Yoldaki araç durumu

@newspeed

Eywallah hocam.. Tabiki araç gelmeden ödeme yapmak sakıncalı.... Ben bu hafta içinde araç gelirse diye ümit ettiğim için söylemiştim zaten...

Birde sanırım yanlışlıkla ödemeden bahsettim. Asıl sormak istediğim "proforma fatura ile trafik işlemleri tamamlanabilir mi?" olacaktı.

moonson dedi:
@silvershadow

Hocam, bana da aynen böyle söylenmişti.

İzmir'de olduğunuza göre, yarın gümrük işlemeleri başlayacak olan araç ne zaman gelir ve teslim alınabilir?

İkinci olarak da araç daha gelmeden sadece proforma fatura üzerinden ücreti öenerek trafik işlemleri, kasko ve sigorta yapılabilir mi?
Aracın ödemesini görmeden de yapabilirsiniz. Doğuş uzmanları tarafından  ekspertizi yapılacak çünkü.

Araçlarda olası bir vuruk, çizik ve benzeri hata olsa bile haklarınız yasal güvence altındadır ve ister bayinin size yapacağı değer kaybı  indirimini kabul eder isterseniz paranız siz geri ödenir.

Bu özel durum elbette...

Normal koşullarda mutlaka aracın bizzat kontrolünü yapmadan ödeme yapmayın derim. Ama ortalama 70 bin liralık bir araçta 2.100 TL indirimi kaçırma olasılığı bu riski almamız sebeptir.

Araç gümrük işlemleri tamamlanmadan isterseniz Bayiniz size proforma fatura verebilir.

Bununla trafik sigortası ile kasko sigortası teklifleri alabilirsiniz.

Fakat trafik şubede plaka seçme işlemleri araç bayiye geldikten ve ASBİS kaydı yapıldıktan sonra mümkündür.

silvershadow dedi:
Kıymetli arkadaşlar, Neptune Ithaki bu gece yarısı gibi Efesan Limanında olacak...

Acaba Perşmebe gününe kadar tüm işlemleri tamamlanabilir mi?

ST bana bir günde gümrük işlemlerinin bittiğini 2-3 günde İzmir'e gelebileceğini söylemişti.

Bu durumda bayram öncesi bir güzellik olur mu acaba?
Araç bayii'ye ulaşıp ücret ödendikten sonra trafik'e bağlı olarak 2 ila 5 gün arasında satış işlemi tamamlanabiliyor diye biliyorum bende aracımı bayramdan sonra alıcam bu nedenden dolayı
Değerli Hocam,

Müsaade ederseniz küçük bir düzeltme yapayım.

Gümrükten çıktığı anda fatura kestirip aracın parasını ödeyebilir ve indirimden faydalanabilirsiniz
Hocam araç gümrükten geçtiği tarihteki kampanyalar dahilinde olan fiyatlandırma yapıldığını söyledi bana st, yani gümrükten geçtikten sonra ne zaman teslim alırsak alalım, indirimden yararlanabiliyoruz.

Birda araç bayii tarafından bazı testlerden geçiriliyormuş, bu testleri gerçekleştirdek sonra ödemeyi alalım dedi st.

Heyecanla beklenen 2 ay sonunda artık zaman daralıyor bu kezde bayramdan önceye yetişcek mi yetişmiycek mi telaşı var. Allah tan benim bayii Efesan Limanına yakında çok sürmüycek inşallah gelmesi. Bugün çıkar inşallah gümrükten perşembeye teslim alırız..

Benim gemi Le Mans Express miş o da ayın 15 inde geliyor gözüküyor yani benim araba kesin olarak bayramdan sonraya kaldı arkadaşlar neyse geç olsun güç olmasın.. s=captain

Benim st ile iletişime geçin aşamasına geçti siparişim bugün, st ile görüştüm. Araç hala gümrükte diyor. Bu gidişle benim de bayram ertesine sarkacak gibi, gemi perşembe gecesi Efesan'a yanaşmıştı.

Merhaba,

Arabamız şu anda Neptune Thelisis ile Yunanistan'ın Elea kıyılarında...

Neptune Thelisis 14 Temmuz'da Efesan'da olacak, aracın teslimatının ise bayramdan sonraki hafta olacağını tahmin ediyorum...

Doğuş son dakika sürprizi yapmazsa %5 indirimle Golf Tutkusu devam edecek...

50musa50 dedi:
Benim gemi Le Mans Express miş o da ayın 15 inde geliyor gözüküyor yani benim araba kesin olarak bayramdan sonraya kaldı arkadaşlar neyse geç olsun güç olmasın.. s=captain
Hocam ben bu işi anlamadım 18 hazirandan beri limana sevkti bazı arkadaşların aracı bizim araçlardan 1-1,5 hafta sonra çıkmasına rağmen bizim araçtan önce geldi veya gelecek. Lovemark indirimide 16 sında bitiyor st daha iyi indirimle devam da edebilir kampanya tamamen sonlanadabilir dedi euro kuruna bağlıymış.

Orhan Hoca dedi:
Merhaba,

Arabamız şu anda Neptune Thelisis ile Yunanistan'ın Elea kıyılarında...

Neptune Thelisis 14 Temmuz'da Efesan'da olacak, aracın teslimatının ise bayramdan sonraki hafta olacağını tahmin ediyorum...

Doğuş son dakika sürprizi yapmazsa %5 indirimle Golf Tutkusu devam edecek...
inş hocam hayırlısıyla.

diğer arkadaşlardan da fotoları bekliyoruz. şöyle canlandırın tekrar ortamı.
Hayırlısıyla bekliyoruz hocam... Araç geldiğinde inceleme video ve fotoğraflarını paylaşacağım...

Euro düşüşte. Ben kampanyanın devam edeceğini düşünüyorum ;)

Selamlar

"Siparişiniz üretime planlandı" durumu fabrika Temmuz ayında tatilde olduğu için değişmiyor mu acaba?

aydancan dedi:
Selamlar

"Siparişiniz üretime planlandı" durumu fabrika Temmuz ayında tatilde olduğu için değişmiyor mu acaba?
Büyük ihtimalle o yüzden hocam.  Sizin sipariş uzun sürecek biraz.

Herkese merhabalar,bugün itibari ile gemi ile sevkiyat aşamasındayız,sona yanaşıyor gibiyiz,itiraf edeyim ciddi stres yapıyor süreç...

UMUT dedi:
Herkese merhabalar,bugün itibari ile gemi ile sevkiyat aşamasındayız,sona yanaşıyor gibiyiz,itiraf edeyim ciddi stres yapıyor süreç...
Emin olun en çok merakla bekleyenlerden biriyim... s=captain

R bu sonuçta..

Tek harf ama çok anlamlı

Başka bir Golf'e benzemez...

Geri
Üst Alt