Ses yapmayan Fren balatası tavsiyeleriniz ( Golf 7 - 2013 )

Arkadaşlar konuyu 8 temmuz 2023 de açmışım, şu an 19 Temmuz 2024 ve araba hala kuş gibi ötüyor. Öyle bir ötüyor ki baş ağrısı yapıyor. 1 yıl önce Hella Pagid taktırmama rağmen...
Ben artık bir daha arabayı sanayiye götürmeme kararı aldım, boş yere disklerimi tornalattılar, sonradan balatayı değiştirip Hella Pagid taktırmam da fayda etmedi. İşte sonuç bu 1 yıldır ötüyor araba. Bundan sonra servisinden başka yere götürmeyeceğim. Servisinde kaliteli bir hizmet verdiğini hiç mi hiç sanmıyorum ama en azından hesap sorabileceğimiz bir kurum. Ülkemizde işini iyi yapan bir meslek gurubu kaldı mı çok merak ediyorum. Son yıllarda her şey dandik ve git gide dandikleşiyor.

ben de aynı sorundan şikayetçiydim geçen bu konuda da paylaştım. arka balata bitti ate taktırdım özel serviste. önler orjinal servisin taktığı balata. benim ses bitti. artık ate den başka kullanmam.

Özellikle Balata disk değişimi, sıvı bakımlar fren antifriz değişimi gibi ve ince ayar gerektiren işlemlerde servise gitmekte fayda var bende bir ay kadar önce kurumsal bir yerde güya kaliteli olandan ön balata değişimi yaptım bir taraf cayır cayır ötüyor

IMG_3957.jpegDün İzmit Sanayide tanıdığım bir ustaya götürdüm balata değişimi için. Febi marka taktı. Ses ve ya rahatsız edici bir durum yok.
Aracı 2016’da sıfır aldığımda üstündeki ile yeni takılan balata arasındaki farkı görüyorsunuz.
120.655 km 👏

Ekli dosyayı görüntüle 77103Dün İzmit Sanayide tanıdığım bir ustaya götürdüm balata değişimi için. Febi marka taktı. Ses ve ya rahatsız edici bir durum yok.
Aracı 2016’da sıfır aldığımda üstündeki ile yeni takılan balata arasındaki farkı görüyorsunuz.
120.655 km 👏

Helal olsun.

Böyle ekmekle tencerinin dibini sıyıranlar, ketcap kutusundan son damla ketcapı fışkırtıp kutuyu sıfırlayanlar
Benim gibilerde varmıs.

Yetkiliye bu balatayı göstersen

5 sene önce (2019) da bitmiş bu balatalar derdi.

Balata biterse diski yermiş. (Eee yer kabul)

Ulen biz salakmıyız

Diski yiyen balatanın çıkardığı sesi duymayacakmıyız.

Diski yiyene kadar göz nizam kontrol
Bir balata 2,5 mm kalıncaya kadar iş görür

Yetkili servis ne diyor

Balata kalınlığı 6 mm ye düstüğü an değisecek at çöpe.

Askerde Son 1,5 ay çorap yıkamaktan bıkıp , 1 corabı 1 kere giyip attığım günler aklıma geldi.
IMG_20240720_235348.jpg

Helal olsun.

Böyle ekmekle tencerinin dibini sıyıranlar, ketcap kutusundan son damla ketcapı fışkırtıp kutuyu sıfırlayanlar
Benim gibilerde varmıs.

Yetkiliye bu balatayı göstersen

5 sene önce (2019) da bitmiş bu balatalar derdi.

Balata biterse diski yermiş. (Eee yer kabul)

Ulen biz salakmıyız

Diski yiyen balatanın çıkardığı sesi duymayacakmıyız.

Diski yiyene kadar göz nizam kontrol
Bir balata 2,5 mm kalıncaya kadar iş görür
Evet hocam haklısınız. Mesela benim araçta diskler daha iş görür dedi.
Ben sakin yaşam tarzımı araba sürerken de uyguluyorum. Ani ve sert hareketlerden kaçınmaya özen gösterdim hep.

Ekli dosyayı görüntüle 77103Dün İzmit Sanayide tanıdığım bir ustaya götürdüm balata değişimi için. Febi marka taktı. Ses ve ya rahatsız edici bir durum yok.
120.655 km 👏
o sırada 15 binde balata bitiren ben :D

yalnız arkadaşların biri konya biri urfa, istanbulda mümkün değil kmler... bende 35 binde bitirdim arka balatayı. önlerin durum iyi dediler.

Geri
Üst Alt