Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

İşyerinde arkadaşımın birisi Ayaş yolu üzerinde bir Opet istasyonundan 1.3 cdti astra H kasa için mazot almış , mazotta su çıkmış, acaba o istasyon dahini de dizin bahsettiğiniz ağalardan mı acaba 😁

Yok yok

Oranın sahibi koç üniversitesi endüstri mühendisliğini 1 incilikle bitirmiş

Düz vatandaş yaniiii....

Opet ya ?

Koç gurubu ya ?

Ali koç tan daha büyük ağa varmı ? Tr de ?

Bende aracı aldıktan sonra Bursa-Çanakkale arası git gel yaptım 1.5 TSİ ile bu yolu bilenler vardı üç aşağı beş yukarı yol inişlerle çıkışlarla aynıya gelir, giderken depoyu totalden doldurdum 6.5 yaktı araç dönüşte çanakkale de shellden aldım 7.5 yaktı, araç rodajda olduğundan gidiş geliş neredeyse tamamen aynı sürüş tarzında kullandım 110-120 arası sabit hız ani hızlanma yok trafik bandırmada iki yöndede vardı, birde totalde araç daha rahat sarsıntısız gidiyor gibi geldi nedendir bilmem, ama shellde alırken fullsave pompasından koyacakken uyardım pompayı bırakıp diğerini alacak diye beklerken işlemi iptal edip baştan girip v power pompasından doldurdu, muhtemelen ellerinde fullsave kaldıysa hala doldurup geçiyorlar, tabiki bilme imkanımız yok

Selam arkadaşlar...
bugün gittim shelle dedim doldur bakalım...
v-power olmayan pompadan başladı doldurmaya dedim " bu eski benzin mi neden v-power vermiyorsun" bana " hepsi aynı abi pompadaki yazı değişmedi sadece" dedi...
" nasıl bileceğim" dedim :) bana " bilemezsin abi bizde bilmiyoruz bize söylenen bu "

şahsi fikrim eğer depoların da eski yakıt var ise ya öğle veriyorlar ya da katkı falan yaptılar...

ben inanmadım işin gerçeği...
eski yakıtlardan depoda kalmamıştır diye tahmin ediyorum bu iş çıkalı baya oldu kıyıda köşede bir petrol istasyonu değilse

23 Ağustos 2024 tarihinden itibaren (00.01) benzinin litre fiyatına 1 lira 42 kuruş indirim gelmesinin beklendiği bildiriliyor.

Son düzenleme:
Bilen varsa cevaplasın hocam bende iki araç var a3 1.5 tfsi 2023 ve golf 1.2tsi 2014 ikisinede ethanol eklemek istiyorum ikisi sanırım 50L deposu var E5 diyorlar pompa yakıtına yani %5 eth gibi a3 de E10 yazıyor depo kapağında golfte bir şey yazmıyor bilgisi olan araçlar ne kadar koymalıyım her depoya ve 1.2 tsi motor uygun mudur?

Bilen varsa cevaplasın hocam bende iki araç var a3 1.5 tfsi 2023 ve golf 1.2tsi 2014 ikisinede ethanol eklemek istiyorum ikisi sanırım 50L deposu var E5 diyorlar pompa yakıtına yani %5 eth gibi a3 de E10 yazıyor depo kapağında golfte bir şey yazmıyor bilgisi olan araçlar ne kadar koymalıyım her depoya ve 1.2 tsi motor uygun mudur?
Kitapçıpa bakmalısın.
E5 %5 yani 2.5 litre eder.
E10 5 litre
Toplam hacim 50 litre ise..

Geri
Üst Alt