Yoldaki araç durumu

@UMUT

hocam sizi ve paylaşımlarınızı çok ayrıca bekliyoruz zaten  :mad:

UMUT dedi:
Merhabalar,aktif olmasam da iletileri büyük ölçüde okumaya çalışıyorum.İnşallah aracımı aldıktan sonra bu güzel forumda güzel paylaşımlarda bulunacağım.Bugün itibarı ile limana sevk aşamasındayız.Umarım ağustosa girmeden araç gelir...Keyifli forumlar...
az kalmış hocam. Biraz daha sabır. ;)

maniax dedi:
@yusuf @silvershadow @alper32 @eyo_men

eveet bekleyen ve merak eden tüm arkadaşlar;

bugün 11 gibi Doğuş otoya gittim işlemler ve pazarlık yapıldı. Aracın liste fiyatı 77400₺ olmuş opsiyonlarla. 73500₺ dedi. O arada bir aracı vasıtasıyla Doğuş iç Anadolu bölge müdürüne arattırdım Orayı ve inanın hiç bişey değişmedi. Daha doğrusu şu an %3+%1,5 indirim politikaları var. Bu Ankara'nın doymuşluğundan olabilir. Bilemiyorum. Bana denilene göre filo indirimi yapılmış. Aracı görmeye gittik beraber. İpadden nasıl foto koyulduğunu bilen varsa 6,5' ekranı çektim. Yoksa akşam koyucam. Gözüme çarpan bir sıkıntı yoktu zaten o heyecanla pek bakamıyosunuz

Lastikler dunlop sportmaxx gelmiş cinturato bekliyordum. Iyi ki ergo almışım, ortasındaki kumaş inanılmaz kaliteli

Üstün körü bakabildim, heryerinde bant, plastik, folyo vs vardı. Teslimde daha güzel fotolar çekerim inşallah.

Sonrasında havale Yaptım telefondan ücretsiz olarak

Şimdi plâka seçmek kaldı. Teslim 10 Temmuz inşallah. Tabi bu benim isteğim. Yoksa 3 iş gününde hazır oluyor.

Kasko için axa 1750₺ dedi.

Trafik Sigortası henüz yapmadı bişey de demedi

Ben bir Satıcı olarak garanti uzatmayı çok tavsiye etmiyorum çünkü LED'ler için 2 yıl sonrasında iyi niyet garantisi var ve dsg gibi büyük meblağlı bir probleminiz olmadığı için acele etmeyin düşünün dedi şimdilik bu kadar.

Soru isteklerinize her türlü cevap veririm  :)
Değerli Murat Hocam;

Hayırlı olsun öncelikle...

Pirelli gelse iyidi ama gelmediyse yapacak bir şey yok; çünkü tamamen şans işi.

Ayrıca Dunlop'un  sırt desenini  şahsen  çok beğeniyorum.

Dunlop'ta Sport maxx serisinin iki türü var. Acaba TT'mi yoksa RT'mi? RT biraz daha farklı bir hamura sahip TT'ye göre.. Fakat gürültü konusunda her ikisinin de geçilmeyişine bakarak Pirelli'nin daha yumuşak hamurlu olduğu çıkarımını yapmak zor değil. Malumunuz hamur yumuşak oldukça sürtünme artıyor, sürtünme arttıkça gürültü düzeyi doğru orantılı olarak artıyor. Karşılaştırma ve AB etiketleri burada:

maniax dedi:
@bilmece

hepiniz çok sağolun. Akşam atıcam. 5 tane çekmişim aceleyle  :)
Değerli Murat Hocam;

Fotoğraflar için hizliresim.com adresini önerebilir miyim?

Hem yüklemesi kolay hem orijinal boyutlarında indirmede görebiliyoruz.

Forumlar kısmındaki linki kopyalayıp yapıştırmanız yeterli.

Moderatör tarafında düzenlendi:
UMUT dedi:
Merhabalar,aktif olmasam da iletileri büyük ölçüde okumaya çalışıyorum.İnşallah aracımı aldıktan sonra bu güzel forumda güzel paylaşımlarda bulunacağım.Bugün itibarı ile limana sevk aşamasındayız.Umarım ağustosa girmeden araç gelir...Keyifli forumlar...
Değerli Umut Hocam;

Sizin  Golf R'ınız gelince R sayfasında bir konu açmayı teklif etmeliyim şimdiden...

Yakıt tüketimi, detay fotoğraflar, kısa tanıtıcı videolar için heyecanla bekliyorum... &:

@silvershadow

hocam şimdi bilgisayarıma ulaştım. resimlerin icloud a geçmesini bekliyorum. hizliresim den yapayım birazdan. bu arada o karşılaştırmada sport maxx rt gürültü 9.9/10 diyor ama aşağıdaki resimde db olarak cinturatodan ikisi de daha düşük. 9.9 derken daha iyi puan anlamında mı? yakıtım artar diye düşünüyordum ama efficiency olarak cinturato f, sport maxx'lar c miş o da ilgincime gitti.

maniax dedi:
@silvershadow

hocam şimdi bilgisayarıma ulaştım. resimlerin icloud a geçmesini bekliyorum. hizliresim den yapayım birazdan. bu arada o karşılaştırmada sport maxx rt gürültü 9.9/10 diyor ama aşağıdaki resimde db olarak cinturatodan ikisi de daha düşük. 9.9 derken daha iyi puan anlamında mı? yakıtım artar diye düşünüyordum ama efficiency olarak cinturato f, sport maxx'lar c miş o da ilgincime gitti.
Yapılan karşılaştırmada yer alan değerlendirmeler  kullanıcı yorumlarından derleniyor ve yabancı kaynaklı sitelerden devşirilmiş.

Bu devşirme sırasında alıcıyı Pirelli'yi alması için maniple edecek şekilde biraz değerlerle oynandığı açıkça belli...

Benim iddiam Dunlop'ların standart kullanıcı için tatminkar ve ekonomi odaklı, sert hamurlu olduğundan  geç aşınan ve gürültü düzeyleri de nispeten düşük oldukları yönünde.

AB etiketlerine güvenin böylesi durumlarda çünkü onlar bağımsız kuruluşlarca yapılan testlerin değerlendirme verilerine dayanıyor.

maniax dedi:
@alper32 @yusuf

sağolun. Hani biraz daha indirim beklerdim ben de ama dümdüz hesapladığımızda 3900₺ inmiş. 3900/77400 dersek %5 yapıyor. araç açık bir alanda duruyor diğer arkadaşlarıyla. Teslimden bir gün önce bayiye geliyormuş

Bayi logosunu ilk kez duydum :) söyleyeyim

Tamponu ve fırça ile yıkamamalarını söyledim. Sadece tazyikli su kullanıyoruz dedi.

MTV temmuzu yatıracaklar

Kasko için araştırma yapıcam daha bakalım
Değerli Murat Hocam;

Bana kalırsa  güzel bir indirim almışsınız.

Sadece bayi logosu değil 7/24 yol yardımı ve benzeri abidik gubidik yapıştırmalarla doldurmalarını da engellemenizi öneririm. Sonrası çıkartmak tam bir eziyet.

Hem GolfTutkusu logomuza da yer kalmalı değil mi &:

@maniax hocam hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız günlerde.

Güzel indirim almışsınız, sipariş aşamasında herhangi bir indirim oranı konuşmuşmuydunuz acaba? Bugün çektiğiniz fotoğrafları merakla bekliyoruz.

@maniax oransal olarak daha iyi bir indirim almışsınız. Çok güzel olmuş.

Benim araç 23 haziranda limana sevk aşamasına geçti, heyecan gittikçe artıyor:)

Benim araçta 18 hazirandan beri limana sevk durumundan neptune thalassa yı beklemez herhalde  neptune thelisis yaklaşık 1 gündür koperde bekliyor inşAllah ona yüklenirde bir an önce gelir.

Thelisis yola çıkmış. Sizin araç yüklenmiş olabilir. Bende daha bir değişiklik yok.

Geri
Üst Alt