Sıfır Araç Teklifi Alanlar

mk3 etsi tiguan her yönden farklı hocam. özelikle rline veya elegance. incelemeden, binip test etmeden önyargılı davranmayın. 4yıl 2020 tiguan highline kullanmış biri olarak ben bile bu kadar farkedeceğini beklemiyordum. fiyat olarak belki biraz daha düşük olabilirdi. formentor ve mk2 tiguan kıyaslayabilirsiniz ama onda bile yine tiguan alınır, bayide geçenyıl bayağı detaylı inceledim dolu formentoru. her nekadar dolu, sportif görünsede, iç mekan genişliği ve kalite anlamında mk2 tiguanın gerisinde.

bence @forzaGilles hocam fiyat açısından söyledi. Bence de tiguan formentora göre daha üstün fakat aradaki fiyat farkını hak edecek kadar değil.

forumdonanım haberde biri 600 km 308 gt yi 1250 ye aldı.
Teşekkür ederim hocam bilgi verdiğiniz için.

Ben sadece alıntıladığım mesajda bahsedilen geçen sene ile aynı fiyat olan "sıfır" aracın paketini merak ettim.

Fiyatlar artacak diye böyle rüzgar yaparsanız galericiler acenteler bize daha çok geçirir. Piyasa biraz daha daralmaya başlayınca göreceğim ben onları. Geçen sene Ağustos’ta 1380’e babama aldığımız 308’i şimdi 1350’ye veriyorlar.

Formentor her ne kadar eleştirilecek bazı yönleri olsa da, Formentor gibi bir araç varken Tiguan alınmaz, Tiguan ‘a 2,3-2,5 milyon edicek bir araç değil
Normalde bir sonraki araç için makyajsız kasa 21-23 arası a3 düşünüyorken başta dandik dediğim cupra formentora aşırı yönelmiş durumdayım. Güncel piyasada F/P+ bir araç bence

Cupra yı test sürüşü yapmadan sakın almayın arkadaşlar. Zira 4-5 ay önce bende düşünüyordum ama test sürüşünden sonra hayal kırıklığına uğradım. Golf 8 den inip yine golf 8 e binmek zorunda kaldık. Konfor, sessizlik, yol sesi hepsinde eksiklikleri var. Teknolojik ve yakışıklı olmasına diyecek sözüm yok.

Forumda formentor guzellemeleri artmaya başladı bi kullanın arkadaşlar. Görüntü olarak açık ara karizmatik bi araba ama o kadar. Golf,a3 çok daha konforlu hele tiguanla kıyaslayan olmuş kesinlikle yanına yaklaşmaz. Kullanan ve hemen satan arkadaşlarım var.

Forumda formentor guzellemeleri artmaya başladı bi kullanın arkadaşlar. Görüntü olarak açık ara karizmatik bi araba ama o kadar. Golf,a3 çok daha konforlu hele tiguanla kıyaslayan olmuş kesinlikle yanına yaklaşmaz. Kullanan ve hemen satan arkadaşlarım var.
Ben Cupra Formentor’ü satıp. Golf 8 1.0 etsi rline’a geçiş yaptım. Kalite olarak kesinlikle golf 8 daha önde. Heleki 2023 alıyorsanız daha süslü orta konsol vs. Formentor’ün ise özellik ve donanımı çok yüksek. Bunlara kafayı takmıyorsanız golf 8 daha iyi bir seçenek. 1.0 bile olduğunu hissetmiyorsunuz.

Beklentilere göre değişir. Formentor herkesin sahip olabileceği bir araç değil. Zaten bunları sunup konfor ve sessizlik sunması fiyatı çok üst bantlara taşır. Genç olarak dezavantajlarına rağmen formentor> golf özellikle golf 8 adına konuşuyorum isterse Rline olsun. Bağımsız süspansiyon, donanım , dq381 yağlı kavrama, gayış gibi durması, iç ambians. Güzel,sessiz bir lastikle yola devam. Yakıt konusunda yeni kasasında 1.5 etsi daha tercih edilebilir olacaktır. Golf artık eskisi kadar fiyat politikası yüzünden tercih edilebilir bir araç olmaktan çıkmıştır. Rline golf alıyorum , caddy style daha dolu..

Beklentilere göre değişir. Formentor herkesin sahip olabileceği bir araç değil. Zaten bunları sunup konfor ve sessizlik sunması fiyatı çok üst bantlara taşır. Genç olarak dezavantajlarına rağmen formentor> golf özellikle golf 8 adına konuşuyorum isterse Rline olsun. Bağımsız süspansiyon, donanım , dq381 yağlı kavrama, gayış gibi durması, iç ambians. Güzel,sessiz bir lastikle yola devam. Yakıt konusunda yeni kasasında 1.5 etsi daha tercih edilebilir olacaktır. Golf artık eskisi kadar fiyat politikası yüzünden tercih edilebilir bir araç olmaktan çıkmıştır. Rline golf alıyorum , caddy style daha dolu..
Ne demek istedin
Forementor herkesın sahip olabileceği bir araç değil zaten derken
Çok mu ust sekmen bir arac çokmu fıyat olarak yuksek bir arac

Son düzenleme:
:D Katılıyorum, umarım Türkiye ye gelen 8.5 lar donanım anlamında birçok şeyi standart sunar, Polo da katlanır ayna var Life de bile, ancak Life Golf te katlanır ayna yok, basit ve saçma bir sürü donanım eksikliği var, adamlar opsiyonculuğu çok abarttı Golf 8 de.
8.5 larda bu şekilde devam ederse şansı yok, Cupra bana daha cazip gelmeye başladı. Kalite olarak bana eksik hissettirmedi, belki sahip oldukça anlaşılır kalite farkları , yalıtım vs gibi.

Bahsettiğiniz gibi Caddy nin impression u dahi şerit takip ve front assist ile gelirken, standart opsiyonsuz bir Golf 8 R line hiçbirini sunmuyor, hatta küçük kuzeni Ibiza da bile daha fazla standart donanım var.

Fiyat performans olarak bence Cupra Formentor > Golf 8

Ne demek istedin
Forementor herkesın sahip olabileceği bir araç değil zaten derken
Çok mu ust sekmen bir arac çokmu fıyat olarak yuksek bir arac
Yok hocam metni bütüncül olarak açıkladım zaten. Aracın dinamikleri, sunduğu şartlar herkes için uyumlu değil.İleri yaşlarda çocuklu bir aile ve sessizlik isteyen birisi asla almamalı gibi..Fiyat olarak belirtmedim.

Geri
Üst Alt