Yakıt Tüketimi

Golf beni de sasirtti yakitta. 1.6tdi 110’luk bugune kadar kullandigim en cok yakan arac. Evimizde 650k kmde 1.9 Bora ve 1.0 A3 var, ikisi de net 1 lt az yakiyor :) Yani arpalik bir performansta yok motor tarafindan bakinca ama gulu seven dikenine katlanir deyip geciyorum :)
Size katılıyorum. Bu zamana kadar kullandığım benzer segmentteki araçlar içerisinde fazla yakan bir araç. Şehir dışı performansına diyeceğim bir şey yok ama şehir içinde 1lt civarında bir fazlalık var. Partikül temizliyorum ayağına bu durumu arada bir pekiştiriyor; ama yine de çok seviyorum. Golf bir başka :)

İstanbul trafiği dur kalklar klima anca bu kadar oluyor...

IMG_0754.jpeg

İstanbul trafiği dur kalklar klima anca bu kadar oluyor...

Ekli dosyayı görüntüle 77315

Durkalklar full sehiriçi sokaklar caddeler bağlantı yolları zaten malum.
İstanbulda trafiğin akabildigi saatlerde ana bağlantı yollarında 120-130 basılabiliyor.

Bu da istanbuldaki sürüşte yakıtı olumsuz etkiliyor.

Ankarada sehiriçi tüm ana bağlantı yollarında 80 sınırı var.

(Yani bizim golflerin en az yaktığı 70- 80 hıza göre yasal sınırlama oldugu icin ister istemez ekonomi oluyor yol bomboş olsada)

Gecmisten bir tdi manuel yakıt verisi

IMG_20240801_001252.jpg

Durkalklar full sehiriçi sokaklar caddeler bağlantı yolları zaten malum.
İstanbulda trafiğin akabildigi saatlerde ana bağlantı yollarında 120-130 basılabiliyor.

Bu da istanbuldaki sürüşte yakıtı olumsuz etkiliyor.

Ankarada sehiriçi tüm ana bağlantı yollarında 80 sınırı var.

(Yani bizim golflerin en az yaktığı 70- 80 hıza göre yasal sınırlama oldugu icin ister istemez ekonomi oluyor yol bomboş olsada)

Gecmisten bir tdi manuel yakıt verisi

Ekli dosyayı görüntüle 77316

Haklısın, ben artık arabadan da zevk almıyorum...

istasyonun önünden geçerken 45 yazısını görünce niye arabam var diye de düşünmeye başladım...

sıkılıyorum...

dokuzuncu ve onuncu ayda kasko sigorta bakım kafadan kırklı rakamlar...

1.4 TSI Polo (2013) beni çok şaşırttı.
Samsun - Bolu arası yaklaşık 500 km, 2 yetişkin, dolu bagaj, klima açık, çoğunluk 110-120 km/h cc.

4.8 litre/100 km. Öpüp başıma koydum.

Ve arabayı çok hafif sanıyordum; 1140 kiloymuş...

Bu yol neresi biliyormusunuz @SCC hocam.
Lüleburgaz >Samsun arası.
Gerede ye kadar otoyol var sonrası duble yol.Yollar çok güzel sıkıntı yok.
Gerede ye kadar 5,7 >5.8 arası gösterdi, daha sonra duble yol a geçince eds ler çok fazlaydı mecbur hız düştü yolda kalabalıktı onun için ortalama yakıt çok düştü.
Gerede den sonra benzin aldım Shell’den İlkadım a kadar yakıt alındıktan sonrası ekranı 4.2 ile geldim.Aynı yolun dönüşü ne olacak bakalım.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Bu yol neresi biliyormusunuz @SCC hocam.
Lüleburgaz >Samsun arası.
Gerede ye kadar otoyol var sonrası duble yol.Yollar çok güzel sıkıntı yok.
Gerede ye kadar 5,7 >5.8 arası gösterdi, daha sonra duble yol a geçince eds ler çok fazlaydı mecbur hız düştü yolda kalabalıktı onun için ortalama yakıt çok düştü.
Gerede den sonra benzin aldım Shell’den İlkadım a kadar yakıt alındıktan sonrası ekranı 4.2 ile geldim.Aynı yolun dönüşü ne olacak bakalım.

Ooo, uzun ve yorucu bir yol olmuştur. Evet, Gerede'den sonra 4-5 yerde anlamsız hız koridorları var. Onlar yetmiyor bir de radar atıyorlar. Son 50 kilometreye yakın da hep iniş olduğu için ortalama epey düşmüş.
Hoş geldiniz. Perşembe gecesi Samsun'a geçiyorum. Hâlâ oralarda olursanız bi çay içelim @slck hocam.

@SCC Serhat hocam perşembe sabah 5 gibi yola çıkıp geri döneceğim.
14 Eylül de tekrar gelip 2 gün kalıp döneceğim müsaitlik durumuna göre görüşürüz umuyorum.

• Beğen

Dur kalk olduğu sürece şehir içi 6/7 arası yakıyor. Tatil olması 1 litre kadar düşürdü tüketimi, şehirler arası ankara - artvin 4 litreye kadar düşüyor.:) Bence de bu kadar dengesiz olmamalı 2 katına çıkıyor. Kalkışlarda ekrana bakıyorum anlık 40/50 litre viteste değilken boşta hareket ettiriyorum devir yükseliyor. Bence aracın harita yazılımında sorunlar var, yada 150k ya geldi egr dpf kurum yapabilecek ne varsa problem yaratıyor. + Enjektörü vs.. çekilecek dert değil bu yüzdende benzinliye geçtiler..

• Beğen

Geri
Üst Alt