Güncel Bakım Masrafları

Yakın zamanda triger kayışı değiştirmeyi düşünüyorum. Aracım 1.2 tsi 2013 model 141.000 kmde. Özel serviste değiştirmeyi düşünüyorum 5 bin TL teklif aldım. Su pompası da değişirse yaklaşık 10-11 gibi tutar dedi. İna marka triger seti takılacak. Usta geç kalmışsın dedi bilemiyorum haklılık payı var mı? Nelere dikkat etmem gerek sizlere sormak istedim. Cevaplarsanız memnun olurum
Ben serviste 165 binde değiştim, görüntüye göre bir o kadar daha giderdi😀 geç kaldığını sanmıyorum. Triger kayışı ustaların milleti öcü gibi korkuttuğu bir mevzu haline geldi sanki.

Dediğiniz gibi ustaların işi gücü kazanç sağlamak adına milleti korkutmak. “Aman ha 5 bin lira dan kaçma 100binlik olursun” tarzında çoğu. E bizim de ne zaman öleceğimiz belli değil. Her gün helvamı kardıracaz. Helal ekmek peşinde koşanları ayrı tutuyorum tabiki.

Ustaparçacı hakkında bilgisi olan var mı acaba?
Hocam geçen gün bakımımı yaptırdım. Bende n11 den usta parçacıdan mann filtre setini satın aldım. Hediye koduyla gayet uyguna geldi. Filtre setini usta da gördüğünde orijinal parça almışsın dedi.

Ekli dosyalar

• IMG_6374.jpeg
    IMG_6374.jpeg
    129.6 KB · Görüntüleme: 38
Geçenlerde Konya icin usta tavsiyesinde burda bir arkadaş erdal tekniği önermişti. Fren balatalari değişimi için gittim. Kim önerdi hatırlayamıyorum ama Allah razı olsun. Erdal bey olsun, oğlu hamza olsun, çalışanları olsun çok memnun kaldım. Efendilikleri, misafir perverlikleri fevkaladeydi. Ön-arka hella balatalari işçilik dahil 3000 tl ödedim. Çok memnun kaldim, Konya'ya biraz fazla gibi geldi 😄

2021 model caddy %15 indirim ile
Yağ
Yağ filtresi
Mazot filt.
Polen filt.
Hava filt.
Ön 2 silecek.

1o.ooo tl

2016 Golf 7 1.6TDI 150.000km Bakımı

Mazot Filtresi
Polen Filtresi
Hava Filtresi
Yağ Filtresi
Motor Yağı (Shell Ultra Helix 0w-30)
Akü Değişimi
Panjur Ayarı
Fren Sistemi Kontrolü
Genel Parça Kontrolü

İşcilik Dahil Otomol Ankara Yetkili Servis 13.xxx TL

2016 Golf 7 1.6TDI 150.000km Bakımı

Mazot Filtresi
Polen Filtresi
Hava Filtresi
Yağ Filtresi
Motor Yağı (Shell Ultra Helix 0w-30)
Akü Değişimi
Panjur Ayarı
Fren Sistemi Kontrolü
Genel Parça Kontrolü

İşcilik Dahil Otomol Ankara Yetkili Servis 13.xxx TL
@alaras hocam Yağ neden 5-30 değilde 0-30 acaba ? Burda bir yanlışlık yok mu

@alaras hocam Yağ neden 5-30 değilde 0-30 acaba ? Burda bir yanlışlık yok mu
Hocam ben düzenli 4000-5000 devir çevirdiğim için, bir diğer tabirle sıkıştırdığım için daha ince bir yağ konuldu. Ben de önceki bakımda öyle düşünüp 5-30 koydurmuştum, performans anlamında gerçekten fark ediyor. Çok ısınmıyor da, bakım haziran ortasında yapıldı, o günden bu güne maksimum 105 106 dereceleri gördüm.

Hocam ben düzenli 4000-5000 devir çevirdiğim için, bir diğer tabirle sıkıştırdığım için daha ince bir yağ konuldu. Ben de önceki bakımda öyle düşünüp 5-30 koydurmuştum, performans anlamında gerçekten fark ediyor. Çok ısınmıyor da, bakım haziran ortasında yapıldı, o günden bu güne maksimum 105 106 dereceleri gördüm.
Neden düzenli 4000-5000 devir çeviriyosunuz ?

Geri
Üst Alt