ataberk
Araç
Volkswagen Golf MK7 ''15 Highline dsg 1.6 TDİ
Evet herkese iyi akşamlar iyi forumlar...

DSG Optimizasyon hakkında düşünceleriniz nelerdir? kimisi yazılımlarınızı elletmeyin diyor kimisi kavrama ömrünü uzatır diyor kendi aracım 5 km/h hıza geldiğinde 2 ye geçiyor 3 km/h hıza düşmeden de 2. viteste kalmaya devam ediyor istanbul içinde önerdiğiniz bir yer var mı yoğun trafikte manuele almaktan bıktım artık

İşin birde koskoca mühendis düşünememiş mi tarafı var biliyorum ben planlı eskitme amaçlı yapıldığına inanıyorum kavrama erkenden bitecek ki parçacılar ve servisler kazansın

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam ilk sizin yazınızı okumuştum %50-%80 gaza basarak bu geçişler 12 kmh gibi değiştiriyor biliyorum fakat sıkışık trafikte ne yapacağız? tapa gaz gidemem ki manuele almaktan da sıkıldım o yüzden yazılım mantıklı geliyor ama nerde yaptırıcağım konusunda kararsızım kaliteli sıkıntı çıkmayan karşımda muhattap bulabileceğim bir yer olması önemli

hocam ilk sizin yazınızı okumuştum %50-%80 gaza basarak bu geçişler 12 kmh gibi değiştiriyor biliyorum fakat sıkışık trafikte ne yapacağız? tapa gaz gidemem ki manuele almaktan da sıkıldım o yüzden yazılım mantıklı geliyor ama nerde yaptırıcağım konusunda kararsızım kaliteli sıkıntı çıkmayan karşımda muhattap bulabileceğim bir yer olması önemli
Dsg optimizasyonu artık hazır dosya işi oldu nerde uyguna bulursanız bence kaçırmayın.

Hepsindeki temel mantık 15km/h ye kadar 1.viteslerde aracı tutmak

Dsg optimizasyonu artık hazır dosya işi oldu nerde uyguna bulursanız bence kaçırmayın.

Hepsindeki temel mantık 15km/h ye kadar 1.viteslerde aracı tutmak
3-4-5 bin tl fiyat çekenler var iyi mi sizce yoksa daha uyguna bulabilirmiyiz?

3-4-5 bin tl fiyat çekenler var iyi mi sizce yoksa daha uyguna bulabilirmiyiz?

Normal hocam ben az kalsın 5000tl ye kendi kendimi dolandırıyordum az kalsın yılın başında.

Bu arada dsg optimizasyonu yapmadım kendi kendime çözümü dsg hafızasını sıfırlamakla yaptım. Dsg hafızasını sıfırlayınca sorun morun kalmadı şu an sıfırlayalı 5-6000 km oldu araca yazılım yaptırdıktan sonra dsg hafızasını sıfırlamıştım.

Normal hocam ben az kalsın 5000tl ye kendi kendimi dolandırıyordum az kalsın yılın başında.

Bu arada dsg optimizasyonu yapmadım kendi kendime çözümü dsg hafızasını sıfırlamakla yaptım. Dsg hafızasını sıfırlayınca sorun morun kalmadı şu an sıfırlayalı 5-6000 km oldu araca yazılım yaptırdıktan sonra dsg hafızasını sıfırlamıştım.
nasıl sıfırladınız hocam bende şu an vites geçişlerinde sorun yaşıyorum belki çözüm olabilir

Merhaba, 0 km orijinal bir dsg 3km/h da 2. vitese atıyor, orijinali budur. Kavrama ömrünün uzadığını nasıl anlamışlar acaba :) videodaki sıfırlamadan başka bişey yaptırmayın, yaptıracaksınız 50k kenarda beklesin sürpriz çıkabilir.

Geri
Üst Alt