Golf 8.5 devir aralığı hk.

5.vitesten 2.vitese geçmek kısmını anlamadim
devir cok fazla düştüğü için stop etmiyodur heralde dimi😁

Şu yüzden sordum. Araç biraz devri seviyor. Düşük devirde toparlaması 3 silindirlilere göre daha uzun. Ufak hacimden geçişlerde bu oluyor genelde. Bende bir kac kez stop ettirdim. Kanımca çok düşük devirde yüksek viteste kalıyorsunuz. 5 ve 6. viteste gaza basmayıp 400 500 metre ilerlendiginde hiz muhtemelen 20 30 lara kadar iniyor, daha siz debriyaja basmadan mı stop ediyor acaba. Sürüş dinamiğinizi daha devirli olarak 1 hafta kadar tecrübe edin bence öyle servise gidin. Düzgün arabayı bozar bu servisler.
Olabilir hocam bir gözlemleyeyim. Dediğiniz gibi aracı boşuna oynattırmayalım.
Ama benim gözlemim uzun süre gaza basmayınca araç kendini kapatıyor gibi. Kırmıızı ışık olayı da öyle mesala.
2 kere uzun kırmızıda stop etmişti.

5.vitesten 2.vitese geçmek kısmını anlamadim
devir cok fazla düştüğü için stop etmiyodur heralde dimi😁
Hocam 25 senedir manuel kullanıyorum. Hep aynı tarz sürdüm :)
100 le giderken 5'den 2'ye çekmiyorum tabiki :)
Hızım 20-30 civarına düşünce çekiyorum

Şu yüzden sordum. Araç biraz devri seviyor. Düşük devirde toparlaması 3 silindirlilere göre daha uzun. Ufak hacimden geçişlerde bu oluyor genelde. Bende bir kac kez stop ettirdim. Kanımca çok düşük devirde yüksek viteste kalıyorsunuz. 5 ve 6. viteste gaza basmayıp 400 500 metre ilerlendiginde hiz muhtemelen 20 30 lara kadar iniyor, daha siz debriyaja basmadan mı stop ediyor acaba. Sürüş dinamiğinizi daha devirli olarak 1 hafta kadar tecrübe edin bence öyle servise gidin. Düzgün arabayı bozar bu servisler.
Hocam şimdi çıktım denedim. Dediğiniz gibi araç biraz devir istiyor :)
Yüksek vites düşük devir araç direk yığılıyor.
Leon'da sorun olmuyordu sanırım motor hacminden kurtarıyordu :)

Birde rodaj süresince basmayalım diye sanırım bilinç altında arabanın devrini düşürüyorum.
Şu 1500 km bitse daha rahat deneyimleyeceğim arabayı.

Destekleriniz için teşekkürler

araç kafasına göre iki silindire geçme eğilimi gösterirken de stop etmiş olabilir.

Hocam şimdi çıktım denedim. Dediğiniz gibi araç biraz devir istiyor :)
Yüksek vites düşük devir araç direk yığılıyor.
Leon'da sorun olmuyordu sanırım motor hacminden kurtarıyordu :)

Birde rodaj süresince basmayalım diye sanırım bilinç altında arabanın devrini düşürüyorum.
Şu 1500 km bitse daha rahat deneyimleyeceğim arabayı.

Destekleriniz için teşekkürler
rodaj 1500 km mi?

rodaj 1500 km mi?
Evet Rodaj 1500 km kitapçıkta yazıyor. Aracı satın alırken danışman öyle bişey yok istediğin gibi gazla demişti.
Demekki almanlar bi tarafından uydurup kitapçığa yazmış :)

Ülke olarak okumayı sevmiyoruz. Adamlar detaylı kitapçığa yazmış aslında.
Danışmanda kendini geliştirmemiş malesef...

Screenshot_20241015_214233_Drive.jpg

Geri
Üst Alt