Güncel Bakım Masrafları

Merhabalar. 2023 Golf (Life) aracım 2. Bakımına (30 bin) girecek. Ankara içi yetkili servis önerisi olan var mıdır? Zubizu dışında 1 yıllık araçlar için herhangi bir indirim kampanyası var mı? Ve son olarak 2. Bakım tecrübesi olan arkadaşlar, nelerin değişmesi gerektiği, servis tarafından önerilen her şeyin kabul edilmesi şart mı vs. Konularında tecrübelerini aktarabilirse sevinirim. İyi forumlar

Merhabalar. 2023 Golf (Life) aracım 2. Bakımına (30 bin) girecek. Ankara içi yetkili servis önerisi olan var mıdır? Zubizu dışında 1 yıllık araçlar için herhangi bir indirim kampanyası var mı? Ve son olarak 2. Bakım tecrübesi olan arkadaşlar, nelerin değişmesi gerektiği, servis tarafından önerilen her şeyin kabul edilmesi şart mı vs. Konularında tecrübelerini aktarabilirse sevinirim. İyi forumlar
2 bakım standart bakımdır. hava, polen, yağ filtresi ve motor yağı değişecek. 1 yaşında araçlar için herhangi bir indirim yoktur, belki konuşursanız %5-7 arası belki bir indirim yapabilirler.

2 bakım standart bakımdır. hava, polen, yağ filtresi ve motor yağı değişecek. 1 yaşında araçlar için herhangi bir indirim yoktur, belki konuşursanız %5-7 arası belki bir indirim yapabilirler.
Teşekkürler. Yetkili servislerin hepsinden fiyat alıp karşılaşma mı yapmak lazım? Servisler arası fiyat olarak çok oynama oluyor mu?

Teşekkürler. Yetkili servislerin hepsinden fiyat alıp karşılaşma mı yapmak lazım? Servisler arası fiyat olarak çok oynama oluyor mu?
Benim bu zamana kadar gözlemlerim ya rakamlar aynı oluyor, yada ufak rakamlar olabiliyor, Esas ankara ‘da hangi yetkili servis daha iyi onu öğrenmeniz daha iyi olur,

Ankara’da yaşayan arkadaşlara sormak lazım, Sanırım Arca ve Aydoğanlar var, Gidenler Aydoğanlar daha iyi dediklerini hatırlıyorum aklımda öyle kalmış.

İstanbul Anadolu yakasında hangi yetkili servis iyidir?

Merhaba. Yıllık bakım için serviste polen filtresinin değişmemesini istemiştim. Forumdan bir arkadaşın belirtmesi üzerine amazondan fp26006 anti alerjin polen filtresinin satıldığını gördüm ve satın aldım. Geçenlerde uzun bir yola çıktım. Bildiğim kadarıyla içeri koku girmesini büyük oranda engelliyor bu filtreler, fakat yol boyunca neredeyse dışarıdaki bütün kokular aracın içine girdi. Bu filtrede bu normal midir?

yakın zamanda kavrama değiştiren oldu mu ücretleri nedir ?

Ankara için Arca'yı tavsiye ederim.

Merhaba. Yıllık bakım için serviste polen filtresinin değişmemesini istemiştim. Forumdan bir arkadaşın belirtmesi üzerine amazondan fp26006 anti alerjin polen filtresinin satıldığını gördüm ve satın aldım. Geçenlerde uzun bir yola çıktım. Bildiğim kadarıyla içeri koku girmesini büyük oranda engelliyor bu filtreler, fakat yol boyunca neredeyse dışarıdaki bütün kokular aracın içine girdi. Bu filtrede bu normal midir?
Olası sebebler ;
1) Filtreyi ters takmış olabilirsiniz, filtrenin sarı yüzü aşşağı tarafa bakacak şekilde takmanız gerekiyor,

2) klima kullanımı sonrası aracı park ettiğinizde, evaporatör (ısı değiştirici) üzerinde oluşan nem, zamanla bakteri, küf, mantar oluşur, bu da içeriye rahatsız edici kötü koku yayar, klima kullanımı sonrası gideceğiniz yere yaklaşmışken son 5-10 dk. klimanın AC tuşunu kapatıp sıcaklılığıda 22-23°C dereceye ayarlayarak bu sayede evaporatörde oluşan nemin kurutmanız gerekir, yoksa küf/mantar vs.. istemeyen pis kokuya maruz kalırsınız ve oluşan bu kokuyu sürekli ciğerlerine çekersiniz,

3) Aracınızda Climatronic (otomatik klima) donanımı mevcut ise; aracınız “hava kalite sensörü” ile donatılmıştır, bu sensör dışardan zararlı gaz, zararlı madde, istenmeyen pis koku vs.. algılar ise klimanın (otomatik hava sirkülasyon modunu) devreye sokar ve dış ortamdaki havanın kalitesi artana kadar (hava kalitesi eski haline dönene) kadar dış ortamdan kabin içine hava girişini kapatır, Fakat sensörün çalışabilmesi için otomatik hava sirkülasyon modunun aktif durumunda olması gerekir, aktif durumda mı değil mi kontol etmeniz lazım, Bunun için klima çalışıır durumdayken klimanın (MENU / SETUP) tuşuna basıp media ekranı köşesinde çıkan ayarlar ekranından (çark dişli sembolü) tıklayarak (otomatik hava sirkülasyonu nu) aktif hale getiriz.

Manuel klimalı araçlarda hava kalite sensörü mevcut değildir, dolayısıyla manuel klimalı araçlarda (otomatik hava sirkülasyonu modu) yoktur, bunun yerine sürücü dış ortamdan gelen istenmeyen pis koku vs.. aldığı zaman manuel olarak ilgili tuşa basarak aktif etmesi gerekir,

Manuel klimalı araçlarda dış ortamda hava kalitesi iyi olsun veya olmasın dış ortamdan içeriye hava akışını (hava sirkülasyonunu) sürekli olarak kapatmamanız gerekir.!! Bu ciddi kazalara sebebiyet verecek çok tehlikeli sonuçlar doğurur.!! Manuel klimalı araçlarda yalnızca kısa süreli olarak kapatmalısınız,

Otomatik klimalı araçlarda zaten sensör sürekli olarak hava kalitesini ölçerek bu modu on-off yaparak kabin içersindeki hava kalitesini sürekli ayarlar,

Son olarak her sene polen filtrenizi aksatmadan değiştiriniz, polen filtresi olarak yan sanayi, yerli markalar vs.. tercih etmeyiniz, hiç bir işe yaramayan tek katmanlı filtre tercih etmeyiniz, 2 katmanlı karbonlu veya 3 katmanlı anti-alerjik +karbonlu filtrelerden tercih ediniz, Ayrıca yaşadığınjz yer sanayi bölgelerine yakınsa, veya toz-toprak veya hava kirliliği fazla olan bir bölgede yaşıyordanız polen filtrenizi 6 ay da bir değiştiriniz.

Selam beyler bugün bakım yaklaşıyor bir teklif alayım dedim servise mesaj attım aracımın bakımına 1.500km kaldı... klima ve hava filtresi olmadan verilen rakam... garanti sürecinde düsüklenmeye devam...

IMG_0905.jpeg

Selam beyler bugün bakım yaklaşıyor bir teklif alayım dedim servise mesaj attım aracımın bakımına 1.500km kaldı... klima ve hava filtresi olmadan verilen rakam... garanti sürecinde düsüklenmeye devam...

Ekli dosyayı görüntüle 77461
Cam suyunda bile maliyeti düşürmek aynı zamanda da max. kazanç için 199 Litre varilden silecek deposunun dolduruyorlar, Vallahi bravo sineğin yağını çıkarmada üstlerine kimse yoktur,

Şimdi bu durum doğal olarak insanın aklına şunu getiriyor, Metin veya Hasan veya Ahmet servise bakıma gitti, cam suyu deposu full dolu, ne yapıcaklar..? Faturaya cam suyunu yansıtıcaklar ama tabii teknisyen arkadaş 1 litre depodan boşaltmak için uğraşmıyacak %500 kâr elde etmenin yanı sıra + olarak cam suyu yani ellerindeki malzeme de eksilmeyecek

Bu şekilde ayda 500 araca yapsalar (sıfır malzeme sarfiyatı) ile ay da 58 bin lira net kâr., 3 personelin 1 aylık maaşı çıkmış oldu.. Ohh ne güzel dünya dimi :)

Hocam bakım için gittiğinizde servis danışmanınıza 199 Lt. varilden cam suyu istemiyorum, GJZW050M2 parça kodlu 1 Lt ‘lik kapalı kutu cam suyu istiyorum, ve silecek depoma doldurmayın (silecek deposu full dolu olsun) , Cam suyunu da bagaja koymalarını istiyorum diye iletin, yoksa araç tesliminde 1 Lt. olandan doldurduk depoya diyip aynı dala-vere ler yaşanır,

Polen ve hava filtresini zaten dışardan alıp kendiniz halledersiniz.

Cam suyunda bile maliyeti düşürmek aynı zamanda da max. kazanç için 199 Litre varilden silecek deposunun dolduruyorlar, Vallahi bravo sineğin yağını çıkarmada üstlerine kimse yoktur,

Şimdi bu durum doğal olarak insanın aklına şunu getiriyor, Metin veya Hasan veya Ahmet servise bakıma gitti, cam suyu deposu full dolu, ne yapıcaklar..? Faturaya cam suyunu yansıtıcaklar ama tabii teknisyen arkadaş 1 litre depodan boşaltmak için uğraşmıyacak %500 kâr elde etmenin yanı sıra + olarak cam suyu yani ellerindeki malzeme de eksilmeyecek

Bu şekilde ayda 500 araca yapsalar (sıfır malzeme sarfiyatı) ile ay da 58 bin lira net kâr., 3 personelin 1 aylık maaşı çıkmış oldu.. Ohh ne güzel dünya dimi :)

Hocam bakım için gittiğinizde servis danışmanınıza 199 Lt. varilden cam suyu istemiyorum, GJZW050M2 parça kodlu 1 Lt ‘lik kapalı kutu cam suyu istiyorum, ve silecek depoma doldurmayın (silecek deposu full dolu olsun) , Cam suyunu da bagaja koymalarını istiyorum diye iletin, yoksa araç tesliminde 1 Lt. olandan doldurduk depoya diyip aynı dala-vere ler yaşanır,

Polen ve hava filtresini zaten dışardan alıp kendiniz halledersiniz.

Aynen hocam, bagajda servisten aldığım ürün var (verdiğin parça kodu) ondan doldurucağım, giderken üstüne su senin yazdığının aynısını dicem zaten avekte sevdiğim şey şu aracı servise çekince dinlenme salonundan herşeyi görüyorsun bakım yapılan araçtaçlar ilk iki sıradaki alanlarda yapılıyor oradan herşeyi seyredeceğim...

2023 den itibaren 1.5tsi motor ve devamında 1.5etsi ile motor koruma plastigini kaldıran zihniyet aynı zihniyet sanırım. 2024 tiguan ilk yardım çantası içeriğini bile kısmışlar, dandik malzeme koymuşlar. Vesselam yıl geçtikçe ufak tefek biseyler eksiliyor.

Ekli dosyalar

• 20240808_191642.jpg
    20240808_191642.jpg
    198.9 KB · Görüntüleme: 48
  • 20240808_191703.jpg
    20240808_191703.jpg
    160.3 KB · Görüntüleme: 48

Geri
Üst Alt