Yoldaki araç durumu

50musa50 dedi:
65350 den 62500 a indiler daha da iner mi ki acaba %4.4 lük bi indirim iyi aslında. Birde %3 lük lovemark indirimi bayramdan sonra bitiyor mu arkadaşlar ona göre faturayı bayramdan önce kestireyim?
Değerli Hocam;

Aracınız gümrükten çıkıp bayinin stoklarına girmeden fatura kesemezler.

Emin olun ciddi bir aksilik olmadıkça yetişecektir Bayramdan öncesine.

silvershadow dedi:
65350 den 62500 a indiler daha da iner mi ki acaba %4.4 lük bi indirim iyi aslında. Birde %3 lük lovemark indirimi bayramdan sonra bitiyor mu arkadaşlar ona göre faturayı bayramdan önce kestireyim?
Değerli Hocam;

Aracınız gümrükten çıkıp bayinin stoklarına girmeden fatura kesemezler.

Emin olun ciddi bir aksilik olmadıkça yetişecektir Bayramdan öncesine.
Yetiştirmeye çalışcaz işlemlerini Sevkiyat aşamasında yapabiliriz 12 sinde gümrükte olacak dedi St vekaleti bugün gönderdim bende zaten bayii Anadolu Yakasında uzun bi Sevkiyat aşaması olacağını düşünmüyorum en kötü arefe günü öğleden önce alacağımı umuyorum bakalım Hayırlısı yarın tekrar görüşüp ricada buluncam hangi gemiymiş onuda öğreniyim..

siparişim gemi ile sevkiyat aşamasında gözüküyor.benim gibi pek çok arkadaş da aynı şekilde ve tahmini olarak İthaki ile gelecek. 12 sinde gümrükte olacağını varsayarak satın alma, plaka, sigorta kasko vb işlemleri başlatmak için prosedür nedir kısaca özetleyebilir misiniz? Bayramdan önce alabilmek için hızlandırmamız gereken prosedür var mıdır? Yoksa bayinin stoklarına girdiğinden itibaren mi bu işlemleri başlatabiliyoruz? eğer 2.ihtimalse bayinin stoklarına düştükten sonra kaç gün içinde bu işlemler biter ve aracı teslim alabiliriz?

@emre89

Bayiye geldikten sonra aksilik olmazsa 2 gün içinde bitmesi gerekir işlemlerin. Size fatura verecekler onunla kasko sigorta işlemlerini yapabilirsiniz. Online teklif alabilirsiniz. Tanıdığınız sigortacı varsa ondan da teklif alın hocam. Bayi teklif eder. Sizde kafaniza yatani seçersiniz.

@yusuf

cevap ve tavsiye için teşekkür ederim hocam. umarım bayram öncesi teslim alabiliriz.

Kıymetli arkadaşlar, Neptune Ithaki bu gece yarısı gibi Efesan Limanında olacak...

Acaba Perşmebe gününe kadar tüm işlemleri tamamlanabilir mi?

ST bana bir günde gümrük işlemlerinin bittiğini 2-3 günde İzmir'e gelebileceğini söylemişti.

Bu durumda bayram öncesi bir güzellik olur mu acaba?

moonson dedi:
Kıymetli arkadaşlar, Neptune Ithaki bu gece yarısı gibi Efesan Limanında olacak...

ST bana bir günde gümrük işlemlerinin bittiğini 2-3 günde İzmir'e gelebileceğini söylemişti.

Araç bayii'ye ulaşıp ücret ödendikten sonra trafik'e bağlı olarak 2 ila 5 gün arasında satış işlemi tamamlanabiliyor diye biliyorum bende aracımı bayramdan sonra alıcam bu nedenden dolayı

@BoSs

Üzüldüm şimdi... En azından bayram öncesi gümrük işlemleri başladığı için fiyat sabitlensin, lovemark ve bayi indirimi alarak aracın fiyatını netleştirelim bari...

@moonson

Evet hocam lovemark olayından yararlanabildiğimiz için şanslıyız, varsın bayramdan sonra olsun  :'(, lovemark kampanyasıda malum bayramda son buluyor.

@BoSs

Aynen hocam...  :'(  Varsın bayramdan sonra olsun ama şu belirsizlik ortadan kalksın....

Ben yine %1'de olsa bir ümit içinde bekleyecem ama... :)

@moonson

Hocam bende o %1 ihtimalin tutmasını bekliyorum :D , satış temsilcisi bayramdan sonraya kalıcaktır muhtemelen diyerek açık kapı bıraktı bakalım bayramdan önce olursa süper olur  :'(

BoSs dedi:

Araç bayii'ye ulaşıp ücret ödendikten sonra trafik'e bağlı olarak 2 ila 5 gün arasında satış işlemi tamamlanabiliyor diye biliyorum bende aracımı bayramdan sonra alıcam bu nedenden dolayı
Değerli Hocam,

Müsaade ederseniz küçük bir düzeltme yapayım.

Gümrükten çıktığı anda fatura kestirip aracın parasını ödeyebilir ve indirimden faydalanabilirsiniz

@silvershadow

Hocam, bana da aynen böyle söylenmişti.

İzmir'de olduğunuza göre, yarın gümrük işlemeleri başlayacak olan araç ne zaman gelir ve teslim alınabilir?

İkinci olarak da araç daha gelmeden sadece proforma fatura üzerinden ücreti öenerek trafik işlemleri, kasko ve sigorta yapılabilir mi?

@moonson bence parayı ödemek için o kadar acele etmeyin derim. hele bir araç gelsin sağlam bir şekilde görün sonrası kolay. biliyorum çok beklediniz ama biraz daha sabır  s=captain

Geri
Üst Alt