Ben Kimim? / Tanışma Konusu

@silvershadow Herzaman teklifim baki Murat Bey. İzmir' e 10 Aralık ta Travel Expo ya gelirim muhakkak, bu doğrultuda sizde müsait olursanız neden olmasın diyelim :)

cümleten selam aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk arabam olarak golf aldım antalyada yaşıyorum 24 yaşındayım ilk defa forum sitesine üye oldum buarada ki yardımlaşma cok hoş gerçekten emeği geçen herkese teşekkür ederim

mehmet_07 dedi:
cümleten selam aleyküm arkadaşlar aranıza yeni katıldım ilk arabam olarak golf aldım antalyada yaşıyorum 24 yaşındayım ilk defa forum sitesine üye oldum buarada ki yardımlaşma cok hoş gerçekten emeği geçen herkese teşekkür ederim
Hoşgeldiniz Mehmet hocam :)

@mehmet_07

Değerli Mehmet Hocam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

İlk forum deneyiminiz olmasına karşın ne denli nezih bir topluluk olduğunu size gösterebilmiş olmamıza da ayrıca sevindim.

Kıymetli Hocam Avatar fotoğrafınızı da düzelttim müsaadenizle.

Sağolun hocam düzelttiğiniz için bir aydır kodlama yapacak yer arıyorum Antalya'da bulamadım inşallah burada ki arkadaşlarım abilerim yardımcı olacak cok teşekkür ederim

mehmet_07 dedi:
Aramızda hoş geldiniz hocam. Antalyada kablosu olan arkadaş var mı hatırlayamadım. Varsa eminim seve seve yardımcı olacaktır.

sağolun Yusuf ve Fatih hocam hoşbuldum arkadaşlar yardımcı olacak sağolsunlar.

Herkese Merhabalar,

Arkadaşlarım,hocalarım,büyüklerim,küçüklerim; Orhan ben, Gaziantep'de ikamet ediyorum,yaşım 34. uzun zamandır forumunuzu ziyaretçi olarak takip ediyordum. Bir kaç gün önce 1.4 tsi Highline düz vites Pasifik Mavi Golf'ümün siparişini verip kaporasını yolladıktan sonra bu güzel,nezih ve bir o kadar da yardımcı foruma üye olup sevincimi,heyecanımı ve keyfimi sizlerle paylaşmanın zamanı geldiğine inandım :) çünkü özellikle pasifik mavisi rengine ve Golf'ü seçmemde burada siz değerli Golf tutkunlarının ve sahiplerinin güzel izlenimleri ve tecrübelerinin çok faydası dokundu. Tabi başka bir Golf aşığı dostumun beni uzun zamandır içten içe işleyişi ayrı bir konu :) ilk arabam 2011 model Opel Astra 1.4 Turbo Sport paketti. O'nu da sıfır km almak nasip olmuştu çok şükür.yaklaşık 4,5 sene bindikten sonra 43.300 km de olmasına rağmen Golf'e geçiş yapmanın zamanı geldiğine inandım. Yalan yok, gönül bir A180 veya 1.16'ya geçiş yapmak istiyordu ama malum bu işler biraz imkan meselesi ;) ama araştırmalarım ve aldığım izlenimler sonucu Golf'un o iki klasmanı da aratmayacagı yönünde. Malum şu sıralar VW %5 gibi bir kampanyaya girmiş durumda %1-2 gibi de bayii yapıyor.işte aracımı bu zamanda değiştirme fikrini biraz da bu uygun zamana denk geldiği için erkene aldım.yoksa bi 8-9 ay daha binmeyi hedefliyordum. Allah kaza bela vermezse Golf'üme de bi 5 sene rahat binerim. Sipariş sürecine değinmem gerekirse,o da verdiğim ani kararla biraz hızlı gelişti ve çabuk oldu. 2 gün boyunca Şanlıurfa, Maraş, Ankara,İstanbul ve Mersin bayiilerinden fiyat ve araç araştırması yaptıktan sonra Kasım sonuna gelecek bir Pasifik Mavi Highline araç buldum Ankara'da.Fakat müşteri temsilcisi çok cana yakın gözükse de fiyat konusunda tam net konuşmayıp güven vermiyor gibiydi.Aracın rengi ve geliş tarihi ise beni en cezbeden konulardı.çünkü onun dışında her bayii ancak Aralık sonu ocak başı araç geleceğini ve anca beyaz renk olduğunu söylüyordu. Mersin bayiisi müşteri temsilcisi çok şükür tanıdık çıktı da sonunu kestiremediğim,içime sinmeyen bir sipariş olacağına fazladan bir ay beklerim tanıdığımla hallederim mantığına girip Mersin bayiisinde karar kıldım. Saolsun ordaki MT de beni yanıltmadı ve bir kaç görüşme sonrasında aralık sonu gelecek araç stoğuna pasifik mavi Golf de sokturmuş.bu sayede doğru bir karar verdiğime bir kez daha sevindim (umarım sonuna kadar bu karardan pişman olmam) :) bu arada pasifik mavi seçeneğini tamamen burda siz arkadaşların resimlerine yorumlarına bakarak karar verdiğimi belirtmem gerekiyor.Renkler ve zevkler tartışılmaz tabii ama sanırım pasifik mavi sanırım sırf Golf için icat edilmiş :) eski aracım beyazdı 4,5 sene beyaz araca bindikten sonra insan farklı bir renk istiyor haliyle. hı yine beyaz olsaydı dünyanın sonu değildi ama şu an acayip şekilde içime sinmiş bir şekilde bekliyorum aracı. abimler ve müşteri temsilcisi dsg comfort ve sürüş paketli,ışık paketli al diye çok ısrar ettiler ama benim dsg gibi bir derdim hiç bir zaman olmadı.zatn aşırı km yapan biri değilim.benim için aracın doluluğu ve özellikle uled ve xenon farlar çok çok daha önem arz ediyor. dediğim gibi renk ve zevk meselesi biraz :)

Foruma kendimi tanıtma ve ilk giriş yazım nacizane bu şekilde arkadaşlar. Forumda yeni olduğum için bir yanlış veya hatalı bişeylere değindiysem affola. Her türlü bilgiye,fikre açığım. Aralık sonunda kısmet olursa aracı teslim aldığımda da hem resimleri ile hem izlenimlerim ile burda yine sizlere yazmak isterim. onun dışında da aktif olmaya çalışacağım.

Herkese selamlar & saygılar..

@Orhan Teşekkürler adaşım :) sizin hoş geldin mesajı yazdıınız sırada ben kendimi tanıtan uzun bi giriş yapıyordum :) forum kullanımı ve işleyişi hakkında bilgim çok az.hızlıca öğrenmeye çalışacağım ;) @Orhan Hoca

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Orhan

Hocam dostlar arasına hoşgeldiniz. Yazınızı baştan sona keyifle okudum. Pasifik mavi gerçekten güzel tercih olmuş ben şahsen çok memnunum aracımın renginden :)

Geri
Üst Alt