Yoldaki araç durumu

emre89 dedi:
benim ST'de 28 veya 29.hafta aracı taşıyan geminin limanda olacağını ve bayrama yetiştirmeye çalışacaklarını söyledi. Son ihtimal Ithaki gemisi ile gelirse yetişebilir.Eğer onunla da gelmezse bayram sonrasına kalır diye düşünüyorum.Bir de araçların limana sevk ile gemiye sevk arasındaki süre farkını belirleyen kriter nedir? (Bunu bir kere daha sormuş ve cavap alamamıştım) bilen bir arkadaşımız varsa bizi bilgilendirebilir mi?
Değerli Hocam;

Bilgisayar monitörlerinde gördüğünüz bilgilendirmeler yaklaşıktır.

Sevkiyat planlaması siparişlerin belli bir sayıya ulaşarak bir gemiyle sevk edilecek sayıya ulaşmasıyla gerçekleştirildiğini düşünüyorum.

Bu planlamayı yapanların haricinde bu soruya kesin cevap verebilecek var mıdır emin değilim.

Merak ederseniz süreç şu mesajdaki gibi işler.

http://www.golftutkusu.com/rehber/arac-siparis-uretim-tasima-ve-teslim-sureci-rehberi/msg169/#msg169

Ben gemi ile sevkiyat aşamasına ilk geldiği zaman st ile görüştüm. Hangi gemi ile geleceğini ekrandan gördüğünü belirtmişti. Thalasa dönüş yolundaydı ve daha Pire limanındaydı. Dün Koperden kalkan gemide yüksek ihtimalle, istikamet Pire diyor. Bayram öncesi teslim alabileceğim sanırım. St 'ye hangi gemi ile planlandığını sorabilirsiniz.

Bizim araçta limanda kaldı 10 gündür tık yok...

merhaba

siparişim neredeyse 20 gündür fabrikadan limana sevk durumunda. bu normal mi. 13-19 arası gelir demişti st. bu tarihler arasında yetişir mi sizce?

mahmud dedi:
merhaba

siparişim neredeyse 20 gündür fabrikadan limana sevk durumunda. bu normal mi. 13-19 arası gelir demişti st. bu tarihler arasında yetişir mi sizce?
Değerli HOcam;

Üretime girdikten 18-20 gün sonra gümrükte, 2 ila 4 günde bayide. 2 ila 3 gün de işlemler için yaklaşık 25 gün sonra anahtarlar elinizde bilin.. ;)

@silvershadow

üretimden çıkalı 20 günden fazla oldu ve daha gemi sırasına bile giremedi.

mahmud dedi:
@silvershadow

üretimden çıkalı 20 günden fazla oldu ve daha gemi sırasına bile giremedi.
Benim hesabıma göre son gemi 16 haziranda geldiğine göre tam yirmi gün sonra diğer gemi limana gelir.

Yunanistan'ın Pire limanına uğrarsa 1 veya 2 günlük gecikme yaşandığı için ben yarın haber alacaksınız diyorum aksilik olmazsa.. "Bayinizle iletişime geçin" diyerek... s=captain

Merhaba arkadaşlar...

Golf tutkunu olan ve hasretle arabasını bekleyen yeni üyeyim..

Yaklaşık 13-14 gündür aracım "limana sevk"  aşamasında...

Bugün ST ile görüştüm, haftanın başı inşallah bir iki güne gemi ismi netleşir de bayramdan önce gelir aracınız dedi.

Yarın sabaha karşı Neptune Ithaka Koper'e yanaşacak... Umarım bu gemi ile gelir.

Aracım bayiye gelmiş, temizlik bakımları yapılmış.

Bugün kardeşim aracı görmeye gidecek, kontrolden sonra yarın parayı yatırıp pazartesi teslim alacağım.

Sigorta ve kasko için bugün bayiden arayacaklar, ayrıca ben de teklif alacağım.

Samsun bayisi noter vekaleti istemiyor, plaka dahil tüm işlemleri biz 1 günde hallediyoruz dediler.

Aynı süreçte olanlara duyrulur  s=s18

@SATURNUS2015  Teşekkürler.

Proforma gelir gelmez onlara da sorarım. @silvershadow  hocamın belirttiği üzere servis anlaşmalı firma araştırıyorum. Özön sitesindeki bilgiye göre Güneş te anlaşmalı firma.

@SATURNUS2015

ne yaptın hocam. bir ay sürer mi :( direkt binip gelmiyor mu? maslak doğuş 13-19 arası demişti.

mahmud dedi:
@SATURNUS2015

ne yaptın hocam. bir ay sürer mi :( direkt binip gelmiyor mu? maslak doğuş 13-19 arası demişti.
Hocam benim araçta 20 gün sonra yani bugün gemi ile sevkiyata geçti muhtemelen neptune ithaki ile gelecek bayramdan sonraki ilk hafta araçları alırız inşallah.

Geri
Üst Alt