Güncel Bakım Masrafları

Yetkili serviste araç yatma durumunda ikame araçları ellerinde yoksa VW merkezden talep edebiliyor muyuz?

Geçen ay koltuk iskeletini değiştirirken orada bir k kişi ismini yazdırdı servisten sorumlu şefe...
mesela arıza yada bakımda araban tam gün de kalsa araç varsa veriyorlar...
Avek'ten bahsediyorum mesela ben dedim benim arabam bir gün yatacaksa araç verir misiniz dedim abi yatırmayacağız dedi vermedi normalde elindeki araçları veriyorlar...

kaskonuzda ikame araç klozu varsa her halukarda servis veya kasko firmasının ikame araç temin etmesi gerekir. ben mesela ikame araç klozunu koydurmuyorum, yaklaşık bin tl indirim oluyor kasko priminde. ne emanet araç alırım. nede emanet araç veririm. prensip meselesi...
Garanti Süresince yetkili servis sağlamak zorunda diye biliyorum. Uymayan bayilerde oluyor sanırım.

Geçen ay koltuk iskeletini değiştirirken orada bir k kişi ismini yazdırdı servisten sorumlu şefe...
mesela arıza yada bakımda araban tam gün de kalsa araç varsa veriyorlar...
Avek'ten bahsediyorum mesela ben dedim benim arabam bir gün yatacaksa araç verir misiniz dedim abi yatırmayacağız dedi vermedi normalde elindeki araçları veriyorlar...
Verdikleri araç test araçları harici bizzat ikame için ayrılmış mı oluyor ?

Garanti Süresince yetkili servis sağlamak zorunda diye biliyorum. Uymayan bayilerde oluyor sanırım.
Arac bakım/tamir den dolayımı, yoksa kaza vs den dolayımı serviste bekleyecek.

Hocam nasıl bir sorunki bekletiyolar, ellerinde parçamı yok vs. Vw anlamak güç. Yeni aldığım tiguanda sağ ayna katlanirken ses yapıyordu, basit bi şey, silikon sprey vs ile halledilir diye randevu almadan servise götürdüm. Önce randevusuz işlem yapamıyoruz dediler, bende 5 dk lık basit bi işlem icin neyin randevusunu alacağım dedim. Bu seferde ayna için kullanılan özel bir yağ var, elimizde yok, yağı yurtdışından temin edince gelin dediler. Bende böyle basit bir yağ veya sprey elinizde yoksa burayı hemen kapatın dedim. Biraz tartıştık tabi, sonra durumu gören servis danışmanım abi ben hallederim dedi, 15dk bekledim, halletti sagolsun...
Nerdeyse utanmasalar arabayı bırakın, malzeme gelene kadar diyecekler.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Verdikleri araç test araçları harici bizzat ikame için ayrılmış mı oluyor ?

Evet ikame araç dedi araç kalacağı zaman veriyorlarmış tabi o an araç olur mu olmaz mı bilmiyorum ama isim yazılıyor rutin bakım zaten sabah girince öğlen çıkıyor gerek olmuyor ama garantiden bir işlem olunca araç istenebilir... senin uzun olacak ise şimdiden söyle araç işini tabii ki gittiğin servis bu şekilde bir işlem yapıyorsa...

bu ara da avek tekstilkent binasının arka tarafı avec kiralık araçlar yüzlerce marka model farklı araç var...

Evet ikame araç dedi araç kalacağı zaman veriyorlarmış tabi o an araç olur mu olmaz mı bilmiyorum ama isim yazılıyor rutin bakım zaten sabah girince öğlen çıkıyor gerek olmuyor ama garantiden bir işlem olunca araç istenebilir... senin uzun olacak ise şimdiden söyle araç işini tabii ki gittiğin servis bu şekilde bir işlem yapıyorsa...

bu ara da avek tekstilkent binasının arka tarafı avec kiralık araçlar yüzlerce marka model farklı araç var...
Eyvallah hocam. Şimdiden söyledim.

Ankara da yetkili servise gösteriyorum.

Geçen hafta İstanbuldaydım ama süre kısıtlıydı.

Tamaş bakırköy. Golf 1.4 tsi dsg hıghline 2017 model. 120.000 periyodik bakım fiyatı. Ekstra birşeye baktırmalımıyım. %30 zubizu düşecek listeden.

Ekli dosyalar

• 1a98e5d2-aa51-4db0-8f38-555d59058839.jpeg
    1a98e5d2-aa51-4db0-8f38-555d59058839.jpeg
    125.2 KB · Görüntüleme: 80
Tamaş bakırköy. Golf 1.4 tsi dsg hıghline 2017 model. 120.000 periyodik bakım fiyatı. Ekstra birşeye baktırmalımıyım. %30 zubizu düşecek listeden.
Şayet aracın devirdaim pompası Triger tarafında ise devirdaim pompasını da değiştirmeniz yararınıza olur, TSI motorlarda devirdaim triger ile beraber çalışan ve farklı bir yerde (trigerden bağımsız) olabiliyor,

Eğer devirdaim triger tarafında ise bu parçayı da değiltiriniz, çünkü VW ‘lerde devirdaim kronik sorunludur, Ne zaman nerede arıza vereceği belli olmayan bir parçadır, Eğer değiştirmezseniz arıza yaptığında yüksek maliyetli “triger değişim işçiliğini” 2.ci kez ödemek zorunda kalırsınız.

Şayet aracın devirdaim pompası Triger tarafında ise devirdaim pompasını da değiştirmeniz yararınıza olur, TSI motorlarda devirdaim triger ile beraber çalışan ve farklı bir yerde (trigerden bağımsız) olabiliyor,

Eğer devirdaim triger tarafında ise bu parçayı da değiltiriniz, çünkü VW ‘lerde devirdaim kronik sorunludur, Ne zaman nerede arıza vereceği belli olmayan bir parçadır, Eğer değiştirmezseniz arıza yaptığında yüksek maliyetli “triger değişim işçiliğini” 2.ci kez ödemek zorunda kalırsınız.
Teşekkür ederim. Devirdaim ne tarafda olduğunu nasıl öğrenebilirim.

vw standart bakım için 9000 tl teklif verdi. muhtemelen ön fren balatalarını da değiştirelim diyecekti fazla para almak için çünkü 70000 kmdir değişmemişti. filtreler tapa ve yağ değişimi için. dışarıda mann marka filtreler ve yağı 4450 tl ye yaptırdım kadirlide (balataların değişmesine gerek yok dedi usta)

vw standart bakım için 9000 tl teklif verdi. muhtemelen ön fren balatalarını da değiştirelim diyecekti fazla para almak için çünkü 70000 kmdir değişmemişti. filtreler tapa ve yağ değişimi için. dışarıda mann marka filtreler ve yağı 4450 tl ye yaptırdım kadirlide (balataların değişmesine gerek yok dedi usta)
Balata işi tamamen kullanıma bağlı hocam, bir çok kişi inanmıyor ancak ben sattığım 2017 çıkışlı golfümde fabrikasyon balataları 2024 mayıs ayında değiştim 141bin km ye yakın, servistekiler şok olmuştu, değiştirdiğimde uyarı vermemişti araç, 70.000 kmden sonra gittiğim her bakımda baktırdım değişmesine gerek yok denmişti nitekim hiçte sorun yaşatmadı değişene kadar, sadece 2 bakımda bir hidroliğini değiştirmiştim, 3 yıldan sonra servisten fiyat almakta fayda olduğunu düşünüyorum rutin bakım hariç diğer işlemler beklenilenden ucuza gelebiliyor

Son düzenleme:
Servislerde artık eco seri parça yok mu acaba? Aracım için akü fiyatı sordum orjinali dendi 5700 tl (2012 Golf 6 dizel için)

Geri
Üst Alt