Golf 8.5 devir aralığı hk.

İsim
Golf 8.5
Araç
Golf 8.5 İstiridye Grisi
Yanlış tespit. Kafa karıştırmaması için mesajı sildim :)

Son düzenleme:

Hocam 5 kez stop etmesi saten anormal bence direkt servisin yolunu tutun.
Milyon para ver yolda giderken araba stop etsin direksiyon falan kitlenmedi mi hocam

Hocam 5 kez stop etmesi saten anormal bence direkt servisin yolunu tutun.
Milyon para ver yolda giderken araba stop etsin direksiyon falan kitlenmedi mi hocam
Tamamen kapatıyor kendini hocam. Evet kilitleniyor. Ciddi tehlike yaşadım

Son düzenleme:
başlarda ışıklarda bende stop ettim ama daha yaşamadım kavradım gibi "çalıştırmanız gerekiyor uyarısı" gelmedi debriyaja tekrar basınca zaten çalışıyor

azcık fazla gaz ver sonra çek debriyajdan ayağını

bide 6 dan 2 ye geçme çok çok hızlıysan kullan 6 yı 5. vitesteysen ilerde döneceğini farkettin 4 e at frenle sonra 3 e at dön şehiriçinde de 3 den 2 ye at dön

Golf 8.5 manuel aracım 800 km'de.
Bugüne kadar 5 kez stop etti.

2'si kırmızıda beklerken yeşil yandığında aracı yürütmek istediğimde yeniden çalıştırmanız gerekiyor gibi bir uyarı verdi.

Diğerleri 5 veya 6. viteste giderken ayağımı gazdan çekiyorum. O şekilde 400-500 metre gidiyorum.
Döneceğim yere geldiğimde debriyaja basıp 2'ye aldığımda aracın stop ettiğini görüyorum.

İlk başta arabaya ve debriyaja alışamadım diye düşünmüştüm.
Ama birçok kez tekrarlayınca araçta bir arızadan şüphelenmeye başladım.

Benzer durumu yaşayan var mıdır?
1.0 dan mi geçtiniz yeni golfe?

başlarda ışıklarda bende stop ettim ama daha yaşamadım kavradım gibi "çalıştırmanız gerekiyor uyarısı" gelmedi debriyaja tekrar basınca zaten çalışıyor

azcık fazla gaz ver sonra çek debriyajdan ayağını

bide 6 dan 2 ye geçme çok çok hızlıysan kullan 6 yı 5. vitesteysen ilerde döneceğini farkettin 4 e at frenle sonra 3 e at dön şehiriçinde de 3 den 2 ye at dön
Hocam aslında şöyle; araçla 90-120 hızla giderken ileride döneceğim yeri biliyorum.
Yaklaşık 500 metre önce hafif hafif ferene basıp yavaşlıyorum. Döneceğim yere geldiğimde hızım 20-30'lara düşüyor.
O anda debriyaja basıp 2'ye alıp devam ediyorum.
2'ye aldığım anda stop ediyor.

İlk dediğim konu kırmızıda beklerken start stop'un devreye girmesi değil.
Aracın kendini kapatması. Tekrar aracı çalıştırmadan hareket etmiyor.
İşin ilginci 2 kere olması. Defalarca kırmızıda durdum.

Hocam aslında şöyle; araçla 90-120 hızla giderken ileride döneceğim yeri biliyorum.
Yaklaşık 500 metre önce hafif hafif ferene basıp yavaşlıyorum. Döneceğim yere geldiğimde hızım 20-30'lara düşüyor.
O anda debriyaja basıp 2'ye alıp devam ediyorum.
2'ye aldığım anda stop ediyor.

İlk dediğim konu kırmızıda beklerken start stop'un devreye girmesi değil.
Aracın kendini kapatması. Tekrar aracı çalıştırmadan hareket etmiyor.
İşin ilginci 2 kere olması. Defalarca kırmızıda durdum.
şimdi ben stop ederken araç halen aktif yani düğmeye basıp çalıştırmıyorum ve kilitlenmiyor eğer siz stop ettiğinizde düğmeye basarak çalıştırıyorsanız hemen servise götürün

şimdi ben stop ederken araç halen aktif yani düğmeye basıp çalıştırmıyorum ve kilitlenmiyor eğer siz stop ettiğinizde düğmeye basarak çalıştırıyorsanız hemen servise götürün
İlk defa yetkili servise gideceğim. Aracı Doğuş Oto Ankara'dan aldım.
Ankara'da hangi servisi tavsiye edersiniz?

İlk defa yetkili servise gideceğim. Aracı Doğuş Oto Ankara'dan aldım.
Ankara'da hangi servisi tavsiye edersiniz?
o konuda ben de sizin kadar cahilim inan bilmiyorum gebze yetkili servisi var burda google haritalar üzerinden yorumları okudum hiç iyi değil bir sorun yaşarsam veya bakıma götürürsem istanbula giderim artık

gideceğiniz servise haritalardan yorumlara mutlaka bakın sürekli kötü yorumlar çıkıyorsa gitme oraya

Hocam randevu alayım dedim gelecek haftaya kadar boşluk yok. Direk gitsem bakmazlar mı acaba?
Direk git abi sıfır araç almışsın daha 800 km de biraz ters yap hatta aracı alırken aldığın kişiyi de bul onu da al yanına servis bölümüne geç derdini anlat senin sorun küçük bişey değil ki

Leon manuel 1.2 Tsi'dan geçtim. Onda hiç böyle durumlar yaşamamıştım :)
Şu yüzden sordum. Araç biraz devri seviyor. Düşük devirde toparlaması 3 silindirlilere göre daha uzun. Ufak hacimden geçişlerde bu oluyor genelde. Bende bir kac kez stop ettirdim. Kanımca çok düşük devirde yüksek viteste kalıyorsunuz. 5 ve 6. viteste gaza basmayıp 400 500 metre ilerlendiginde hiz muhtemelen 20 30 lara kadar iniyor, daha siz debriyaja basmadan mı stop ediyor acaba. Sürüş dinamiğinizi daha devirli olarak 1 hafta kadar tecrübe edin bence öyle servise gidin. Düzgün arabayı bozar bu servisler.

Geri
Üst Alt