Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Rekabet iyidir hocam. Ülkemize gelecek plug-in hibrit araçların sayısı da böylelikle artar. Tok satıcı davranan markalar Çinli araçlardan şamar yiyip ek vergi getirttiler. Golf 8.5 Türkiye'de satışa sunulalı 1 ay bile olmamışken bu hafta şak diye liste fiyatına 100k zam yaptılar. Zaten araç başı yüksek karlar elde ediyorken birde kafalarına göre zam yapıyorlar.

Seal U modeli için 2340'dan en kötü 1700 civarına düşmesi bekleniyormuş. Bu rakamlar bile ötv'nin vatandaşa ne kadar yük olduğunu gösteriyor.

Ekli dosyayı görüntüle 77220
bu fiyata bu araç yok satar

ÖTV indirimi yürürlüğe girmiş.

Golf 8.5 GTE gelir mi dersiniz %30 ÖTV ile? :) Sanırım şartları da sağlıyor.

Benim tanıdığım Volkswagen Türkiye, getirise de o arabayı dolu getirir ve ötv imitine girmesine izin vermez.
GTI yıllardır yüksek vergi dilimine rağmen dolu geliyor. Yurtdışında 5 inç ekranlı halojen farlı gti'lar var iken onlara kıyasla bizim gti'lar gırtlak dolu. Arabaları boş getirseler 3000 euro ucuzlayınca bize 9000 euroluk etkisi oluyor.

Ben artık yurtdışında yabancıların istemediği modelleri bize itelediklerini düşünüyorum. Bknz etsi'lar. Yurtdışında golf 8 ve 8.5 için hibrit olmayan 1.5 tsi her donanımda, manuel ve dsg opsiyonu ile var iken bize zorla etsi yolladılar.

Almanyada 1.5 rline üzerine 12.000 euro gte. Türkiye fiyatına oranlayıp çarpıtğımızda 8.5 150 rline'ın liste fiyatına denk geliyor. Doğuş oto bize o arabayı 2.2m'den yedirmez

Benim tanıdığım Volkswagen Türkiye, getirise de o arabayı dolu getirir ve ötv imitine girmesine izin vermez.
GTI yıllardır yüksek vergi dilimine rağmen dolu geliyor. Yurtdışında 5 inç ekranlı halojen farlı gti'lar var iken onlara kıyasla bizim gti'lar gırtlak dolu. Arabaları boş getirseler 3000 euro ucuzlayınca bize 9000 euroluk etkisi oluyor.

Ben artık yurtdışında yabancıların istemediği modelleri bize itelediklerini düşünüyorum. Bknz etsi'lar. Yurtdışında golf 8 ve 8.5 için hibrit olmayan 1.5 tsi her donanımda, manuel ve dsg opsiyonu ile var iken bize zorla etsi yolladılar.

Almanyada 1.5 rline üzerine 12.000 euro gte. Türkiye fiyatına oranlayıp çarpıtğımızda 8.5 150 rline'ın liste fiyatına denk geliyor. Doğuş oto bize o arabayı 2.2m'den yedirmez
Aracın net fiyatı 1.350.000 TL'yi geçmemesi lazım zaten. Geçtiği an %30 ÖTV olayı yalan oluyor. %30 dilime girebilecek araçları varken getirmezlerse kendileri kaybeder. Keyifleri bilir :) Bu kafayla çinliler süpürür zaten piyasayı (özellikle BYD)

Aracın net fiyatı 1.350.000 TL'yi geçmemesi lazım zaten. Geçtiği an %30 ÖTV olayı yalan oluyor. %30 dilime girebilecek araçları varken getirmezlerse kendileri kaybeder. Keyifleri bilir :) Bu kafayla çinliler süpürür zaten piyasayı (özellikle BYD)
Almanya fiyatı ile şu an 100.000₺ aşıyor ancak araçların vergisiz net fiyatı genellikle türkiyede daha ucuz. İsteseler getirirler ama istemiyorlar diye düşünüyorum.

leon ve formentorda geldi. 2.0 parası istediler. Vergi avantajına rağmen

Güncel golf 8,5 life sunrooflu fiyat alan var mı ?

Güncel alıntı fiyat teklifleri

Caddy 2024 Metalik renk + cam tavan + discovery pro 1650

Mg hs luxury 1499
Zs-comfort-1200
Zs luxury-1250
Hepsinde 300 bin 12 ay sifir faiz

i20 Style 1.0 1150
Tucson 1.6 premium plus 1950

Peugeot 3008 allure 1.5 dizel 1950
Peugeot 2008 allure 1.2 1650

Renault clio esprit alpine 1235

2 günde alınan alıntı fiyat teklifleri

Polo Life DSG ascot gri 1160

Arona FR plus 1285

Yeni Kodiaq 1.5 TSI Premium 2499
Prestige 2899

Citroen c3 manuel bold 903
C3 otomatik shine 1080
C4 shine 1320

Qashqai 1.3 skypack 1800 peşin
Epower skypack 2000 peşin

---
Skoda fiyatları gerçekten ilginç. Octavia, Superb ve Kodiaq'a bu paraları kim neden versin.

Forumda 1 kişi dışında golf 8,5 için yandım öldüm bittim her gece rüyalarımda diyen pesinde olan birileri yok sanırım.

Bakalım 2. Kişi ne zaman golf 8,5 aldım deyip foruma ugrayacak?

Sirkülasyonun bu derece durağan olması ? Sıradışı.

Forumda 1 kişi dışında golf 8,5 için yandım öldüm bittim her gece rüyalarımda diyen pesinde olan birileri yok sanırım.

Bakalım 2. Kişi ne zaman golf 8,5 aldım deyip foruma ugrayacak?

Sirkülasyonun bu derece durağan olması ? Sıradışı.
Çoğu markalarda olan sıfır faizin vw de olmaması satışları ister istemez yavaşlatıyor şuan Skoda karoq da 250 bin diğer birkaç modelde 200bin sıfır faiz mevcut böyle bir kampanya golfte olsa tabiki insanlar düşünmeden alır fakat açıkçası bu fiyat ile bu parayı golfe vermeyi pek düşünmüyorum

Çoğu markalarda olan sıfır faizin vw de olmaması satışları ister istemez yavaşlatıyor şuan Skoda karoq da 250 bin diğer birkaç modelde 200bin sıfır faiz mevcut böyle bir kampanya golfte olsa tabiki insanlar düşünmeden alır fakat açıkçası bu fiyat ile bu parayı golfe vermeyi pek düşünmüyorum
1800 rline
1600 style
1450 life olsa

Gaza gelinir.

Hem 150 bin fazlası var

Hemde bankadaki cash capitalin %54 faizde şişmesi ...insana dur alma bekle ,, gerek yok dedirtiyor.

1800 rline
1600 style
1450 life olsa

Gaza gelinir.

Hem 150 bin fazlası var

Hemde bankadaki cash capitalin %54 faizde şişmesi ...insana dur alma bekle ,, gerek yok dedirtiyor.
Bugün vw bayisindeki 0 araçları gördüm satış yetkilisi teslimat yetişmiyor diyordu ve haklı da gözüküyor. Golf yok satıyor satış temsilcisi bu kadar hızlı eriyen stok uzun zamandır görmedim demişti herkes fiyatlardan şikayetçi bunda haklılık payımız var ama bir o kadar da 0 araç alan var. Yeni golf ün tanıtımından sonra direk zam gelme sebebi de o zaten aşırı talep var.

1800 rline
1600 style
1450 life olsa

Gaza gelinir.

Hem 150 bin fazlası var

Marka takıntısı olmayan birisi bayinin Golf için verdiği fiyata gider deri koltuklu 7 kişilik Çinli suv alıp geçer. Birileri Çinli araçlara %40 ek vergi getirmeseydi Golf'te bu ve benzer rakamları görürdük muhtemelen.

Bugün vw bayisindeki 0 araçları gördüm satış yetkilisi teslimat yetişmiyor diyordu ve haklı da gözüküyor. Golf yok satıyor satış temsilcisi bu kadar hızlı eriyen stok uzun zamandır görmedim demişti herkes fiyatlardan şikayetçi bunda haklılık payımız var ama bir o kadar da 0 araç alan var. Yeni golf ün tanıtımından sonra direk zam gelme sebebi de o zaten aşırı talep var.
Yarın Temmuz ayı satış rakamları yayınlanır hocam. Millete arz/talep yaratmak için yok satıyor, bir daha gelmez, gemiden son inen araç vs gibi söyledikleri şeylere ben inanmıyorum. Talep var diye 100 bin tl zam yapmalarının da hiçbir tutarlı yanı yok, zaten yüksek karlar elde ediyorlar.

Son düzenleme:

Full sallıyor satış yetkilisi zat.

Benim kızımı ne mühendisler ne doktorlar ne ilk türk astronotlar istedi de vermedik diyen hanım teyzelerin kızları +40 yaşına geldi halen evlenemedi .

Yemezler!

Geri
Üst Alt