Dashboarddaki hata kodunu bilen var mı?

osmandbnl

Yeni Üye
İsim
Osman
Araç
Golf 1.4 TSI 140hp ACT
Merhaba arkadaşlar.
Henüz yeni Obdeleven cihazı aldım ve golf7 aracıma bağladım. Hataları tarattığımda aşağıdaki hata kodu çıkıyor. Hataları silip tekrar tarattığımda yine aynı hata kodunu alıyorum. Aracı 2. El olarak aldım ve hiçbir gizli özelliğini henüz açmadım. Bu hata kodu hakkında yardımcı olabilir misiniz bana?

Function restriction due to communication interrup

Ekli dosyalar

• 1000049076.jpg
    1000049076.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:

Bence bu araç senden önce bazı özellikleri aktifleştirmek için kodlanmış. Araç varyantını değiştirdin mi hiç?

Coding Bayt 2 19 olarak görünüyor. Bunu A1 olacak şekilde yap. Bayt 10 da 0A olarak görünüyor bunu da 2A şeklinde yap. sonra da 17 modül hatasını temizle takip et bakalım tekrar çıkacak mı hata kodları.

Eğer olmazsa Coding kısmının resimlerini ekle buraya işaretli kod isimleri incelensin.

Upvote 0
Bence bu araç senden önce bazı özellikleri aktifleştirmek için kodlanmış. Araç varyantını değiştirdin mi hiç?

Coding Bayt 2 19 olarak görünüyor. Bunu A1 olacak şekilde yap. Bayt 10 da 0A olarak görünüyor bunu da 2A şeklinde yap. sonra da 17 modül hatasını temizle takip et bakalım tekrar çıkacak mı hata kodları.

Eğer olmazsa Coding kısmının resimlerini ekle buraya işaretli kod isimleri incelensin.
Hocam varyantı değiştirmeyi bilmiyorum açıkçası ama siz deyince farkettim. Benim araç 2013 model normalde ama log un en başında araç 2014 olarak görünüyor. Varyant dediğiniz bu mudur?

Upvote 0
Hocam varyantı değiştirmeyi bilmiyorum açıkçası ama siz deyince farkettim. Benim araç 2013 model normalde ama log un en başında araç 2014 olarak görünüyor. Varyant dediğiniz bu mudur?
Coding kısmında bayt 2 deki varyanttan bahsediyorum. Bayt 2 de sadece bit 1 işaretli olsun. Önceki mesajımı uygulayıp dene.

Upvote 0
Obdeleven uygulamasından yapmaya çalışıyorum.

Son düzenleme:
Upvote 0

Hocam byte 2 deki 19 u A1 olarak yaptığımda hata verdi function not awaible şeklinde. Ben de byte 2 yi sadece 01 olarak değiştirdim. Sonra da byte 10 daki A0 ı 2A şeklinde yaptım. Hataları sildim bu sefer aynı hatadan iki tane çıktı. Byte 10 daki 2A yı tekrar A0 a çektim tek hataya düştü. Byte 2 yi de tekrar 19 a aldım. Şu anda tek hata mevcut. Şu anda bu haliyle görünüyor.

1000049123.jpg

Upvote 0
Kodlama yaparken Araç çalışır durumda mıydı? Coding kısmında bayt 2 , bayt 10 ve bayt 12 resimlerini ekler misin? Çevrimdışı da ekran kaydı alabilirsin kod isimlerini bakalım.

Upvote 0
Kontak açıktı ama motor çalışmıyordu. Motor çalışıyor iken de denedim ama byte2 yi değiştirince hata alıyorum. İstediğiniz resimler aşağıda.

1000049130.jpg

1000049129.jpg

1000049128.jpg

Son düzenleme:
Upvote 0
Bayt 10 0A doğru, yanlış yazmışım.
Bayt 2 vehicle variant F olması gerekiyor 3 değil.
Bayt 12 bit 2 "Alternative Dimming Function" işaretli olması gerekiyor.
Kontak açık Araç stop edilmiş şekilde yap kodlamayı.

Son düzenleme:
Upvote 0

Geri
Üst Alt