Güncel Bakım Masrafları

Merhabalar. Aracın bakımı için filtre elemanlarını şimdiden alayım dedim. Ustaparçacı gücenilir midir acaba? Daha önce alışveriş yapan olduysa veya duyumu olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

3'lü set fiyatına bakıyorum, 740 liraya geliyor. Geçen sene uzmanparça'dan almıştım arasında bayağı fark var, orada 970 lira civarında şu an.

Son düzenleme:

teşekkür ederim. Bir distribütör daha buldum bar oto liqui moly türkiye distribütörüymüş benim gibi sıkıntı çeken arkadaşlar için burada bulunsun.
Bar Oto, Mekato gibi firmalar distribütör adıyla satış yapıyor ama forumda geçmişte bu satıcılardan şikayeti olan yorumlar hatırlıyorum. Gözünüz kapalı alacağınız tek firma Egemot. Bu zamanda fiyatı “ucuz” olan üründen çekiniyorum ben. Aldıysanız hayırlı olsun, kesin dandik ürün gelecek diye bir kaide yok.

Bar Oto, Mekato gibi firmalar distribütör adıyla satış yapıyor ama forumda geçmişte bu satıcılardan şikayeti olan yorumlar hatırlıyorum. Gözünüz kapalı alacağınız tek firma Egemot. Bu zamanda fiyatı “ucuz” olan üründen çekiniyorum ben. Aldıysanız hayırlı olsun, kesin dandik ürün gelecek diye bir kaide yok.
Eskiden gelen sikayetlerden haberim yoktu hocam fakat türkiye distribütörü olarak 4 firma biliyorum ben attığım linkte de mevcut Mekato dediğiniz alt bayii olarak sınıflandırılan ufak işletmelerden biri galiba genel de bar oto ve egemottan dağılıyor türkiye piyasasına (ben öyle biliyorum)

link; https://www.liqui-moly.com/en/your-direct-path-to-us/tuerkiye.html

Merhabalar. Aracın bakımı için filtre elemanlarını şimdiden alayım dedim. Ustaparçacı gücenilir midir acaba? Daha önce alışveriş yapan olduysa veya duyumu olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

3'lü set fiyatına bakıyorum, 740 liraya geliyor. Geçen sene uzmanparça'dan almıştım arasında bayağı fark var, orada 970 lira civarında şu an.

Ustaparçacı hakkında bilgisi olan var mı acaba?

1.5 tsi 5.bakım. Doğuş oto çankaya. Normalde hava ve polen filtresi vs değişim olmayacaktı kendi tercihim değişmesini istedim.
Arka balataları maalesef eko seri kullanmışlar sistem öyle vermiş söyledikleri bu.
Ozon bakımını ve sunroof önceki bakımda da çok ısrar etmişlersi bu sefer kıramadım:) sonuçtan memnunum.
Gerisi bilindiği gibi..

Ekli dosyalar

• IMG_3262.jpeg
    IMG_3262.jpeg
    99.9 KB · Görüntüleme: 81
2017 1.4 hıghline Tamaş İstanbul

Ekli dosyalar

• IMG_4902.jpeg
    IMG_4902.jpeg
    113.4 KB · Görüntüleme: 92
Güncel bakım masraf - Sızlıkları

En son bakımı 1 nisan 2023 de yapmıstım
Hava polen yağ filtreler + motul 8100 xclean+

1 nisan 2024 te 12 ay
Üzerine de temmuz 11 e geldik

Yani totalde 15 ay 10 gün de 9500 km yapmış oldum

Ufukta gözüken bakım

Tam 5 ay sonra Aralıkta

Böylece 20 ay / takribi (14500) km de filtreler + yağı değismis olurum.

Fren hidroliği ?

Arac 2018 ocak ta trafige cıktı . O günden beri fren hidroligi fabrikasyon devam ediyorum . 2025 ocakta aracın 7 yaşına girmesini bekliyorum aslında (zibuzi de %30 indirimi hak edelim yetkili serviste en üstten indirimle fren hidroligi değiştiririz seklinde planım var ama yetkiliye araç nasıl emanet edicez şu an bilemiyorum)

Her koyun kendi bacağından.... hikayeleri

Güncel bakım masraf - Sızlıkları

En son bakımı 1 nisan 2023 de yapmıstım
Hava polen yağ filtreler + motul 8100 xclean+

1 nisan 2024 te 12 ay
Üzerine de temmuz 11 e geldik

Yani totalde 15 ay 10 gün de 9500 km yapmış oldum

Ufukta gözüken bakım

Tam 5 ay sonra Aralıkta

Böylece 20 ay / takribi (14500) km de filtreler + yağı değismis olurum.

Fren hidroliği ?

Arac 2018 ocak ta trafige cıktı . O günden beri fren hidroligi fabrikasyon devam ediyorum . 2025 ocakta aracın 7 yaşına girmesini bekliyorum aslında (zibuzi de %30 indirimi hak edelim yetkili serviste en üstten indirimle fren hidroligi değiştiririz seklinde planım var ama yetkiliye araç nasıl emanet edicez şu an bilemiyorum)

Her koyun kendi bacağından.... hikayeleri
Yıkama dışında herşeyine güvenin bence. Ama yıkama aslaaaaa

2013 TDI golf aracımda 170bin km bakımı için,
İnternetten ( yetkili distribütör) Filtre setini MANN marka olarak 1500₺ aldım.
Hava
Polen ( anti alerjen)
Yağ
Mazot ( mazotu geçen sene almıştım)
Yetkili bir yerden de Mobil Esp 5w30 ( 5 litre ) yağımı da 1400₺ olarak aldım.

Yuvarlak hesap klasik bakım malzemelerine 3000₺ gibi bir rakam verdim. İşçilik konusuna gelince, çocukluk arkadaşımın özel servis dükkanında yemeli içmeli, baklavalı börekli artık ne verirsek.

Golf 7 1.2 TSİ 2015
130 bin bakım;
Devirdaim pompası
Bujiler
Filtreler ve Edge yağ
İşçilik dahil 11 bin TL tuttu.
Hocam merhaba, yetkili servis değil galiba doğru mu anlıyorum? Çünkü az önce yetkili servisten Devirdaim için 11.300 fiyat aldım.

Geri
Üst Alt