Ben Kimim? / Tanışma Konusu

MSE dedi:
@volumecontrol

Burak hocam Golf Tutkunu dostlar arasına Hoşgeldiniz :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dogru konudur umarim, forumu uzun zamandir takip ediyorum, ismim Burak. Donanimhaberden de isimleri taniyorum az cok:)

Kendim astra kullaniyorum, ailede bir de golf 7 1.2 bulunuyor. Simdi kendi aracimi satisa cikardim, mevcut golfu ben kullanacagim, bir adet de 2016 model highline bekliyoruz tahminen subat-mart arasi gelir sanirim. Yani golf 7 leri ikiliyoruz kismetse:)

Tekrar merhabalar[emoji106]
Değerli Burak HOcam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.
Dogru konudur umarim, forumu uzun zamandir takip ediyorum, ismim Burak. Donanimhaberden de isimleri taniyorum az cok:)

Kendim astra kullaniyorum, ailede bir de golf 7 1.2 bulunuyor. Simdi kendi aracimi satisa cikardim, mevcut golfu ben kullanacagim, bir adet de 2016 model highline bekliyoruz tahminen subat-mart arasi gelir sanirim. Yani golf 7 leri ikiliyoruz kismetse:)

Tekrar merhabalar[emoji106]
Hoşgeldiniz Burak Hocam :)
Cok tesekkurler herkese, toplu alinti yapabildim umarim.

Aslinda yeni golfcu sayilmam arac ilk parti golf 7lerden, ilk alanlardaniz. Yasim 29 bu arada[emoji16]

mavişimşek dedi:
Herkese merhaba,

Bu foruma, yeni arabam 2015 mavi comfortline 1.6 TDI hakkında bilgi toplarken ulaştım. Aracımı İstanbul Altur'dan aldım, teslimat yarın eğer aksilik çıkmazsa.

Seviyeli ve yardımcı tartışmaların olduğunu gördüm. Emeği geçen herkese teşekkürler. Yeni arabam hakkında epeyce sorum olacak, umarım fazla sıkıcı olmaz  :)   Özellikle composition media ile ilgili Android Auto ve mirrorlink kullanımı hakkında epeyce merak ettiklerim var. Bunları ilgili forumlarda tartışacağım. Cevaplarınız için şimdilen teşekkürler.

maviŞimşek
Aramıza hoş geldiniz hocam. Aracı alırken birkaç güzel foto bizim için iyi olur ;)

Teslim anındaki fotolara bakarken mutlu oluyor insan.

silvershadow dedi:
Hoşbulduk, sıcak karşılama için çok teşekkürler.  @MSE hocam sağolun. Benzinden az çekmedik inanın. Yılda 25-30 bin yapıyorum. 1.4 ne kadar yakmıyor deseler bile, vir dizelin sunduklarını vereceğini sanmıyorum.
Hocam benim gözlemlerime göre şuan eski dizel aracıma göre ortalamam 0,5-1 litre civarında daha fazla.

Üstteki tablo yılda 20.000 km'ye göre hesaplandı

Alttaki tablo ise yılda 30.000 km'ye göre.

Dizel aracı satarken tabiki daha pahalıya satacaksınız ancak araç kredi ile alınıyorsa 12.900 TL lik fark nedeniyle geri ödeme tutarınız da oldukça yükselecektir. Bir de benzinli motorun sessizlik faktörü ve bağımsız süspansiyon farkı var :)

Haklısınız eski benzinli motorlar  hepimizi üzüyordu malesef. Opel'in 1.4 Turbo'su halen de üzüyor ancak TSI motorlar çok farklı emin olun.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Değerli Muhammed Hocam;

Gerçekten güzel bir hesaplama. Sanırım Online siteler var artık buna imkan veren?

Dizelin kısa mesafelerde de kullanılmaması gerekiyor. Hem DPF nedeniyle hem de motorun efektif ısıya ulaşmadığı için yüksek yakıt tüketeceği için.

Dizelin, "az yakar" şeklindeki psikolojik etkisine hiç bir benzinli araç ne yazık ki sahip değildir.

Ne zaman ki İ30 dizel alınır 9 litre yakarak 1.4 TSI'dan fazla yaktığı yaşanarak öğrenilir o zaman bu ön yargı kırılabilir. 8D
Murat hocam bu excelde formüller kullanılarak oluşturulan bir tablo. Çok önceden bir forumda görmüştüm telefonuma kaydettim. İsterseniz mail atabilirim.

"Benzinli araba çok yakar" şeklindeki ön yargı maalesef zor kırılacak cinsten. Daha önce de bahsetmiştim, çalıştığım yerdeki arkadaşlar inanmıyorlar yakıt tüketiminin bu kadar düşük olabileceğine. Hadi yemeğe gidelim diyorum bindiriyorum arabaya açıyorum ilgili ekranı bak bakalım diyorum uzun süreli ne yakmış, yakıt aldıktan sonra ne yakmış... Bir de gidiş gelişteki ortalamamızı gösteriyorum, başka bir şey dememe gerek kalmıyor.

Bugün yine servisteydim kodlama yaparken yanan (şaka tabiki) sol kapı üstündeki LED'imi değiştirdiler.

Yaklaşık bir buçuk saat bekledim, servis danışmanımı oyaladım muhabbet ettim durdum :) Orada bulunduğum süre içerisinde 3 kişi DPF arızası şikayetiyle servise geldi. Sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi tamamen kısa mesafeli kullanımdan kaynaklanıyor. Bu DPF yüzünden olduğunu düşündüğüm, canım Türkiyem'in ikinci el dizel araç piyasasında "km uzun yolda yapılmıştır" diye bir tabir bile var :)

@MSE

Sizi kazandık çok şükür

ama  bu formülü de foruma kazandırmak mümkün müdür?

işte onu düşünüyorum..

Ne dersiniz Yusuf Üstadım? @yusuf

Sıcak karşılama için teşekkürler  :)

berreday dedi:
@mavişimşek

Hocam öncelikle hoşgeldiniz, eğer özel değilse neden yılbaşından önce aldığınızı öğrenebilir miyim, cünkü mtvden dolayı 499,5 TLlik bir kaybınız olacak.
Evet, bunu Altur'la konuştuk ama sanırım 2016 için taşıtların teslimiyle alakalı bir gecikme olacakmış, yeni ehliyet kanunuyla alakalı bir durum. 2016ya bırakırsam Ocak 20 den önce alamayacaktım arabamı, ayrıca vergi falan da artıyormuş, biz de bu sene alalım dedik. Bakalım hayırlısı.

Aramıza hoş geldiniz hocam. Aracı alırken birkaç güzel foto bizim için iyi olur ;)

Teslim anındaki fotolara bakarken mutlu oluyor insan.
Bunu umutmayayım, inşallah yarın birkaç resim post ederim.

Ufak soru: aracımı teslim alırken dikkat etmem gereken bazı noktalar forumda listelenmiş, özellikel dikkat etmem gereken bişey var mı?

HGS, OGS siz köprüyü sanırım kaçak geçip sonra HGS alağım, plan bu, başka bir çözüm olabilir mi?

maviŞimşek

Hoşgeldiniz

Aracınız şimdiden hayırlı olsun inşallah. En kaliteli Golf Grubuna katıldığınıza emin olabılırsınız:)

@mavişimşek

Hocam bende Mahmutbey gişelerden kaçak geçmiştim bi süre içinde aldığınızda sorun kalmıyormuş fakat ben yine otoban çıkışında almıştım, sonrasında hesaptan düşeceğini söylemişti yetkili arkadaş.

Herkese Merhaba,

Ben de Golf'ü olanlar arasına katıldım. Aracım yarın İstanbul'da olacak ve 4-5 Ocak gibi ''Ankara Şaşmaz'' bayinden teslim alcam bi aksilik olmazsa. Burayı daha önce bilmiyordum, youtube'de Can'lı testin videolarına bakıp golf hakkında bilgi almaya çalışırken kendimi burada buldum  :) (iyi ki de gelmişim) Her türlü öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Herkese hayırlı günler.

Bu arada aracım ; Golf 1.2 TSI-Comfortline Manuel,Beyaz  sadece Sunruf yok full paket diyebiliriz.

Serkan ben istanbuldan, 1.2 TSI Comfortline Uranüs Gri ile herkese selam.

Geri
Üst Alt