Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

kasko yaptırmak istiyorum ama benim ön cam çatlak kasko yaparken aracınızdaki hasara bakıyorlar mi? yanlış anlaşılma olmasın kasko yaptırıp cam çatladı kaskodan yaptırayim gibi bir niyetle sormadım merak ettim ayrıca kaskonun fiyatı dışında zararları varmıdır

kasko yaptırmak istiyorum ama benim ön cam çatlak kasko yaparken aracınızdaki hasara bakıyorlar mi? yanlış anlaşılma olmasın kasko yaptırıp cam çatladı kaskodan yaptırayim gibi bir niyetle sormadım merak ettim ayrıca kaskonun fiyatı dışında zararları varmıdır
Webten kasko yaptırırken fotoğraf veya ekstra başka birşey istenmiyor.

İlk yaptırdığımda da aynı sonrakiler de aynı.
4 farklı araca 7 8 poliçe hazırlattım hiçbirisinde de istenmedi ek evrak.

Kaskonun kapsam içeriği, muafiyet durumları ve karşılayacağı tutarlar önemli, farklı kasko tekliflerini tek tek inceleyip karşılaştırmak şart.
Bazı küçük detaylar önemli olabiliyor, iyice okumak lazım. Bir de kasko kapsam dışı bırakacak durumların bilincinde olmak gerek.

Örneğin duyduğum birkaç örnek;

5 kişilik araçla 6 kişi yolculuk ederken kaza yapan birini kasko kapsam dışı bırakmış.

Tek taraflı kazalarda alkol muayenesi gerekebiliyor, bazı sigorta şirketleri bunun olmamasını sorun edebiliyor.

Bunun gibi detaylar var, bazıları poliçelerde üstü kapalı genel detaylandırmadan yazar, bazılarına da özel yer ayırırlar. Aracın anahtarla çalınması gibi...

Geçen yıla göre % kaç zam gelmiş benim de 10 ayda herhalde :) @AhmetCakmak
Yeniden değerlendirme demek istediniz sanırım Metin Hocam 😃
Aklıma gelmişken sorayım. Sizin bir önceki aracın perte ayrılmasından sonra kasko yada sigorta basamağında olumsuz bir basamak değişikliği oldu mu? Sonuçta sizin hatanızdan olmadı bu yüzden basamak değişikliği olmamıştır diye umut ediyorum.

Yeniden değerlendirme demek istediniz sanırım Metin Hocam 😃
Aklıma gelmişken sorayım. Sizin bir önceki aracın perte ayrılmasından sonra kasko yada sigorta basamağında olumsuz bir basamak değişikliği oldu mu? Sonuçta sizin hatanızdan olmadı bu yüzden basamak değişikliği olmamıştır diye umut ediyorum.

Evet öyle diyelim yenilemede ki artış yada düşüş..

Araç bizim delikanlının üzerine idi o dönem yeni araçta örneğin kasko 43-47 arası ücretler çıktı ben de kendi üzerime aldım aracı maalesef hata gözetmeksizin rakam verildi...

Bu aracı satıcam karar verdim belki yeni golf ama büyük oranla suv gibi @AhmetCakmak aracından q2 bir araç alıcam ozaman tekrar deneyeceğiz bakalım...

Buradanda duyrulur aracım satılık:)

Evet öyle diyelim yenilemede ki artış yada düşüş..

Araç bizim delikanlının üzerine idi o dönem yeni araçta örneğin kasko 43-47 arası ücretler çıktı ben de kendi üzerime aldım aracı maalesef hata gözetmeksizin rakam verildi...

Bu aracı satıcam karar verdim belki yeni golf ama büyük oranla suv gibi @AhmetCakmak aracından q2 bir araç alıcam ozaman tekrar deneyeceğiz bakalım...

Buradanda duyrulur aracım satılık:)
İnanılır gibi değil cidden kusur & kusursuzluk durumuna bakmamaları.
Hayırlısı olsun bakalım hocam.

Ben ancak 2 yıl sonra müşteri olabilirim hocam 😀 emek verilmiş dolu dolu bir araç sizinki de umarım kıymetini bilene gider.

Bireysel olarak çalışan bir acenteden 18.12.2023 tarihinde alınan fiyat.
Trafik ALLİANZ ( 3400 ₺)
Yaşım:
41
İkamet: İstanbul
Plaka: 34
Araç: 2013 Golf - Highline BMT Triptonic DSG
Sigortalılık Geçmişi: 22 yıldır araç kullanıyorum. Şahsıma ruhsatlı ilk aracım 2013 tarihinde oldu. Allah'a çok şükür kaza yapmadım. Kaskoyu devreye sokacak hiçbir durumda da kalmadım.
Basamak: 8

4.7.2024 tarihinde KASKO yapıldı.
Kasko Türkiye Sigorta ( 7200 ₺)
  • Hasarsızlık koruma : var
  • imm: 15 milyon
  • İkame araç: Var 2*14 gün ( pert dahil)
  • Anlaşmalı yetkili ve özel servis- Orjinal parça
  • Cam muafiyetsiz
  • Sürücü kısıtlaması yok
Geçen sene aynı özelliklerde Allianz üzerinden 11bin TL'ye kasko yaptırmıştım. Bu sene 16 bin istendiği için elimde olmayan sebeplerden dolayı firma değişikliğine gittim.

Trafik sigortası zamanım geldi. Sbm üzerinden teklif aldığımda 5652 tl teklif alıyorum. Ancak online sitelerden teklif aldığımda 5652 teklif veren firma 7200 teklif veriyor. En ucuz online sitelerde 6100 tl ve basamak %50 olması gerekirken %40 görünüyor. Bir şeylerde hata var ama nerede? Yada bir şeyler artık ülkede farklı çalışıyor.
Ya sbm aracılığıyla kandırılıyoruz. Yada online firmalarda çıldırdı. Basamak neden hatalı görünüyor?

Trafik sigortası zamanım geldi. Sbm üzerinden teklif aldığımda 5652 tl teklif alıyorum. Ancak online sitelerden teklif aldığımda 5652 teklif veren firma 7200 teklif veriyor. En ucuz online sitelerde 6100 tl ve basamak %50 olması gerekirken %40 görünüyor. Bir şeylerde hata var ama nerede? Yada bir şeyler artık ülkede farklı çalışıyor.
Ya sbm aracılığıyla kandırılıyoruz. Yada online firmalarda çıldırdı. Basamak neden hatalı görünüyor?
Sbm de çıkan sigorta firmasından direkt poliçe kestirmeye çalışın.

Yani keçili ya da başka hayvanlı siteden bakmayın.

Örneğin sompo web sitesinden kendim yaptırabilmiştim

120 liradan kahve icenleri gördükçe (özellikle toy genclik)

5500 e trafik sigortası yaptırınca !?

Birtek enayi biz değiliz diyebiliriz

Bu siteye girince farklı fiyat bende de çıkmıştı sonra direk keçili sitede en uygun olanı yaptırdım.

Sbm de çıkan sigorta firmasından direkt poliçe kestirmeye çalışın.

Yani keçili ya da başka hayvanlı siteden bakmayın.

Örneğin sompo web sitesinden kendim yaptırabilmiştim

[/URL]
İlginç olan direkt kendi sitesinden sbm deki fiyattan farklı fiyat alıyorum.Sbm teklifleri %50 indirim üzerinden sbm dışındakilerde basamak indirimi %40 çıkıyor.
Bu sistem nasıl çalışıyor belli değil. Trafik sigortasına %40 indirim var diyerek 17.000 teklif veren var. Sanırım basamak zamlı % 50 olsa bu firmaya trafik sigortası için aracı bırakıp gideceğiz.

Bu ay yeni yaptırdım trafik sigortasını 11.500 kasko yu 9.000 yaptırdım Kasko Full İmm limitsiz vs vs. Araç 2015 (jetta)

Yeni yaptırdım kasko 7600 trafik 5800 tl 2016 model GOLF

2018 ocak da arabayı sıfır aldığımda
Araç 120 bin lira
(tdi high manuel golf )

Trafik sigorta 400 (350 teklif vardı, bayi rica minnet bizden yaptır dediği icin yaptırıp gecmistim 400 e)

350 olan trafik sigorta

350 x 16 = 5600 (16 katına çıkmış)

120 bin lik araba bugün anca 950-960 max eder?

120 x 8 = 960 (8 katı degerlenme var arabada)

Birileri trafik sigortasında ya şemsiye açmış kıçımızda

Ya da araba bu enflasyonist ortamda düdük kadar değerlenmiş

Geri
Üst Alt