Golf 8 vites kolu arızası

Serkanbey

Yeni Üye
İsim
Serkan
Araç
Golf 8
Merhabalar . Vites kolu arızası yaşıyorum birden yandı.Anlık yakmış olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli yanmıyo arıza lambası kullanmayınca 4 5 saat yakıyo sonra kullandıktan sonra sönüyo daha önce yaşayan var mı önemli bi arıza mı süreçleri nelerdir? Bilen varsa bilgisini benimle paylaşırsa sevinirim . Araç daha 18 bin km de bu kmde midemi bulandırdı açıkcası bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Japon/Koreliler ‘in satış anlamında ana pazarı amerika olduğu aman araç bozulmasın, sorun çıkarmasın mantığıyla ürettikleri için araçlarda tasarım, mühendislik kocaman sıfır, bu devirde neyin kafasını yaşıyorlar ise hala atmosferik motorlu araç üretiyorlar, (Lexus, Acura gibi premium segmenttekii araçlar hariç)

Japon’ların araba, elektronik eşya viski üretimi, tarım (meyve / sebze üretimi) sanki kapitalist düzen ideolojisi kendi içlerinden çıkmış gibi öyle bir benimsemişler ki en büyük kapitalistim diyen halt etmiş, öyle bir benimsemişler ki inanamazsınız,

70 yıldır viski üretiyoruz diye bir kısım gurme geçinen insanı enayi yerine koydular, Oysa ki ürettikleri viski falan yoktu yalan dolan, İskoçya’dan getirdikleri viskileri japon viskisi diye şişeleyip millete 500 $ ‘a satıp kerizliyorlardı, Aynı kalite de işkoç viskisini piyasada $100 bulunabiliyordu, İşin daha vahim yanı 300 yıldır viski üreten (aslında daha eskiye dayanıyor), 100’lerce yıllık tecrübe, birikim, milyon dolar verseler satmayacakları eski özel tariflere sahip olan viski’nin anavatanı iskoçlarda olmayan kibir, kendini beğenmişlik,, Japon da öyle bir kibir var ki 70 yıldır milleti kandırmaları yetmezmiş gibi sanki viski’nin mucidi de kendileri mişş zannedersiniz,

200-1.000 dolar a meyve satan çekik gözlü japonlardan bahsediyoruz, Evet yanlış duymadınız gerçek, adamlar organik ve hava kirliliği olmayan özel ortamda yetişmiş meyve ağaçlarını, 1 yıl da 100 meyve veren ağacın, meyvelerini, ultra lezzetli olsun diye 80 meyveyi olgunlaşmadan budayıp ağacın tüm lezzetini kalan 20 meyveye vermesi gibi, hatta yeri geliyor 99 meyve budayıp ağacın tüm lezzeti tek 1 meyveye vermesi gibi uğraşlar ile ultra sapık mantelite sahibidirler bu çekik gözlü bodur adamlar.. 😊 Neyse konuyu çok dağııtık..
Sen bir harikasın. İyiki çekik gözlülerin viskisinden tatmamışım. Çakllarabak 😁😁

Upvote 0

Ben servisin doğuş merkezden bir miktar indirim alacağını düşünüyorum, Forumda indirim ile yaptıran arkadaşlar vardı, İndirim yapsalar da 5 bin e düşmezler, kendinizi 8-13 bin lira arası bir fiyata şimdiden hazırlayın,

Ayrıca 2 parça değil 3 parça değişiyor;
-vites kontrol ünitesi (orta konsoldaki vites seçici joystick)
-vites mekanizması ünitesi
-vites teli başlığı

Bu 3 parçanın turarı 32.200 lira civarı tutuyor fakat bir de işçilik ücreti var, Serviste yakın zamanda indirim ile 9-10 bin lira ödeyen olmuştu.
Ben o civarda ödemeye razıyım açıkçası 😳

Upvote 0
Ben şikayetvar a falan yazdım diye sanırım servis bana parçayı bile getirmiyor şimdi ne yapmam lazim

Upvote 0
Ben Almanya vw gene ve şikayetvara yazdım diye yetkili servis bana artık parça bile getirmiyor 😄 Ankara'da bir usta yazmıştı buraya parça değişmi yapmadan tamir ediyorum diye daha olmazsa ona giderim. Ayrıca servis bu şekilde de kullanırsın uyarı vermesi disinda sorun olmaz demişti.

Upvote 0
Son düzenleme:
Upvote 0
Bana servis dönüş yapmadı, vites kolu arızası ile sürmeye devam ediyorum. Bu sıkıntıyı yaşayan diğer arkadaşlar siz ne yaptınız?

Upvote 0
Servis bu gün beni aradı 35 bin TL lik ücreti 21500 TL + 7500 TL yıllık bakım yaptırarak kabul ettiler. Toplamda 29 bin TL

Upvote 0
Servis bu gün beni aradı 35 bin TL lik ücreti 21500 TL + 7500 TL yıllık bakım yaptırarak kabul ettiler. Toplamda 29 bin TL
buraya kadar tamam
29 Bin !!!!

Bu arabaya
Bu markaya (vw)
Bu distrübütöre (doguş)
Bu yetkili servise (xxxx her ne ise)

Hakkınızı helal edermisiniz ?

Ben olsam arabayı şutlar

Bi daha da bu markanın yanından yakınından geçmezdim !!

Birde almanyaya +doguşa ispiyon / gambazlama yapıldığı icin naza gelmeler artistikler küsmeceler falan

Bozulmayan vw e binilir gecilir

bu sekilde Alakasız bozulanı cenaze namazını bile kılmadan gömüp şutlayacaksın

Upvote 0

buraya kadar tamam
29 Bin !!!!

Bu arabaya
Bu markaya (vw)
Bu distrübütöre (doguş)
Bu yetkili servise (xxxx her ne ise)

Hakkınızı helal edermisiniz ?

Ben olsam arabayı şutlar

Bi daha da bu markanın yanından yakınından geçmezdim !!

Birde almanyaya +doguşa ispiyon / gambazlama yapıldığı icin naza gelmeler artistikler küsmeceler falan

Bozulmayan vw e binilir gecilir

bu sekilde Alakasız bozulanı cenaze namazını bile kılmadan gömüp şutlayacaksın
Mesajı yeni okudum çok teşekkür ederim. Gerçekten bir de telefonda azarlar gibi konuşmaları, inşallah başka bir arıza çıkmaz falan diye tehditvari konuşmaları gerçekten çok soğuttu beni volkswagenden.

Upvote 0

Geri
Üst Alt