Güncel Bakım Masrafları

Evet hocam yılbaşından bu yana öyleymiş. Yaptırınca farkediyor insan. :) Muayene 1821 TL + egzos emisyon 256 TL

256 lira tsi araca egzoz muayenesi haram olsun

E-tsi olsa beleş olacak (akıl fikir mantık??)

Elhamdülıllah müslümanım diyen oğlan cocuguna sünnet muafiyetide getirir bunlar

Herkese selamlar,
Bugün Ankara Arca da bakımlar yapıldı.
Araç çıkınca aracın güvenlik kamerasından işlemleri izleyim dedim, ne yazık ki manzara pek hoş değil,
Aracı stajyer çocuk alıyor, fren pedalına tekme atar gibi çok sert şekilde defalarca basıyor , ardından aracın durdurmadan sürekli R-D R-D yapıyor aracı sektiriyor, 1dk boyunca selektör atıyor servisteki diğer personele, firizbi çevirir gibi direksiyonu sağ sol sağ sol yapıyor.
Ben bunların bir test prosüdürü olduğunu düşünmüyorum, araçlara kötü davrandıklarını düşünüyorum, tekrar gitmeyeceğim büyük ihtimalle.

Garanti işlerini falan çok takmaya gerek yok, yetkili olabilirler fakat etkili değiller.

Servis kabul kısmındaki arkadaşlar çok iyiler fakat işin perde arkasındaki ustalara veya stajyerlere kesinlikle güvenim 0
Korkunç..

Önümüzde ki ay araçda koltuk sıkıntısı için Arca yı düşünüyordum. Fikirler karıştı.

Stajyer olabilir ama onları sürekli takip eden başustası olmalı. Kıyamadığımız araçlara böyle davranmaları hiç ama hiç hoş değil.

Sizin belki aramışlardır yada illa ki arayacaklardır. Değerlendirme nedeniyle. Bu durumu kesinlikle belirtin.

Edit: Düzeltme yazısı

Yetkili servis olumlu çözümcü davranışıyla sorun arkadaşın çözülmüş. Arcaya ben de teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Korkunç..

Önümüzde ki ay araçda koltuk sıkıntısı için Arca yı düşünüyordum. Fikirler karıştı.

Stajyer olabilir ama onları sürekli takip eden başustası olmalı. Kıyamadığımız araçlara böyle davranmaları hiç ama hiç hoş değil.

Sizin belki aramışlardır yada illa ki arayacaklardır. Değerlendirme nedeniyle. Bu durumu kesinlikle belirtin.

Aşağıda düzeltme yaptım,

Son düzenleme:
Düzeltme:
Az önce Arca Ünal Bey servis danışmanı tarafından telefon aldım. Yaşadığım olayla alakalı şikayetim üzerine özür dilediler. Bende kimseye yaptırım uygulanmasını istemedim ve özürlerini kabul ettim.
Buradan Ünal Bey e teşekkür ediyorum. Hatta kendisi bu forumdaki yorumlarımı görmüş, bu beni oldukça mutlu etti, demek ki bu forum sayesinde memnuniyetimizi, şikayetimizi ve kendi fikirlerimizi başarılı şekilde insanlara aktarabiliyoruz.

Daha sonra
Vw Türkiye 444 numaradan da arandım, orada şikayetim ile ilgili bilgi aldılar, sorunu servis danışmanı ile çözdüğümüzü söyledim, teşekkür ettiler ve kapattık.

Son düzenleme:
8/10 yaşındaki araca yeni araçtan daha kibar davranıyorlar serviste. Eski araçların kampanya vs ile servis ücretleri dişarıya göre mantıklı olsada yeni araçlar çok pahalı.

Bugün servise uğradım randevu almak için. En fazla 10 gün sonrasına randevu verebiliyorlarmış geçen sene en erken 2,5 hafta sonrasına verdikleri için gidip randevu alayım dedim. Randevu alamadım ama en azından resepsiyondan fiyat teklifi almayı başardım.
2017 Golf 1.6 TDI 115 HP için;
Yağ, hava, polen, yakıt filtresi + Motor yağı + Karter tapası + Cam suyu + Fren hidroliği değişimi indirimsiz haliyle 15.000 TL (bu fiyatı duyunca küsüratları aklımda tutamadım)
İndirimli haliyle 11.000 TL'ye denk geliyor denildi.

Düzeltme:
Az önce Arca Ünal Bey servis danışmanı tarafından telefon aldım. Yaşadığım olayda bahsettiğim stajyer sandığım kişi aslında oranın çalışanıymış, şikayetim üzerine çalışan arkadaş ile konuşulmuş, özür dilediler. Bende kimseye yaptırım uygulanmasını istemedim ve özürlerini kabul ettim.
Buradan Ünal Bey e teşekkür ediyorum. Hatta kendisi bu forumdaki yorumlarımı görmüş, bu beni oldukça mutlu etti, demek ki bu forum sayesinde memnuniyetimizi, şikayetimizi ve kendi fikirlerimizi başarılı şekilde insanlara aktarabiliyoruz.

Daha sonra
Vw Türkiye 444 numaradan da arandım, orada şikayetim ile ilgili bilgi aldılar, sorunu servis danışmanı ile çözdüğümüzü söyledim, teşekkür ettiler ve kapattık.
Bir kalp kaptı. 😍

Bu jestten sonra bakımlarda
Zubizu indirimi istemeden direk fatura bedelini ödeyerek
Üzerine 1000 lirada bahşiş atmak yakışır bizlere. (Kullanıcı iyi niyeti)

Yaşasın vw- türkiye distrübütörü ve onun bayileri

Olmasalardı vw araçlara binemezdik ..

Bu jestten sonra bakımlarda
Zubizu indirimi istemeden direk fatura bedelini ödeyerek
Üzerine 1000 lirada bahşiş atmak yakışır bizlere. (Kullanıcı iyi niyeti)

Yaşasın vw- türkiye distrübütörü ve onun bayileri

Olmasalardı vw araçlara binemezdik ..
:D :D

Şu müdürler varya hepsi aynı. Aynı eğitimi almışlar. Müşteriler de düşüyor maalesef özür hikayelerine. Özür dilememek için hata yapmayacaksın! Kural net ve basit. Asla aynı servise aracınızı götürmeyin, benden tavsiye..

Düzeltme:
Az önce Arca Ünal Bey servis danışmanı tarafından telefon aldım. Yaşadığım olayla alakalı şikayetim üzerine özür dilediler. Bende kimseye yaptırım uygulanmasını istemedim ve özürlerini kabul ettim.

Daha sonra

Yaptırım yoksa caydırıcılık da yok. Caydırıcılık yoksa aynı şekilde devam ederler. Böyle olunca sıra başka araçlara/kurbanlara geçmeye devam eder maalesef...

Videoda görüp yazdıklarınızdan sonra bu kadar alttan almanızı anlayamadım. Bırakın yapılan saçmalıkları, ben sırf o videoyu izlemek için harcadığım vakitten dolayı özrü kabul etmezdim. Kim ne yanlış yaptıysa cezasını çeksin; çeksin ki bir daha kimseye yapamasın.

Ekleme: Üstüne üstlük mesajı da silmişsiniz. En altına düzeltme olarak eklemeniz daha şık olurdu; sonuçta bu davranışlardan dolayı bu servisin önünden geçmek istemeyecek bir sürü insan bu bilgiden mahrum kalacak. Yani haklıyken neredeyse "suçlu" hissetmenizi sağlayacak nasıl bir iletişim kurdular sizle merak ettim doğrusu.

Coluk çocuğu stajer veya cirak olarak çalıştırıyorsan sorumlulugunu da alacaksin

Suc varsa cezasi olmali ceza yoksa kimse akillanmaz

Basari varsa ödülü olmali

Yemin ederim benim çocuğum cirak/stajer olsa ve yapsa boyle bir kusuru isten atsalar hic acimam akillansin

Geri
Üst Alt