Güncel Bakım Masrafları

[
Herkese selamlar,
Bugün Ankara Arca da bakımlar yapıldı.
Araç çıkınca aracın güvenlik kamerasından işlemleri izleyim dedim, ne yazık ki manzara pek hoş değil,
Aracı stajyer çocuk alıyor, fren pedalına tekme atar gibi çok sert şekilde defalarca basıyor , ardından aracın durdurmadan sürekli R-D R-D yapıyor aracı sektiriyor, 1dk boyunca selektör atıyor servisteki diğer personele, firizbi çevirir gibi direksiyonu sağ sol sağ sol yapıyor.
Ben bunların bir test prosüdürü olduğunu düşünmüyorum, araçlara kötü davrandıklarını düşünüyorum, tekrar gitmeyeceğim büyük ihtimalle.

Garanti işlerini falan çok takmaya gerek yok, yetkili olabilirler fakat etkili değiller.

Servis kabul kısmındaki arkadaşlar çok iyiler fakat işin perde arkasındaki ustalara veya stajyerlere kesinlikle güvenim 0

Servis kabuldeki arkadaşlar ın kibarcık ağızlarını/ cilvelerini / dillerini yesinler!

Çakal esnafların nezaket tiyatrosu

Herkese selamlar,
Bugün Ankara Arca da bakımlar yapıldı.
Araç çıkınca aracın güvenlik kamerasından işlemleri izleyim dedim, ne yazık ki manzara pek hoş değil,
Aracı stajyer çocuk alıyor, fren pedalına tekme atar gibi çok sert şekilde defalarca basıyor , ardından aracın durdurmadan sürekli R-D R-D yapıyor aracı sektiriyor, 1dk boyunca selektör atıyor servisteki diğer personele, firizbi çevirir gibi direksiyonu sağ sol sağ sol yapıyor.
Ben bunların bir test prosüdürü olduğunu düşünmüyorum, araçlara kötü davrandıklarını düşünüyorum, tekrar gitmeyeceğim büyük ihtimalle.

Garanti işlerini falan çok takmaya gerek yok, yetkili olabilirler fakat etkili değiller.

Servis kabul kısmındaki arkadaşlar çok iyiler fakat işin perde arkasındaki ustalara veya stajyerlere kesinlikle güvenim 0
Triger kayışımı dahil, üşenmeyip oturup garajımda kendim değiştirmemin sebeblerinden. Ağlamakta usta olmuş zibidi çırakların, işini sevmemesi, mala cana umrunda olmadan tepki göstermesi. Ayrıca yetkili servisin parçasıda ücreti de benim için yüksek :s

Çorum Ahlatçı yetkili servisten, 2021 tiguan aracım için yağ, filtre ve hidrolik yağı için 7.6** teklif almıştım, bugün aradığımda 8.126 TL olarak teklif iletti. Burada defalarca konuşuldu/muştur ancak yetkili servise gitmemin benim için ne faydası bilen var mı? aracımın garantisi bitti diye biliyorum.
Parça değişim/tamirat vb durumlarda servis bakımlı olduğu için bazen makul indirim yapabiliyorlar. Bakım parçalarına 500 tl zam mı gelmiş neden fiyat yükseltmişler...

Parça değişim/tamirat vb durumlarda servis bakımlı olduğu için bazen makul indirim yapabiliyorlar. Bakım parçalarına 500 tl zam mı gelmiş neden fiyat yükseltmişler..
1 ay içerisinde zam geldi dediler ama inanasım da gelmiyor artık. Hatta verdiğimiz teklif bugün için zam gelebilir bile dendi. Teşekkürler hocam.

2018 model 77800 km de golf 1.4 tsi antifiriz yenilemek için bugün teklif aldım %25 indirimli olarak 1945 TL fiyat verdiler yapılacak işlem meşakkatli mi özel serviste yaptırsam ortalama ne tutar

2018 model 77800 km de golf 1.4 tsi antifiriz yenilemek için bugün teklif aldım %25 indirimli olarak 1945 TL fiyat verdiler yapılacak işlem meşakkatli mi özel serviste yaptırsam ortalama ne tutar
Özel serviste yaptırın bence. Sistem hava yapmasın kâfi. Araç rolantide çalışıyorken Antifiriz kabına dönüş hortumunu çıkarıp boş bir kaba eski antifiriz akarken yenisini üst kapağı açıp ordan ilave ederek bu işi sorunsuz siz kendiniz bile halledebilirsiniz ama yanınızda 1 kişi daha olursa sağlıklı olur. Youtube da videoları var. İzleyebilirsiniz. Burda en önemli nokta ise, yeni antifirizin aracınıza uyumlu olması. Castrol un radicool g12 ya da g12+ kırmızı antifirizi olur sanırım sizin araca. Siz yine de hangisi sizin araca uyumlu olur bi araştırın. Özel servis de en fazla 300-400 ister bu işe. Fazlasını isteyen özel servis helal ekmek peşinde değildir.

Özel serviste yaptırın bence. Sistem hava yapmasın kâfi. Araç rolantide çalışıyorken Antifiriz kabına dönüş hortumunu çıkarıp boş bir kaba eski antifiriz akarken yenisini üst kapağı açıp ordan ilave ederek bu işi sorunsuz siz kendiniz bile halledebilirsiniz ama yanınızda 1 kişi daha olursa sağlıklı olur. Youtube da videoları var. İzleyebilirsiniz. Burda en önemli nokta ise, yeni antifirizin aracınıza uyumlu olması. Castrol un radicool g12 ya da g12+ kırmızı antifirizi olur sanırım sizin araca. Siz yine de hangisi sizin araca uyumlu olur bi araştırın. Özel servis de en fazla 300-400 ister bu işe. Fazlasını isteyen özel servis helal ekmek peşinde değildir.

YouTube dan baktım babamla beraber halledebilirim diye düşünüyorum ama sanırım toplam 7.5 litre alıyor mersin de yaşıyorum %50 karışım ile yapsam 4 litre civarı antifriz demek maliyet olarak da motul ün ürünleri 5 litresi 1250 tl gibi fiyatları var saf su ile beraber servisin fiyatına yaklaşacak gibi . Bu şartlarda servis daha mantıklı geldi aslında. Antifriz kodu sanırım g13 ben g13 kodlu antifrizlere baktım internetten

YouTube dan baktım babamla beraber halledebilirim diye düşünüyorum ama sanırım toplam 7.5 litre alıyor mersin de yaşıyorum %50 karışım ile yapsam 4 litre civarı antifriz demek maliyet olarak da motul ün ürünleri 5 litresi 1250 tl gibi fiyatları var saf su ile beraber servisin fiyatına yaklaşacak gibi . Bu şartlarda servis daha mantıklı geldi aslında. Antifriz kodu sanırım g13 ben g13 kodlu antifrizlere baktım internetten
Hocam 7.5 litre konusunda bi sıkıntı var gibi. Bu araçlar toplamda 3 litre antifiriz alır. Dahasını almaz. Marka konusunda tercih sizin

Hocam 7.5 litre konusunda bi sıkıntı var gibi. Bu araçlar toplamda 3 litre antifiriz alır. Dahasını almaz. Marka konusunda tercih sizin
Ben biryerde okumuştum ama acaba yanlış mı aklımda kaldı tekrar foruma bir bakayım eski konulara . Marka konusunda bilindik birşey olsun istiyorum o yüzden. teşekkür ederim.

Kardeşimin 2021 Polo 1.0 tsi aracına 45 bin km bakımı yapıldı. KDV dahil tutar 5800 tl.

Bana söylediğinde hava filtresi var sanıyordum ama servis değiştirmemiş, sormamışlar da. Yakın zamanda kendimiz değiştiririz. Ön fren balatası değişimine ise 5 bin tl demişler. Servis fiyatları iyice koptu gidiyor.

1719598703196.png

Servis antifrizi değiştirirken araç sahibine (VW marka temizlik sıvısı) ile sistemin temizlenmesini öneriyor,

Bunu kesinlikle yaptırmayınız.!! Hem çok pahalı bir sıvı bu (yaklaşık 6-7 bin lira) Evet sadece temizlik sıvısı bedeli için faruraya 6-7 bin lira yazıyorlar (işçilik hariç), hem de o temizlik sıvısı ile temizlik yaptıktan sonra soğutma sisteminin içini saf su ile çok çok iyi durulama yapmaları lazım ama bunu yani durulmayı düzgün yapmıyorlar, Bu temizlik sıvısı ağır temizlik kimysalları içerdiği için ve iyi durulama yapmadıkları için soğutma sisteminin içinde kalıyor.! İyi durulama yapmadıkları için orta vadede aracın soğutma sistemi bileşenleri zarar verecektir, (tecrübe ile sabittir arkadaşın aracını bu temizlik sıvısı ile temizlediler, düzgün şekilde durulama yapmadıkları için sistemin içinde kalan temizlik sıvısı 1 hafta içinde yeni antifirizin rengininin bozulmasına sebeb oldu, araç 2. kez serviste gitti tekrardan antifiriz değişti, 1 hafta sonra yine antifriz rengi pembeden turuncuya döndü, tekrardan servise gitti 3 kez antifriz değiştirmek zorunda kaldı),

Sadece eski sıvıyı (eski antifrizi) boşaltıp, (yeni antifriz ve saf su ile) doldurmalarını isteyiniz, Eski antifriz kalıntılantından kurtulmak için “sadece saf su” ile durulama yapsınlar. En iyi temizlik saf su ile yapılır, saf su zaten pahalı bişey değil, Temizlik işlemi için gerekiyorsa 10-15 Litre saf su kullansınlar ama o VW marka temizlik sıvısı ile asla yaptırmanız, Ve bilgisayar ile sistemdeki havayı alsınlar.
geçen gün youtube da hiç antifiriz kullanılmamış araca yeni sahibi antifriz eklemişti , aracın radyatöründen ve diger parçalardan kireç fışkırıp kulllanılmaz hale getirmişti , sizin dediğiniz safsu ile yıkama bu durumu engeller mi

Geri
Üst Alt