Ses yapmayan Fren balatası tavsiyeleriniz ( Golf 7 - 2013 )

Arkadaşlar ön fren balatası bitmişti 2 ay önce , bakım yaptırdığım ustaya götürdüm ZEGEN diye bir marka taktı. Bu çok iyi bir balata hiç ötmez öterse getir dedi. O gün bu gündür frene bastığımda kuş gibi ötüyor araba. Hatta ötmüyor çığlık atıyor biraz bin düzelir dediler düzelmedi ben de bir ay sonra ustaya tekrar götürdüm. Bu balata ötmez senin disklerin yamuk dedi , diskleri tornacıya yolladı sonra tekrar taktı. Fakat araba frene basınca hala ötüyor ! Şimdi ben ne yapayım ? Gidip Ustayla mı tartışayım nedir yani üstelik bir de boş yere torna parası vermiş olduk 350 lira =/ Neyse arkadaşlar bana ÖTMEYEN hatta çıt ses bile yapmayan bir balata önerir misiniz. Parası mühim değil 500 bin lira olsa da gidip o balatayı alacağım yeter ki ÖTMESİN ! =((
Uzun zamandir feredo takiyorum.memnunum

hella pagid öneririm bir yıldan fazladır kullanıyorum ötme yok disklerim de o kadar düzgün olmamasına rağmen

VAG, Ate ya da Hella ötmez tabii diskinizin de durumu önemli.

-Servis malı Orjinal VW Fren Balatası ve Fren Diski (Eco seri olmayan)

-Ate marka Fren Balatası ve Fren Diski

-Hella-Pagid marka Fren Balatası ve Fren Diski

Not: Fren disklerinizi tornaya verme gibi güvenlik tehlikesi oluşturacak işlemlerden uzak durun, fren diski bitmiş ise veya bir problem varsa değişmesi şarttır, sanayideki cahil insanların lafına itibar etmeyiniz, Fren diski, Volant diski gibi parçalar torna yapılmamalıdır.!

Textar marka ve Mga marka öneririm yıllarca kullandım hiç bir sıkıntı görmedim

Hella pagid aşırı ısınınca hafiften ötüyor bilginiz olsun bir yıldır kullanıyorum
Evet hellada hafiften ötme var. Ama emsalllere göre çok çok daha az. Şanslıysa hiç ötme yapmıyor hatta. O kadarı da kader kısmet diyelim :D ferodo alıp sıfır balatayla 1 ay boyunca senfoni yaptım çünkü :D

Evet hellada hafiften ötme var. Ama emsalllere göre çok çok daha az. Şanslıysa hiç ötme yapmıyor hatta. O kadarı da kader kısmet diyelim :D ferodo alıp sıfır balatayla 1 ay boyunca senfoni yaptım çünkü :D
Tavsiye üzerine aldım hellayi memnunum genel olarak sadece bir defa sürekli yokuş aşağı frenle indikten sonra hafif ses aldım camlar açıktı yoksa içeriye ses gelmezdi

Tavsiye üzerine aldım hellayi memnunum genel olarak sadece bir defa sürekli yokuş aşağı frenle indikten sonra hafif ses aldım camlar açıktı yoksa içeriye ses gelmezdi
Emin olun diğerlerinde çok çok daha fazla sıkıntı yaşardınız. Hella gerçekten katlanılır seviyede ötüyor.

Hella pagidi bir çok arkadaş önermiş ama Konya sanayisinde bulamadım. Netten güvenilir bir site var mı arkadaşlar? Birde 1,2 TSİ için ön balatada 2 seçenek varmış bilgisi olan var mı? Teşekkürler

Hella pagidi bir çok arkadaş önermiş ama Konya sanayisinde bulamadım. Netten güvenilir bir site var mı arkadaşlar? Birde 1,2 TSİ için ön balatada 2 seçenek varmış bilgisi olan var mı? Teşekkürler
aksam motor
Ali İhsan 0544 768 3286 burayı arayıp şase no ile sana uygun olanı sorabilirsin

Yeni değiştirdim bende ön arka. İki marka kullandı ustam. Biri SWAG da diğerini sormadım. Ötme filan yok.

Geri
Üst Alt