Yoldaki araç durumu

50musa50 dedi:
Aranıza nihayet katılabildim arkadaşlar :) 19 Haziran dan beri limana sevk görünen aracım 6 Temmuz'daki Neptune Thalassa ya da yüklenmedi galiba hala limana sevk görünüyor. Bayramdan sonraya mı kaldı şimdi bu araç? :(
Bana kalırsa Bayramdan önce teslim edilecek sizin araç. Yaklaşık 3 veya 4 hafta sürüyor bu transport ile gümrük  ve bayideki tescil işlemleri... s=captain
İnşallah Murat Hocam Limana Sevk uzun sürdü ama bundan sonrası seri hallolsa. Birde size bi sorum olacak 65390 olan aracımın fiyatı 62900 e iniyor indirimle ben bunu az bulunca st total fiyattan indirim yapılmadığını söyledi demek istediği opsiyonlara indirim yapılmadığı mı? Yani ben 61800 TL üzerinden mi indirim alıyorum?
Değerli Hocam;

Kimi zaman bayilerin gözünü para bürüyünce başvurdukları yöntemdir bu..

Fakat sandığınız kadar devasa bir fark çıkmaz.

Uzun uzadıya yapılan hesaplamalarda 60 ila 80 lira arası farklar çıkarttım.

Fakat kafa karışıklığına yol açmamak için vazgeçtim paylaşmaktan.

Sizden ricam şu konu başlığındaki mesajı incelemeniz:

http://www.golftutkusu.com/golf-almak-isteyenlere-donanim-onerileri-ve-fiyat-hesaplamalari/indirim-hesaplama-yontemleri/msg6348/#msg6348

blackfear13 dedi:
Arkadaşlar 22 mayısta sipariş ettiğim araç nette hala üretimi planlandı yazıyor. 50 gün oldu bu süre çok uzun değil mi? st yi  aradım geçen hafta o da bana sizin araç üretimin son aşamasında rahat olun dedi ancak netteki durumu değişmedi. böyle çelişkili bir durum olabilir mi? ben temmuz un son haftasına razıydım ancak bu gidişle çok zor görünüyor. hem lovemark indirimide 16 temmuzda bitecek. mevcut aracımıda sattıgımdan elim kolum bağlı sıkıntı içerisindeyim. siyasi belirsizlikten dolayı bankaların tutumu ücretleri de malum kötü. üstüne üstlük vw zamlarınıda hiç durmak bilmedi. bu olumsuzluklar devam ederse nasıl yol izleyeceğim kendi kendine sormadan edemiyorum. hayırlısı diyelim hayır olsun sonuç.. inşallah golf hayalimden vazgeçmek zorunda kalmam :-   forumda araç durumu benimki gibi  olan var mı bilmek istedim?????
Değerli Hocam;

Emin olun çoğumuz bu yollardan geçtik.

Ne kadar kapana kısılmış ve çaresiz hissettirmişti tahmin edebiliyoruz.

İnsan psikolojisinde belirsizlik daima bir iç huzursuzluğu yani anksiyete kaynağıdır.

Doğal bir güdüyle bunu aşmak belirsizliği bilmekle geride bırakmak istesek de bazen bu mümkün olmayabiliyor.

Elbette Yusuf Hocamın göstermiş olduğu yol da en kolay çıkış bu belirsizlikten.

Ama bana kalırsa artık ufukta zam görünmüyor. Kur böyle devam ederse İndirim de kasıma kadar sürebilir..

Çok katı limitleriniz yoksa 1.4 highline alabilirsiniz, ya da dolu bayileri elinde hazır 1.2 TSI artık bulmak kolay.  Ama kombinasyonunuz gerçekten başarılı.. Aynısını bulamayabilirsiniz.

Aceleyle alınan kararlar sonradan üzüntü kaynağı da olabiliyor. Örneğin vazgeçer gider hazır başka bir markada başka bir araç alırsınız almasına da içinizde uhte kalmasını engelleyemeyebilir ve aylar veya bir yıl sonra yeniden almaya karar verip bu kez aldığınızdan daha pahalıya benzer bir araç alabilirsiniz.. Onca zaman çektiğiniz uhte ve sıkıntı da yanınıza kar kalır...

Aracımı gemiye yüklemişler, umarım bayram ertesi golfü olan dostlar arasına katılırım.. :'(

St az önce aradı ve 12 sinde gelecek gemide olacağını söyledi. Bayramdan önceye yetiştirmeye çalışacaklarını söyledi. 14 ünde gümrükten çekseler 1 günde hallolur mu acaba trafik tescil falan? Yetişir mi acaba bayramdan önceye?

50musa50 dedi:
St az önce aradı ve 12 sinde gelecek gemide olacağını söyledi. Bayramdan önceye yetiştirmeye çalışacaklarını söyledi. 14 ünde gümrükten çekseler 1 günde hallolur mu acaba trafik tescil falan? Yetişir mi acaba bayramdan önceye?
İnşallah hallolur hocam. Bir aksilik çıkmazsa neden olmasın.

50musa50 dedi:
Değerli Hocam;

Heyecanınızı anlıyorum...

Bayram hediyeniz şimdiden belli..

Çocukluk günlerinize geri döneceksiniz bu sayede...

Teslimata sayılı gün kala gece uyuyamayacaksınız...

Teslim salonunda üzerinde kocaman kurdelasıyla görünce yüreğiniz uzun yıllardır atmadığı gibi heyecanla ve coşkuyla çarpacak..

teslim aldığınızda gece acaba içerisinde uyusam mı? diye geçirecek

ve hatta eş dosttan çekinmeseniz yapmaya yelteneceksiniz.

Çocuklar etrafında oynamasın, kuşlar üstüne pislemesin diye "oyuna ve uçuşa yasak bölge" ilan etmek isteyeceksiniz.

Gece yarıları uyanıp uyanıp pencereden bakacaksınız...

elinizden anahtarını düşürmek istemeyeceksiniz.

ve Anahtar tıpkı kırmızı pabuçlar gibi duracak uyurken baş ucunuzda...

Benim st de bugün aradı. Evrakları hazırlayalım dedi.Vekaletname istedi. Araç bugün gelecek thalasa da. Ama bayram öncesi yoğunluk olur teslimat bayram sonrasına kalabilir dedi. odedi.o kadar sarkar mı gerçekten acaba?

@Sithnecro

Bayramda araba bana lazım deyin. Biraz istekli olun yetiştirmeleri lazım. Çok zaman var.

Konustum tekrar, gümrük işleri vs. aksama olursa diye bayram ertesi dedim diyor. Neyse bu kadar bekledik, hayırlısı bakalım. Evrakları gönderdim, vekaleti 1 ay aldım.

Benim araç İzmir'e geliyor bugün nasipse. ST ödeme ve vekalet işini bugün halledersek yarın işlemler tamamlanır araca hafta sonu binersiniz inşallah dedi. Hallettik hayırlısıyla. Bu arada sigorta 464 TL (Axa) ve kasko 1.465 TL (Groupama) tuttu. İlk aracım olacak inşallah. (Gerçi şirket arabası gibi araba yoktur ama 8D 8D)

@yusuf

Tavsiyeniz için teşekkürler. 1.4 highline yüksek yakıt tüketimi ve vergisi yüzünden seçmedim.. özelliklede yakıt konusunda çok yaktığını duydum çevremden. Ben araca nasip olursa uzun süre binmeyi düşünüyorum. Onun için opsiyonları kullanım açısından seçtim.bu süreçte murat beyden çok yardım aldım. Sağolsun. Kendisi zam ve indirim konusunda görüşlerini belirtmiş. Araç geldiğinde durumu değerlendiceğim artık.

Bugün aracım gemiyle sevk aşamasına geçti... ST ile yaptığım görüşmede 14 Temmuz Türkiye geliş görülüyor dedi.. Muhtemelen Neptune Ithaka ile gelecek araçlar... Ulaştığı gün gümrük işlemleri başlıyor ama bayiye geliş 2-3 gün buluyor... Artık kesinlikle bayram öncesi aracımızla buluşamayacağımızı kesinleştirdik... Aman geç olsunda; kazasız belasız hayırlısı olsun artık.... 

65350 den 62500 a indiler daha da iner mi ki acaba %4.4 lük bi indirim iyi aslında. Birde %3 lük lovemark indirimi bayramdan sonra bitiyor mu arkadaşlar ona göre faturayı bayramdan önce kestireyim?

Geri
Üst Alt