Güncel Bakım Masrafları

Merhaba,
Geçtiğimiz haftasonu 45.000 km bakımını yetkili serviste yaptırdım. Standart 45.000 bakımına ek olarak hava filtresini değiştirttim. 8000tl ödedim. Şehir: İstanbul, Semt: Çekmeköy.
Kamu spotu: polen filtresini her 10 bin her 15 binde bir kendiniz değiştirin.
Hava ve Polen filtresini yetkili servis bakıma dahil etmeyince sonradan biz Mann olarak kendimiz veya dışarda değiştirince sorun oluyor mu olmuyor mu? Herkes farklı cevap veriyor da.

Hava ve Polen filtresini yetkili servis bakıma dahil etmeyince sonradan biz Mann olarak kendimiz veya dışarda değiştirince sorun oluyor mu olmuyor mu? Herkes farklı cevap veriyor da.
Servisin sonradan ağız kokusunu çekeceğime 3 kuruş fazladan verip onlara taktırırım. Zaten benimde son bakımım garanti içerisinde.

Araç garantide ise bir sonraki bakıma serviste girecek ise bakıma girmeden önce eskileri takmalısın servis o filtreleri görürse sıkıntı çıkar...

ben geçmiş zaman garantisi biten impression aracıma hava yağ polen servisten aldım yağı ve değişimi dışarıdan yaptırdım...

Dipnot; 25 Şubat 2023
IMG_1435.jpeg
IMG_1436.jpeg

Araç garantide ise bir sonraki bakıma serviste girecek ise bakıma girmeden önce eskileri takmalısın servis o filtreleri görürse sıkıntı çıkar...

ben geçmiş zaman garantisi biten impression aracıma hava yağ polen servisten aldım yağı ve değişimi dışarıdan yaptırdım...

Dipnot; 25 Şubat 2023
Ekli dosyayı görüntüle 78369
Ekli dosyayı görüntüle 78370
İlk bakıma girmesine 4bin km civarı var. Yani garantili.

Değişmeleri için biraz sık boğaz olacağız gibi gözüküyor.

Bir kaç yıldır türkiyedeyim. Hava filtresini kişi kendi değiştirse ne olur, değiştirmese ne olur. Buna yorum yapıcak yetkili servisin Zeka partikülünü merak ederim. Ama yıllandık. Mantık ararsam yalnız kalırım. Dikkatli olmakta fayda var.

Hiçbir sorun olmuyor. 2 yılda bir değişim saçmalığını çıkardıklarından beri her bakımda servise gitmeme rağmen senede 1 bu filtreleri kendim değiştirdim. Hatta son 3 bakımda “hava ve polen filtresini siz keyfinize göre değiştiriyorsunuz, ben yakın zamanda yeniledim” deyip bakımdan çıkarttırıyordum. Liqui moly yağı da yanımda götürüp sadece yağ değişimi, gerekliyse fren hidroliği, buji değişimi vs. işlerini servise yaptırıyordum.

IMG_4928.jpeg

Hiçbir sorun olmuyor. 2 yılda bir değişim saçmalığını çıkardıklarından beri her bakımda servise gitmeme rağmen senede 1 bu filtreleri kendim değiştirdim. Hatta son 3 bakımda “hava ve polen filtresini siz keyfinize göre değiştiriyorsunuz, ben yakın zamanda yeniledim” deyip bakımdan çıkarttırıyordum. Liqui moly yağı da yanımda götürüp sadece yağ değişimi, gerekliyse fren hidroliği, buji değişimi vs. işlerini servise yaptırıyordum.

Ekli dosyayı görüntüle 78402
Eyvallah hocam. Her yetkili servis karışmazsa iyi olur.

Golf 1.5tsi 60.000 km bakımı yağ, yağ filtresi, 4 adet buji, cam suyu, sızdırmaz conta fiyat 9720 tl fiyat verdi. Hava filtresi ve polen filtresi de eklenirse 12.451 tl fiyat verdi 3 taksit sizce nasıl değerli form üyeleri ?

Golf 1.5tsi 60.000 km bakımı yağ, yağ filtresi, 4 adet buji, cam suyu, sızdırmaz conta fiyat 9720 tl fiyat verdi. Hava filtresi ve polen filtresi de eklenirse 12.451 tl fiyat verdi 3 taksit sizce nasıl değerli form üyeleri ?
Km gelmediğinden dolayı isterseniz bujileri seneye de değiştirebilirsiniz dediler buji olmazsa sadece yağ ve yağ filtresine 5900 tl fiyat verdiler

Merhabalar, dün Doğuş Oto'dan aracım için 30k bakım teklifi aldım.

1727847246258.png

Geri
Üst Alt