Araç satışı FuzulEv hakkında

Boeing738

Üye
İsim
Boeing737
Araç
Golf 7
Arkadaşlar selamlar, golf aracım bir süredir ilandaydı. Alıcı birisi çıktı geldi araca vb baktı sonrasında ise aracı FuzulEv gibi bir şey söyleyip o şekilde aracı alacağını söyledi. Nedir bu sistem dediğimde ise bir sürü karmakarışık şeyler anlattı. Tam kafama yatar gibi oldu ikna oldum fakat bu sefer de ruhsat fotokopisi cart curt istiyor. Nedir bu sistem bilgi sahibi olan var mı? Bu tarz baş ağrıtmaya meyilli şeylerden nefret ederim. Zaten özellikle kapora da almadım. Ne dersiniz, tavsiyeleriniz nedir?

Arkadaşlar selamlar, golf aracım bir süredir ilandaydı. Alıcı birisi çıktı geldi araca vb baktı sonrasında ise aracı FuzulEv gibi bir şey söyleyip o şekilde aracı alacağını söyledi. Nedir bu sistem dediğimde ise bir sürü karmakarışık şeyler anlattı. Tam kafama yatar gibi oldu ikna oldum fakat bu sefer de ruhsat fotokopisi cart curt istiyor. Nedir bu sistem bilgi sahibi olan var mı? Bu tarz baş ağrıtmaya meyilli şeylerden nefret ederim. Zaten özellikle kapora da almadım. Ne dersiniz, tavsiyeleriniz nedir?
Arkadaşım bu şekilde motor alacaktı, bu platformda birikmiş parasını alacağı arabayı/aracı ispatlayıp alıcıyla platform bir bağ kuruyor. Sonrasında parayı platform araç sahibine transfer ediyor. Sanırım paranın geç gelmesi bir dezavantajdı tabi bu platform markasına göre vb değişebilir.İlla satıcam diyorsanız platformda ilgili kişilerle doğrudan bi iletişim kurarak sağlam bir şekilde halledersiniz.

Banka kredisi gibi düşünün @Boeing738 aracın experi olması lazım bildiğim kadarıyla.Şubesine evrakları gönderecek.Satışı yapacaksınız fuzulevimde size parayı yatıracak.Burda bana kalırsa hangi şubede üyeliği varsa oradan sorgulayın muhatap olun.Alıcının bilgilerini doğrulayın.

Arkadaşım bu şekilde motor alacaktı, bu platformda birikmiş parasını alacağı arabayı/aracı ispatlayıp alıcıyla platform bir bağ kuruyor. Sonrasında parayı platform araç sahibine transfer ediyor. Sanırım paranın geç gelmesi bir dezavantajdı tabi bu platform markasına göre vb değişebilir.İlla satıcam diyorsanız platformda ilgili kişilerle doğrudan bi iletişim kurarak sağlam bir şekilde halledersiniz.
Teşekkürler ama O zaman Paranın geç gelmesi en büyük dezavantaj sonuçta karşı taraf devri vermemi isteyecek. Ama ben parayı görmeden devir veremem dediğimde de büyük ihtimalle işler karışacak.

Banka kredisi gibi düşünün @Boeing738 aracın experi olması lazım bildiğim kadarıyla.Şubesine evrakları gönderecek.Satışı yapacaksınız fuzulevimde size parayı yatıracak.Burda bana kalırsa hangi şubede üyeliği varsa oradan sorgulayın muhatap olun.Alıcının bilgilerini doğrulayın.
Aslında basit gibi fakat Bu konular bana nedense çok alengirli geliyor. Yani bir açığı bulunacakmış gibi. İnternette daha fazla araştırıyorum ama sanırım en iyisi alacak arkadaşa başka araçlara bak demek olacak…

Teşekkürler ama O zaman Paranın geç gelmesi en büyük dezavantaj sonuçta karşı taraf devri vermemi isteyecek. Ama ben parayı görmeden devir veremem dediğimde de büyük ihtimalle işler karışacak.
Hocam yakın zamanda Eminevim'den aile dostum araç aldı 2018 model seat leon.

Ekspertiz noktasını eminevime bildirdiler rapor ve evrakları eminevim çalışanlarına verdiler notere gittiler devir verildi . Noter öğle saati 2 de yapıldı para akşam 4'de yattı aracı satanın hesabına.

Ketenperesi olabilecek bir iş o yüzden temkinli olmakta fayda var fuzul'de durumlar nasıl bilmiyorum ama dosya numarası varsa teyit edilebilir.

Ocak ayında bir müşteri çıkmıştı golfüme eminotoyla alacağını söyledi detayını bilmiyordum o zaman kabul etmiştim oda pazarlık yapmamıştı araç için nedenini çok sonradan anlamış oldum. Daha sonraki iletişimimizde bu şekilde satış veremeyeceğimi söyledim. Sabah 10 da arabayı vericem para 1 iş günü içinde hesabıma yatacaktı dosya numarası olsa dahi içime sinmezdi.

Taşıt kredisiyle araç alınacağı zaman da aynı problem var denebilir teyidi dosya numarası vs teferruatlı iş .

Zaten uzun zamandır ilandaysa araç ve fiyatında ilan verdiyseniz biraz daha bekleyebilirsiniz. O gergin bekleyişi yaşamamak adına.

Zaten genellikle bu şekilde araç alan kişiler galerileri tercih ediyor galeri hariç kullanıcıların tercih edeceği bir satış sistemi değil

Hocam Eminevim Fuzuloto gibi yerler aslında gayet güvenilir kurumlar. BDDK kontrolü altında yerler. Bu bakımdan bankalardan farkı yok.
Buradaki sistemin satıcı için tek handikapı satışın ödemeden önce gerçekleşmesini istiyor olmaları. Yani parayı alabilmek için önce noter satışını vermeniz gerekiyor. Malum normal piyasa koşullarında bunun tam tersi oluyor.
Birde paranın hesaba geçmesi; genel merkezle yazışmalar onay alınması süreci vs derken gün içinde 3-5 saat sonrasını bulabiliyor. Ama dediğim gibi endişe edilecek bir durum yok. Bildiğim kadarıyla bu aşamada tereddütleri engellemek için satıcıya teminat şeklinde evrak verilebiliyor.
Yine de en sağlamı satış öncesinde alıcının şubesiyle konuşup durumdan emin olmak.

3 kere banka kredisiyle araç sattım. 3’ünde de bankadan yazılı teyit almama rağmen param gelene kadar anahtarı vermedim ekstra tedbirler almam gerekti. Para gelene kadar alıcı da satıcı da kurdeşen döküyor. Birde bankalar araç satışı sonrası araç üzerine hak mahrumiyeti koyuyor olduki para yatmadı kavga dövüş arabayı geri alayım desen de alamazsın (geçmişte kredili satış yapılacağı söylenerek dolandırılan çokça şahıs var). Banka kredisinde bile sıkıntı olabiliyorken emin oto fuzul oto vs sıkıntılı platformalarda da böyle bir durum varsa o sıkıntıyı çekmeye hiç gerek yok. Banka harici böyle aracı kurumlar hiç güven vermiyor nedense. Miktar absorbe edebilinecek miktarsa riske girilir tabi.

Bu ulkede son sorulen olaylardan sonra bırakın böyle bir satışı babamın ogluna kredı ıle bile satmam. 5 lıra altına gidin keş paraya baskasına satın parayı hesapta havale ile görün sonrada anahtarı satışı verın. Herkes ketenpere peşinde...

konuşulan bedeller ufak tefek paralar değil, bir bir kazanıp birkaç milyonu ben yiyemedim al sen ye kimse kimseye demez hele ki bu araba konusunda akıl almaz durumlar görüyoruz şeytanın bile aklın gelmeyecek numaralar yapılıyor. al gülüm ver gülüm olmalı ticaret alım satım parayı veren ile aracı sattığın devrettiğin aynı olmalı onun dışında aracın satışını ver noterden sonra beş saat on saat bekle ki banka kurum sana parayı göndersin ya o arada arabayı alan kredi tarafını iptal ettirse bir açık olsa onu kullansa ne olacak, Allah cc cümlemizi iyi insanlar ile karşılaştırsın

Arkadaşlar yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim. Aslında gerçekten sağlama alınması gerektiğini sizler de belirtmişsiniz ki ben de dediklerinize katılıp öyle olması gerektiğini düşünüyorum. Nakit satışta bile akla hayale gelmeyecek şeyler duyuyoruz bu tarz olaylar en başından beri bana doğru gelmiyordu ama yine de buraya sormak istedim. Güncelleme olarak, alacak kişiye paranın tamamını nakit vereceksen gel al şeklinde dönüş yaptım.

Araç kredisi ile alım satımı hep sancılı bir süreç olarak görmüştüm. Satan açısından da düşündürücü, alan açısından da. Bi yandan bakıyorsun para geçmedi ama arabanın satışını vermişsin, diğer yandan bakıyorsun kendine düşen her şeyi yapmışsın evet arabayı da almışsın ama para satıcıya gitmemiş. 2-3 saat gibi süreler bir şekilde hallolur ama günler sürecek bir bekleme süreci gerçekten ömürden ömür götürür

Fuzulevim, eminevim, bankalar vs. Bunlar size parayı yatırıcam diyorsalar yatırırlar. Bu parayı gergin bir şekilde beklemenin manası var mı? Ödeme vaadi veriyorlar. Öderler. Verin gitsin, kurtulun arabadan :)

Fuzulevim, eminevim, bankalar vs. Bunlar size parayı yatırıcam diyorsalar yatırırlar. Bu parayı gergin bir şekilde beklemenin manası var mı? Ödeme vaadi veriyorlar. Öderler. Verin gitsin, kurtulun arabadan :)
Arabadan kurtulmak istediğimi belirtmedim de aslında nereden bu kanıya vardınız anlayamadım hocam. Keyfi olarak golften hevesimi aldığım için ve biraz daha hızlı bmw tarzı araçlara geçeceğim için satıyorum.

Araç kredisi ile alım satımı hep sancılı bir süreç olarak görmüştüm. Satan açısından da düşündürücü, alan açısından da. Bi yandan bakıyorsun para geçmedi ama arabanın satışını vermişsin, diğer yandan bakıyorsun kendine düşen her şeyi yapmışsın evet arabayı da almışsın ama para satıcıya gitmemiş. 2-3 saat gibi süreler bir şekilde hallolur ama günler sürecek bir bekleme süreci gerçekten ömürden ömür götürür
Gerçekten öyle galerici bir arkadaşım var ona sordum. Onlar bu teklifleri direkt olarak geri çevirdiklerini söyledi. Galerici esnaf arkadaşlarımız da tercih etmiyormuş bu şekilde araç satmayı

Geri
Üst Alt