Ben Kimim? / Tanışma Konusu

Herkese merhaba,

Bu foruma, yeni arabam 2015 mavi comfortline 1.6 TDI hakkında bilgi toplarken ulaştım. Aracımı İstanbul Altur'dan aldım, teslimat yarın eğer aksilik çıkmazsa.

Seviyeli ve yardımcı tartışmaların olduğunu gördüm. Emeği geçen herkese teşekkürler. Yeni arabam hakkında epeyce sorum olacak, umarım fazla sıkıcı olmaz  :)   Özellikle composition media ile ilgili Android Auto ve mirrorlink kullanımı hakkında epeyce merak ettiklerim var. Bunları ilgili forumlarda tartışacağım. Cevaplarınız için şimdilen teşekkürler.

maviŞimşek

mavişimşek dedi:
Herkese merhaba,

Bu foruma, yeni arabam 2015 mavi comfortline 1.6 TDI hakkında bilgi toplarken ulaştım. Aracımı İstanbul Altur'dan aldım, teslimat yarın eğer aksilik çıkmazsa.

Seviyeli ve yardımcı tartışmaların olduğunu gördüm. Emeği geçen herkese teşekkürler. Yeni arabam hakkında epeyce sorum olacak, umarım fazla sıkıcı olmaz  :)   Özellikle composition media ile ilgili Android Auto ve mirrorlink kullanımı hakkında epeyce merak ettiklerim var. Bunları ilgili forumlarda tartışacağım. Cevaplarınız için şimdilen teşekkürler.

maviŞimşek
Hoşgeldiniz Hocam :)   Aracınız hayırlı olsun şimdiden :)

Siz sorun biz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım :)

mavişimşek dedi:
Herkese merhaba,

maviŞimşek
Değerli Hocam;

Dostlar arasına hoş geldiniz.

Umarım aradığınızdan fazlasını bulacağınız bir paylaşım platformu olsun. ;)

@mavişimşek

Hocam öncelikle hoşgeldiniz, eğer özel değilse neden yılbaşından önce aldığınızı öğrenebilir miyim, cünkü mtvden dolayı 499,5 TLlik bir kaybınız olacak.

Hoşbulduk, sıcak karşılama için çok teşekkürler.  @MSE hocam sağolun. Benzinden az çekmedik inanın. Yılda 25-30 bin yapıyorum. 1.4 ne kadar yakmıyor deseler bile, vir dizelin sunduklarını vereceğini sanmıyorum.

@crash

Hoş geldiniz hocam, ben de mühendisim bi ara bende satış temsilciliğine mi başvursam diye düşünmedim değil ama cevre baskısını yenmek kolay olmayacaktı ben de hiç bulaşmadan vazgeçtim :)

Hakan20 dedi:
Hoşbulduk, sıcak karşılama için çok teşekkürler.  @MSE hocam sağolun. Benzinden az çekmedik inanın. Yılda 25-30 bin yapıyorum. 1.4 ne kadar yakmıyor deseler bile, vir dizelin sunduklarını vereceğini sanmıyorum.
Hocam benim gözlemlerime göre şuan eski dizel aracıma göre ortalamam 0,5-1 litre civarında daha fazla.

Üstteki tablo yılda 20.000 km'ye göre hesaplandı

Alttaki tablo ise yılda 30.000 km'ye göre.

330d7a7d6f06fe94a6bb6e53b1d3e784.jpg

Dizel aracı satarken tabiki daha pahalıya satacaksınız ancak araç kredi ile alınıyorsa 12.900 TL lik fark nedeniyle geri ödeme tutarınız da oldukça yükselecektir. Bir de benzinli motorun sessizlik faktörü ve bağımsız süspansiyon farkı var :)

Haklısınız eski benzinli motorlar  hepimizi üzüyordu malesef. Opel'in 1.4 Turbo'su halen de üzüyor ancak TSI motorlar çok farklı emin olun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dogru konudur umarim, forumu uzun zamandir takip ediyorum, ismim Burak. Donanimhaberden de isimleri taniyorum az cok:)

Kendim astra kullaniyorum, ailede bir de golf 7 1.2 bulunuyor. Simdi kendi aracimi satisa cikardim, mevcut golfu ben kullanacagim, bir adet de 2016 model highline bekliyoruz tahminen subat-mart arasi gelir sanirim. Yani golf 7 leri ikiliyoruz kismetse:)

Tekrar merhabalar[emoji106]

volumecontrol dedi:
Dogru konudur umarim, forumu uzun zamandir takip ediyorum, ismim Burak. Donanimhaberden de isimleri taniyorum az cok:)

Kendim astra kullaniyorum, ailede bir de golf 7 1.2 bulunuyor. Simdi kendi aracimi satisa cikardim, mevcut golfu ben kullanacagim, bir adet de 2016 model highline bekliyoruz tahminen subat-mart arasi gelir sanirim. Yani golf 7 leri ikiliyoruz kismetse:)

Hoşgeldiniz Burak Hocam :)

volumecontrol dedi:

Değerli Burak HOcam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

@volumecontrol

Burak hocam Golf Tutkunu dostlar arasına Hoşgeldiniz :)

MSE dedi:
Hocam benim gözlemlerime göre şuan eski dizel aracıma göre ortalamam 0,5-1 litre civarında daha fazla.

Üstteki tablo yılda 20.000 km'ye göre hesaplandı

Alttaki tablo ise yılda 30.000 km'ye göre.

330d7a7d6f06fe94a6bb6e53b1d3e784.jpg

Dizel aracı satarken tabiki daha pahalıya satacaksınız ancak araç kredi ile alınıyorsa 12.900 TL lik fark nedeniyle geri ödeme tutarınız da oldukça yükselecektir. Bir de benzinli motorun sessizlik faktörü ve bağımsız süspansiyon farkı var :)

Haklısınız eski benzinli motorlar  hepimizi üzüyordu malesef. Opel'in 1.4 Turbo'su halen de üzüyor ancak TSI motorlar çok farklı emin olun.

Değerli Muhammed Hocam;

Gerçekten güzel bir hesaplama. Sanırım Online siteler var artık buna imkan veren?

Dizelin kısa mesafelerde de kullanılmaması gerekiyor. Hem DPF nedeniyle hem de motorun efektif ısıya ulaşmadığı için yüksek yakıt tüketeceği için.

Dizelin, "az yakar" şeklindeki psikolojik etkisine hiç bir benzinli araç ne yazık ki sahip değildir.

Ne zaman ki İ30 dizel alınır 9 litre yakarak 1.4 TSI'dan fazla yaktığı yaşanarak öğrenilir o zaman bu ön yargı kırılabilir. 8D

volumecontrol dedi:

Tekrar merhabalar
emoji106.png
Hoş geldiniz aramıza. Golf kullanan bırakamıyor gibi ;)

Geri
Üst Alt