Golf 8 vites kolu arızası

Serkanbey

Yeni Üye
İsim
Serkan
Araç
Golf 8
Merhabalar . Vites kolu arızası yaşıyorum birden yandı.Anlık yakmış olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli yanmıyo arıza lambası kullanmayınca 4 5 saat yakıyo sonra kullandıktan sonra sönüyo daha önce yaşayan var mı önemli bi arıza mı süreçleri nelerdir? Bilen varsa bilgisini benimle paylaşırsa sevinirim . Araç daha 18 bin km de bu kmde midemi bulandırdı açıkcası bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Aynı sorun için Ankara/Çankaya Doğuş Oto'ya başvurdum. Aracım 2021 model, 41.600 km'de ve tüm servis bakımları yapılmış olmasına rağmen, 30.000 TL değişim ücreti çıkıyor. Anlaşılan, iyi niyet garantisi vb. tamamen hikaye gibi görünüyor. Bu saatten sonra aracın yetkili servis bakımlı olmasının pek bir avantajı yok gibi.
ankarada başka servise gidin. arcaya gidin bir de oradan fiyat alın biraz sert falan çıkışın

Upvote 0

Doğuş Oto genel müdürlükten aradılar zaten size ilave 10 000 TL indirim yapılmış diyorlar :).

Upvote 0
Ben hala arızalı şekilde kullanıyorum . On gündür sorun yoktu. Dün kafam karışık sen sürmeye devam et dedi 😂

Upvote 0
@omerg servise bakım yaptıranların aldıkları fiyatlara bakınca (benim garanti bitti, servise gitmiyorum) gerek görmedim.
Dişarda parça değişmeden 5 bine yapışan tamirat için servise neden 30 vereyim ki.

Upvote 0
Telefonla aradım sadece tespite bile 2k küsür ücret talep ettiler. Dedim değişecek parçalar belli, sonra parçacıyı bağladılar oda benzer fiyatlar söyledi. :(
Mayıs ayında arca üçüncü bakımla beraber (bakım 8 bin tl) 18 bin istemişti vites kolu ve mekanizmasına, normalde 30 küsürdü galiba. Yaptırmamıştım o zaman vites kolunu kendim çıkma alıp değiştirdim ara ara hala veriyor arıza. Şimdi SOS başladı ama maalesef ona ne yapacağım bilmiyorum.

Upvote 0
Ben hala arızalı şekilde kullanıyorum . On gündür sorun yoktu. Dün kafam karışık sen sürmeye devam et dedi 😂
Ben bu hatayı almaya başladıktan birkaç hafta sonra sürüşte sürekli uyarı gelip gidiyordu. Sinir bozucu bir hal almıştı. Bendeki duruma benzer birşey olursa gitgide sıklaşıyor uyarılar.

Mayıs ayında arca üçüncü bakımla beraber (bakım 8 bin tl) 18 bin istemişti vites kolu ve mekanizmasına, normalde 30 küsürdü galiba. Yaptırmamıştım o zaman vites kolunu kendim çıkma alıp değiştirdim ara ara hala veriyor arıza. Şimdi SOS başladı ama maalesef ona ne yapacağım bilmiyorum.
SOS hatası bazen kapalı otoparka parkedildiğinde ya da bağlantı kopması yaşandığında olabiliyor. 1-2 hafta bekleyin düzelebilir. En azından bende öyle olmuştu.

Upvote 0
Ben bu hatayı almaya başladıktan birkaç hafta sonra sürüşte sürekli uyarı gelip gidiyordu. Sinir bozucu bir hal almıştı. Bendeki duruma benzer birşey olursa gitgide sıklaşıyor uyarılar.

SOS hatası bazen kapalı otoparka parkedildiğinde ya da bağlantı kopması yaşandığında olabiliyor. 1-2 hafta bekleyin düzelebilir. En azından bende öyle olmuştu.
Yok hocam bu seferki uzun süre geçmedi Ankara’da bir özel serviste yazılım attırdım öyle düzeldi

Upvote 0
Konuyla ilgili forum dışı bilgi aradım. Bazı forumlarda golf 7 lerde buna benzer kronik hata olduğu,( adına mikro şartel demişler, ne olduğu hakkında bilgim yok) sürüşe engel olmadığı o süreçtede kronik sorun olduğunun kabul edilmediği konuşulmuş. Doğru düzgün bilgi yok. Servis parça değişmeyi sever neden sevmesin. Belkide tamiratı kolay birşeydir. Ancak planlı yıpratma, planlı eskitme bir strateji ve bilimsel bir gerçektir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt